21:22 >> 21:24

0

Važna pobeda Vest Broma i novi remi Anćelotijevog tima

Copyright Tanjug/Glyn Kirk/Pool via AP

Završene su i poslednje utakmice 31. kola Premijer lige. Viđena su ukupno tri gola, ali samo na jednom od dva odigrana meča.

Vest Bromvič Albion je ostvario veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak. Posle Čelsija (5:2) su odneli pobedu i protiv Sautemptona – 3:0 (2:0).

Pereira je zatresao mrežu u 32. minutu sa penala, Filips je tri minuta kasnije udvostručio prednost. Konačan rezultat je postavio Robinson u 69. minutu. Branislav Ivanović nije bio u sastavu zbog povrede.

VBA tako ima 24 boda, osam manje od Njukasla koji je prvi tim iznad opasne zone, dok je Sautempton 14. sa 36 poena.

Na „Ameks stadionu“ su mreže mirovale u duelu Brajtona i Evertona (0:0).

Karamele“ tako ni u četvrtom uzastopnom meču nisu osvojile tri boda, posle dva poraza su upisali i dva remija i tako su praktično isključili sebe iz borbe za četvrto mesto i Ligu šampiona. Imaju 48 bodova, sedam manje od četvrtoplasiranog Vest Hema, doduše imaju i meč manje. Brajton je 15. sa 33 poena.