31.03.2021

21:31 >> 21:35

0

Asvel se vratio iz minus 15, ali u produžetku poražen u Podmoskovlju

Valensija je u jednoj od najvažnijih utakmica sezone potpuno podbacila i napravila veliki korak unazad u borbi za plej-of Evrolige. Španski predstavnik je na svom terenu potpuno podbacio protiv Olimpijakosa, koji je jednom trenutku pretio da rezultatski ponizi rivala – 88:79 (23:19, 21:12, 30:10, 38:14).

Osim samog početka meča, preostale dve i po četvrtine protekle su u potpunoj dominaciji pirejskog tima, koji je iz minuta u minut povećavao prednost do maksimalnih plus 33 na kraju treće deonice (74:41).

Ipak, u završnom kvartalu košarkaši Valensije su, predvođeni Vanjom Marinkovićem (10 poena u završnoj četvrtini), pokazali karakter, postigli poena skoro koliko u prethodnih 30 minuta zajedno i izborili se za častan poraz.

Vezenkov je sa 19 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, Printezis je dodao 18, dok je Slukas uz osam poena imao i 11 asistencija. Kod domaćih, Prepelič je postigao 12 poena, San Emeterio 11, Marinković i Sastre po 10. Nikola Kalinić je meč završio sa osam poena, dva skoka i četiri asistencije.

Mnogo neizvesnije bilo je u Podmoskovlju, gde je Himki posle produžetka bio bolji od Asvela 87:85 (20:22, 22:9, 20:19, 13:25, 12:10). Francuzi su uspeli da se vrate iz minusa od 15 poena sredinom treće deonice i trojkom Hauarda u poslednjim momentima četvrte četvrtine dođu do dodatnih pet minuta.

Ipak, gosti nisu uspeli da zaustave Šveda i Mikija, koji su kombinovano postigli 60 poena Himkija, koji došao do tek treće pobede ove sezone u elitnom takmičenju.

Šved je sa 32 poena bio ubedljivo najefikasniji igrač utakmice, Miki je dao 28, a Karašev 10 poena. Kod gostiju je najbolji bio Jabusele sa 24 poena (10 sk), Fal je dodao 12, dok su Noa i Kol ubacili po 10 poena.