Šteta, baš šteta: Orlovi nisu uspeli da stignu Engleze, a zaslužili su (FOTO/VIDEO)

16.06.2024

22:54

0

Autor: A. S.

Sve se promenilo u nastavku utakmice u Gelzenkirhenu, ali nažalost rezultat je ostao isti

Copyright Tanjug/AP Photo/Andreea Alexandru

Fudbalska reprezentacija Srbije je izgubila od Engleske u utakmici prvog kola grupe C na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Jedini gol, u 13. minutu dao je Džud Belingem.

Podsetimo, nešto ranije, selekcije Danske i Slovenije su odigrale ranije danas bez pobednika, 1:1. Novu priliku za osvajanje bodova, naši Orlovi će u četvrtak od 15 časova u drugom kolu grupe C igrati protiv Slovenije, dok će se tri sata kasnije sastati Danska i Engleska.

Meč u Gelzenkirhenu je nažalost rešen u periodu koji je pripao selekciji koja je označena kao prvi favorit na EP. Ali kada se podvuče crta, tim Gareta Sautgejta nije pokazao da je toliko moćan. U nekim trenucima, bili su u podređenom položaju, pa su do samog kraja strepeli za konačan ishod.

Srbija je počela sa dva napadača, Aleksandrom Mitrovićem i Dušanom Vlahovićem, ali bez kapitena Dušana Tadića. Englezi su krenuli silovito, a inicijativu i našu podređenost su krunisali pogotkom Džuda Belingema. Doduše, bilo je i malo sreće kako je lopta došla do njega. Ali je na kraju savladao našeg golmana Predraga Rajkovića.

U završnici prvog poluvremena, Filip Kostić je morao da zbog povrede ustupi mesto Filipu Mladenoviću, koji je u nastavku meča po levoj strani pravio mnogo problema protivniku. Prodori i dodavanja su stvarali nervozu u redovima Engleza, a našim igračima davali dodatnu energiju da napadaju.

Onda je Mitrović u 59. minutu pao u šesnaestercu Engleske, ali je italijanski sudija Danijele Orsato pokazao da se meč nastavi. Stojković je u 61. minutu umesto Saše Lukića i Aleksandra Mitrovića u igru uvede Luku Jovića i Dušana Tadića, pa se pritisak nastavio.

Tako je Tadić je u 65. minutu prosledio loptu do Jovića, koji je bio u dobroj poziciji, ali se nije dobro snašao. Veljko Birmančević je u 74. minutu zamenio Andriju Živkovića, a napadi su se nastavljaji.

Engleska je najbolju šansu u drugom poluvremenu imala u 77. minutu. Kapiten Engleske Hari Kejn je odlično šutirao, Rajković je rukama zahvatio loptu koja je potom pogodila prečku i odbila se u polje. Napadač Srbije Dušan Vlahović imao je priliku za izjednačenje u 82. minutu. On je šutirao sa distance, ali je golman Engleske Džordan Pikford odlično intervenisao.

I tu je bio kraj.

Blog uživo:

Drugo poluvreme

Kraj!

90. minut+4 - Kejn pada i lopta za Engleze. Sada "kupuju" vreme.

90. minut+3 - Ne prolazi pas Birmančevića. Englezi se i dalje brane. Ilić izblokiran, ali se nastavlja pritisak.

Igraće se još četiri minuta. Toliko imamo vremena za izjednačenje koje smo i zaslužili.

89. minut - Mladenović ubacuje sa leve strane, Stouns ispred Vlahovića. U nastavku akcije, Seregej sa 20-ak metara, ali pored gola.

86. minut - Mejnu menja strelca jedinog gola za sada, Belingema.

85. minut - I selektor Stojković dobija žuti zbog rasprave sa četvrtim sudijom.

82. minut - Vlahović sa 18 metara, Pikford jedva uspeva da odbrani. Ostaje 1:0. Posle kornera, novi pokušaj ka golu Pikforda. Ipak ispred njega interveniše Kejn.

79. minut - Voker izbacuje loptu jer se Tripije žali na povredu.

77. minut - Sreća za Srbiju. Kejn sa nekoliko metara glavom pogađa prečku. Mada je pre toga loptu zakačio i Rajković. Tako da velike zasluge idu i na račun našeg golmana.

76. minut - U Engleskoj nova izmena. Saka izlazi, a ulazi Bouen.

75. minut - Tadić dobija žuti karton. Za sada dva kartona i oba za naše igrače.

74. minut - Birmančević menja Živkovića. Još ofanzivnije želi Stojković da igra njegov tim.

69. minut - Menja i Sautgejt. Galager umesto Aleksander-Arnolda.

68. minut -  U nastavku akcije Rajković lako hvata loptu posle centaršuta Belingema.

Tanjug/AP Photo/Andreea Alexandru

66. minut - Korner posle intervencije Pavlovića sa desne strane. Rajković boksuje. Za kratko otklonjena opasnost.

65. minut - Tadić uspeva da dođe do lopte na 20-ak metara, šalje je ka Joviću koji nije dovoljno pažljiv. Uspevaju Englezi da odole još jednom naletu Srbije.

64. minut - Posle centaršuta Mladenovića, Voker izbacuje loptu glavom.

61. minut - Nove izmene u Srbiji. Jović umesto Mitrovića, Tadić umesto Lukića. Traka opet kod "standardnog" kapitena. Tadiću je ovo 109. nastup.

59. minut - Ulazi Mladenović po levoj strani. Na petercu duel Mitrovića i Tripijea. Pada naš napadač, ali Orsato ne smatra da je penal. Nema ni gledanja snimka.

56. minut - Belingem pada u kaznenom, posle duela sa Ilićem. Orsato pokazuje da se igra nastavi.

53. minut - Opasno je pred golom Pikforda. Mladenoviću lopta ide iza leđa na petercu. Onda loše dodavanje Mitrovića. Sada je tim Sautgejta u podređenom položaju.

51. minut - Sada je naš tim mnogo agresivniji. Ne mogu da iznesu Englezi loptu sa svoje polovine.

Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

49. minut - Živkovićeva solo akcija, ali na kraju ne uspeva da doda niti da šutira. Ipak raduje energija sa kojom je naš tim ušao u drugih 45 minuta.

Stojković umesto Gudelja uvodi Ilića. Podsetimo, Gudelj ima žuti karton. Selektor Engleske Sautgejt nije menjao.

Prvo poluvreme

Kraj poluvremena

45. minut+2 - Opasnost ispred gola Pikforda. Živković centrira, Mitrović ne uspeva da dođe do lopte. Stouns nesiguran, ali ipak nema autolgola. Uspevaju Englezi nekako da se snađu. Ipak samo korner, ali Mladenović slabo izvodi udarac iz ugla.

Orsato kaže da se igra još dva minuta.

43. minut - Sada je i zvanično. Mladenović umesto povređenog Kostića.

Profimedia

41. minut - Ukazuje se pomoć Kostiću koji na kratko napušta teren. Izgleda da ne može da nastavi. Sprema se Mladenović.

Profimedia

39. minut - Gudelj dobija žuti karton zbog starta nad Belingemom.

38. minut - Kostić centrira, ali Rajs glavom otklanja opasnost. Isti igrač interveniše i u narednom napadu Srbije. Tada je pokušao Živković, sa desne strane.

37. minut - Saka brži od Pavlovića, šalje loptu u kazneni Srbije, ali lopta ide iza leđa Fodena. Srećom, nema nikog od Engleza da dođe do nje.

33. minut - Živković sa desne strane ubacuje u kazneni, ali Stouns otklanja opasnost.

30. minut - Aleksander-Arnold samo do živog zida.

29. minut - Gudelj startuje na Aleksander-Arnolda, na 25 metara od gola. Orsato pokazuje da je to slobodan udarac za "Tri lava".

25. minut - Posle greške Vlahovića, Voker "kao metak" prolazi, ulazi u kazneni po desnoj strani. Ipak Pavlović uspeva da ga koliko-toliko omete, pa je loša završnica. Lopta odlazi pored gola.

23. minut - Vlahović izblokiran na ivici kaznenog. Ubrzo i nesportski gest Belingema prema Kostiću.

22. minut - Sreća za Srbiju, pošto je Rajsa lopta na nekoliko metara od gola iznenadila. Da je bolje primio, svašta je moglo da bude.

20. minut - Mitrović snažno sa ivice kaznenog, posle dodavanja Živkovića. Blizu stative gola Pikforda. Svemu je kumovala greška Aleksandera-Arnolda.

19. minut - Aleksander-Arnold šutira sa 18 metara, iskosa, ali pored gola Radjkovića koji je samo ispratio pogledom.

13. minut - GOL! I to nažalost u mreži Rajkovića, strelac je Belingem.

Tanjug/AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Krunišu dominaciju na terenu. Po desnoj strani akcija. Saka je pobegao Kostiću, centaršut je Pavlović izblokirao, ali je lopta uz dosta sreće došla do Belingema koji je glavom pogodio mrežu Srbije.

11. minut - Lukić faulira Belingema, a Orsato usmeno opominje fudbalera Fulama. Stouns u napadu faulira Mitrovića.

6. minut - Kostić po levoj strani, ali centaršut ka Vlahoviću nije dovoljno precizan. Preleće lopta napadača Juventusa.

5. minut - Belingem do Fodena, koji ne uspeva da primi lotu. U suprotnom bilo bi opasno jer je bio na desetak metara od gola Rajkovića.

TANJUG/ AP Photo/Andreea Alexandru

3. minut - Saka je oboren. Na 30-ak metara od gola. Sergej izbacuje u polje.

1. minut - Englezi izveli početni udarac.

Počelo je! Srećno Orlovi.

20.55 - U toku je intoniranje himni. Prvo Engleske, pa onda i Srbije. Tokom "Bože pravde" čuli su se i zvižduci Engleza.

20.54 - Pošto je Tadić na klupi, kapitensku traku poneće Mitrović.

20.38 - Na video bimu na stadionu Šalkea odjednom se pojavio - Novak Đoković! I imao poruku za igrače i navijače Srbije.

- Želim vam da budete ujedinjeni, cela nacija je uz vas. A i ja, meni bliski i svi ljudi iz Srbije smo tu da vam damo vetar u leđa. Nadam se ogronom broju golova, velikim pobedama i da prođemo dalje. Sve najbolje momci. Živela Srbija"

20.00 - Sudija je Danijele Orsato iz Italije. Pomagaće mu sunarodnici Ćiro Karbone i Alesandro Đalatini.

19.56 - Poznati su i starteri i igraćemo sa dva napadača, Mitrovićem i Vlahovićem. Na klupi je ostao kapiten Tadić.

Ovo su starteri Dragana Stojkovića Piksija, sa tri pozadi i dvojicom u samom špicu.

Srbija: Rajković - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Lukić, Gudelj, Kostić - S. Milinković-Savić - Vlahović, Mitrović.

Engleska: Pikford - Voker, Stons, Guehi, Tripije - Rajs, Aleksander-Arnold - Saka, Belingem, Foden - Kejn

Pogledajte i rezerve

printscreen/UEFA

19.52 - Kraj utakmice. Slovenija - Danska 1:1.

Evo kako izgleda tabela.

19.48 - Naš tim će igrati u crvenim dresovima. Englezi u belim.

19.43 - Utakmica naše grupe, između Slovenije i Danske je pri kraju. Trenutno je 1:1.

19.36 - Ekipe izlaze iz svlačionica, da "osete" teren.

19.31 - Prema informacijama iz Nemačke, UEFA je pokrenula istragu protiv FS Albanije. Razlog je (između ostalog) isticanja simbola terorističke "Oslobodilačke vojske Kosova".

18.36 - Dušan Vlahović i Filip Kostić dobili podršku od svog kluba, Juventusa.

- Srećno, momci - piše na nalogu "stare dame" iz Torina.

17.54 - Pojavili su se i novi detalji tuče, u kojoj su učestvovali i Albanci.

17.51 - Pogledajte i šta rade naši reprezentativci u Gelzenkirhenu.

16.52 - Bilo je i tuče između navijača Srbije i Engleske.

16.38 - Pogledajte i delić atmosfere sa ulica grada u kojem igra Šalke.

16.10 - Pogledajte i kakva podrška očekuje naš tim u Gelzenkirhenu.

13.19 - Dok Srbija čeka na prvi meč orlova, u Hamburgu je došlo do još jednog napada i sukoba navijača, pa je policija morala da upotrebi oružje.

13.03 - U Nemačkoj se već "kuva", delije i navijači Borca iz Banjaluke oteli Englezima zastave

12.35 - Miloš Ninković veruje u orlove - Kad su pali Nemci, što ne bi i Englezi?

11.45 - FSS se ponovo oglasio, ovo su saveti za sve koji će večeras boraviti na stadionu u Gelzenkirhenu.

11.19 - BBC je analizirao naše igrače i izdvojio petoricu fudbalera koji predstavljaju opasnost.

10.57 - FSS najavio meč uz Bitlse

08:23 - Engleski novinari su tragali za sastavom koji će na megdan Srbiji i došli do sledećeg zaključka.

07.47 - Hari Kejn zna odakle preti opasnost, istakao je dva imena.

- Iz FSS-a juče su izdali saopštenje za navijače koji se nalaze u Nemačkoj.

- Meč se igra od 21 sat, uz direktan prenos na TV Arena sport Premium 1 kanalu, a u okviru grupe C, pre orlova i Gordog albiona, od 18 sati na teren će i Danska i Slovenija.

- Večeras će se na centru naći Danijele Orsato.

- Tokom jučerašnjeg dana, obojica selektora su sa kapitenima održala konferencije za medije i tom prilikom istakli da je sve poznato pred ovaj susret.