Ludilo u Ređo Emiliji: Autogol Maksimovića i dva penala u sudijskoj nadoknadi vremena

03.03.2021

20:01

0

Sasuolo i Napoli odigrali uzbudljiv meč sa brojnim preokretima

Copyright Profimedia

Sasuolo i Napoli odigrali su sjajan meč, pun preokreta, lepih akcija i golova, od kojih su poslednja dva postignuta u sudijskoj nadoknadi vremena sa bele tačke. Po jedan za svaku ekipu, bez primedbi bilo kog aktera što ih je sudija odsvirao.

Utakmicu je otvorio povremeni srpski reprezentativac Nikola Maksimović autogolom u 34. minutu, ali je Poljak Zjelinski četiri minuta kasnije uspeo da poravna. U drugom poluvremenu Berardi je iz penala ponovo doneo prednost domaćem timu, ali se u samu završnicu ušlo sa rezultatskim egalom, iako je na 2:2 Sasuolo dva puta pogađao okvir gola gostiju.

Posebno je u tim trenucima bio aktivan Filip Đuričić, koji je rasplet ove fudbalske drame ipak odgledao sa klupe.

Aktivnija igra Napolija u završnici nagrađena je penalom. Insinje je bio precizan za prvo vođstvo ekipe Đenara Gatuza, ali kada se očekivalo da iskustvo njegovih igrača dođe do izražaja i da sačuvaju sa mukom stečeno vođstvo, usledila je nesmotrenost i nespretnost njegovih defanzivaca koji su dali povod da Valerio Marini u poslednjim trenucima dosudi treći penal na utakmici.

Kaputo nije propustio priliku za 3:3, što je prema svemu prikazanom od obe ekipe, ipak, najpravedniji ishod.