Tragična reputacija prelepe šume u ​​senci planine Fudži

29.08.2021

15:00 >> 15:11

0

Autor: A.G.

Jedno od najvećih žarišta samoubistava na svetu

Tragična reputacija prelepe šume u ​​senci planine Fudži
Copyright Profimedia

U podnožju čuvene planine Fudži u Japanu nalazi se šuma toliko gusta da je nazivaju i “More drveća”. Mnoge urbane legende okružuju ovu šumu, a neki veruju da je ukleta zbog njene tragične istorije.

Ova lokacija postala je međunarodno poznata kao jedno od najistaknutijih žarišta samoubistava na svetu.

Na pojedinim šumskim stazama nailazi se na znakove koji traže od posetilaca da potraže pomoć i preispitaju svoju odluku.

Na ulazu u Aokigaharu šumu piše:

“Tvoj život je prelep poklon od roditelja. Pomisli na roditelje, braću i sestre, na decu. Čuvaj se. Razgovaraj o svojim problemima.”

Profimedia

Ova šuma prostire se na oko 35 kvadratnih kilometara u podnožju planine Fudži. Mesto je, nažalost, poznato kao utočište za one Japance koji su odlučili da okončaju sebi život.

Neki veruju da poreklo ovog zlokobnog “imidža” seže u 19. vek, kada su siromašne porodice ostavljale svoje starije ili bolesne rođake u šumi da umiru. To je bila neka vrsta “eutanazije” koji se na japanskom zove ubasute. I literatura je takođe doprinela tome da ovo mesto postane poznato. Naročito dela kao što su Priručnik za samoubistvo, knjiga iz 1993. godine koju je napisao Vatari Tsurumi, a trenutno je zabranjena u zemlj, piše nationalgeographic.rs.

Profimedia

Među tragovima koje su za sobom ostavili ljudi koji su odlučili da ovde okončaju svoj život ističu se zaboravljeni automobili na parkingu, užad koja još vise sa drveća ili ispražnjene bočice od tableta.

U šumi postoji grupa dobrovoljaca koji šetaju stazama u potrazi za telima. Mnogo je onih koji su mesecima, čak i godinama, smatrani nestalima, pre nego što su pronađeni u ovoj šumi. Nije retkost da se na mestima gde su pronađena tela vidi i cveće koje su rođaci pokojnika položili.

Pročitajte još:

“Osamljivanje je glavni uzrok depresije i samoubistava,” rekao je za BBC Vataru Nišida, psiholog sa Templ Univerziteta u Tokiju. Japanci kroz istoriju imaju mnogo primera odlazaka “u časnu smrt”, poput kamikaza i tradicije harakiri – koje profesor navodi kao krivce za problem koji se zadržao do danas.

U Japanu je samoubistvo vodeći uzrok smrti muškaraca između 20 i 44 godine, a brojke su naglo skočile tokom finansijske krize devedesetih godina dvadesetog veka.

I dok je u našem delu sveta gde je hrišćanstvo dominantno, samoubistvo smrtni greh, u Japanu ono na žalost predstavlja preuzimanje odgovornosti.

Pratite sve vesti iz Srbije i sveta na našem Telegram kanalu.

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike