Košmar Španaca! PSŽ razbio Barsu i zakazao polufinale sa Borusijom, a sve najvažnije pogledajte u FULL HD! (VIDEO)

Tim Ćavija uz debakl i "crveneo", a sada ide u goste Realu

Večeras smo dobili imena prvih polufinalista UEFA Lige šampiona. To su Pari Sen Žermen i Borusija Dortmund koji su u revanšima četvrtfinala bili bolji od Barselone i Atletiko Madrida. Upravo će ekipe iz Pariza i Dortmunda odmeriti snage u polufinalu.

Podsetimo, druga dva para čine Arsenal i Bajern, odnosno Real i Mančester siti. Ti revanši su na programu sutra, a i njih ćete moći da pratite sutra, u tekstualnom prenosu i sve to uz snimke u FULL HD formatu.

Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Vratimo se mečevima sa "Monžuika" i "Vestfalena".

Gosti iz Pariza su slavili sa 4:1, iako su u prvom duelu poraženi sa 3:2. Golove za "svece" postigli su Osman Dembele u 40, Vitinja u 54. i Kilijan Mbape u 61. (penal) i u 89. minutu.

Jedini strelac za Barselonu bio je Rafinja u 12. minutu. Inač, katalonski klub je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je u 29. minutu direktan crveni karton dobio Ronald Arauho. Glavni sudija meča Ištvan Kovač isključio je i trenera Barselone Ćavija Ernandeza u 56. minutu.

Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Barsi sada ostaje da se koliko je moguće oporavi od eliminacije, pošto ih u nedelju očekuje duel sa Realom u Primeri.

Borusija je u pvom meču poražena sa 2:1, ali je večeras slavila sa 4:2. Golove za nemački tim postigli su Julijan Brant u 34, Jan Matsen u 39, Niklas Fulkrig u 71. i Marsel Zabicer u 74. minutu.

Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Mats Humels (autogol) u 49. i Anhel Korea u 64. minutu.

Blog uživo:

Kraj i na "Monžuiku". PSŽ ide dalje. U prvom meču je bilo 3:2 za Barsu, a večeras 4:1 za "svece".

U Barseloni još sedam minuta nadoknade.

Dalje ide Borusija

Kraj u Dortmundu. Borusija posle večerašnjih 4:2 sa ukupnih 5:4 ide dalje.

89. minut - GOL! Mbape pogađa za 4:1 i ovo je kraj za Barsu, verovatno. Nešto ranije, Ter Štegen je spasio u dve situacije svoj tim.

Pogledajte i iz više uglova.

88. minut - Iz igre izlazi Dembele, salva zvižduka.

87. minut - Zabicer pod prečku, ali brani Oblak.

80. minut - Za sada španski timovi pred eliminacijom, ali sačekajmo kraj mečeva.

74. minut - GOL! Zabicer povećava prednost Borusije na 4:2.

Evo kako je izgledao šut sa 15-ak metara.

Pogledajte i snimke iz ptičje perspektive.

71. minut - GOL! Ponovo vodi Borusija. Za 3:2 pogađa Fulkrig. I opet smo u egalu kada je reč o ukupnom rezultatu.

Pogledajte pogodak glavom posle centaršuta Zabicera.

Kao i ponovljeni snimak.

65. minut - Još neko sa klupe Barselone dobija crveni karton, a Gundogan koji je na terenu žuti.

64. minut - GOL! U Dortmundu je sada 2:2. Strelac za Atletiko je Korea.

Evo gola iz više uglova.

61. minut - GOL! Mbape pogađa sa bele tačke, za 3:1. Ter Štegen nije imao mnogo šanse.

59. minut - Penal za PSŽ. Dembele oboren.

56. minut - Trener Barse Ćavi dobija crveni karton jer je šutnuo reklamu.

54. minut - GOL! Vitinja pogađa za 2:1 u korist "svetaca" i sada je egal u ukupnom skoru.

49. minut - AUTOGOL! Smanjuje Atletiko na 2:1 i sada je egal, pošto je u prvom meču Atletiko slavio sa 2:1. Tragičar je Humels.

Pogledajte nespretnu i nesrećnu reakciju Humelsa, posle kornera Atletika.

Ovako je izgledalo iz više uglova.

Počinju druga poluvremena. Podsetimo, uspešniji u ovoim dvomečevima odmeriće snage u polufinalu.

Druga dva para čine Arsenal i Bajern, odnosno Real i Mančester siti.

Kraj prvih poluvremena u Barseloni i Dortmundu

Posle 45 minuta korak bliže polufinalu su Barselona i Borusija Dortmund.

40. minut - GOL! Izjednačenje na "Monžuiku", Strelac za 1:1 je Dembele koji vraća "svece" u život.

Ovo je gol iz jednog ugla.

A ovako izgleda iz više uglova.

39. minut - GOL! Matsen pogađa za 2:0 za Borusiju.

34. minut - U Barseloni, umesto Jamala Martinez. Prinudna izmena zbog isključenja Arauha.

34. minut - GOL! Vodi i Borusija. Strelac je Brant, a asistent Humels.

Pogledajte i ovaj pogodak.

Kao i iz više uglova.

29. minut - Arauho dobija direktan crveni karton, zbog povlačenja Barkole, a bio je poslednji u odbrani. Sudija Ištvan Kovač nije imao dilemu.

28. minut - Odlična prilika za Mbapea, sa nekoliko metara, ali brani Ter Štegen. Odlični refleksi.

20. minut - Snažan šut Levandovskog, ali ipak preko gola Donarume. Umalo 2:0 za domaćina koji trenutno ima ukupnu prednost od 4:2.

18. minut - Velika šansa za Adejemija, ali i dalje nema golova u Nemačkoj.

12. minut - GOL! Vodi Barsa, a strelac je Rafinja. I na "Parku prinčeva" je bio dvostruki strelac, pa je večeras nastavio seriju. Asistencija je Jamalova.

Pogledajte pogodak.

7. minut - U Barseloni zvižduci za Dembelea, kada god primi loptu.

5. minut - Nova šansa u Dortmundu. Morata ne kažnjava lošu reakciju Zabicera. Kakav promašaj, tačnije ležernost Morate.

3. minut - Zabicer u odličnoj šansi, ali Aspilikueta blokira udarac.

21.00 - Počelo je na "Monžuiku", kao i na "Signal Iduna parku".

20.49 - Bilo je i nereda na ulicama Barselone, u "režiji" navijača oba kluba.

20.40 - Mats Humels igra 500. meč za Borusiju.

19.55 - Počele su da izlaze i startne postave.

Ovo je Barselonina: Ter Štegen, Kunde, Arauho, Kubarsi, Kanselo, Pedri, De Jong, Gundogan, Jamal, Levandovski i Rafinja.

A ovo Pari Sen Žermenova: Donaruma,  Hakimi, Markinjos, Ernandez, Mendes, Zair Emeri, Vitinja, Ruis, Dembele, Embape i Barkola.

Borusija - Atletiko

Ovako izgleda startna postava Borusije: Kobel, Rjerson, Humels, Šloterbek, Matsen, Zabicer, Džan, Adejemi, Brant, Sančo i Filkrug.

A ovako njihovih gostiju iz Madrida: Oblak, Molina, Vitsel, Himenez, Ermoso, Aspilikueta, Ljorente, Koke, De Pol, Morata i Grizman.

Pogledajte i detalje sa ulica Barselone, navijača PSŽ-a.

Podsetimo, u prvim mečevima je bilo 2:1 za Atletiko, odnosno 3:2 za Barselonu.