KRAJ 15. dana Mundijala: Takozvano Kosovo tuži Piksija! Engleska i Francuska gazili do četvrtfinala!

20:53

0

Sve najvažnije vesti 15. dana Svetskog prvenstva u Kataru

Englezi slave gol protiv Senegala - Copyright Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

Reprezentacije Holandije i Argentine došle su do faze kada u takmičenju ostaju osam najboljih timova.

Danas su im se u četvrtfinalu prodružili i Francuzi i Englezi, koji su ubedljivo savladali Poljsku, odnosno Senegal.

Trikolori su slavili sa 3:1 uz dva gola Kilijana Mbapea i jedan Olivijea Žirua, koji je postao najbolji strelac reprezentacije u istorii. Jedini gol za Poljsku postigao je Robert Levandovski u poslednjim sekundama susreta i to iz ponovljenog jedanaesterca, pošto mu je Loris zaustavio prvi pokušaj.

Englezi su izgledali zaista moćno u duelu sa odličnim Senegalom i sa ubedljivih 3:0 izborili četvrtfinalni duel sa braniocem titule prvaka sveta. Strelci za ekipu Gordog Albiona bili su Džordan Henderson, Bukajo Saka i Haari Kejn. Treba napomenuti i detalj koji ne viđamo baš često na velikim fudbalskim takmičenjima. Reprezentacija Engleske posle 4 odigrane utakmice u Kataru nema nijedan jedini žuti karton! Za to im se mora odati posebno priznanje.

21.52 - Utakmica je završena. U četvrtfinalu Mundijala gledaćemo veliku utakmicu Engleske i Francuske!

21.15 - Sada je i 3:0. Strelac je Bukajo Saka, a Foden ponovo asistent. Sve se desilo u 57. minutu.

Izgledno je da ćemo gledati četvrtfinale Francuska - Engleska.

20.48 - Novi kontranapad koji realizuje Kejn u trećem minutu nadoknade. Asistencija se piše Fodenu. Englezi sada imaju prednost od 2:0.

I sa tim rezultatom se ide na poluvreme.

20.39 - Vodi Engleska! Strelac Henderson u 39. minutu. Asistenciju je upisao Belingem, a u akciji je učestvovao i Bejl.

Pre toga, Senegalci imali izgledne prilike. Tražili su i penal zbog igranja rukom.

20.00 - Počeo duel Engleska - Senegal

19.25 - Protiv selektora Srbije podneta tužba od strane FS takozvanog Kosova.

19.16 - Poznati su i starteri za duel koji počinje u 20 časova.

Engleska: Pikford, Voker, Stouns, Megvajer, Šo, Rajs, Belingem, Henderson, Saka, Kejn i Foden

Senegal: E. Mendi, Sabali, Kulibali, Dijalo, Jakobs, Sis, N. Mendi, Sar, Ndiaje, Dijata i Dija

18.59 - Za sat vremena počinje utakmica Engleska - Senegal. Reprezentativci Gordog Albiona u ovaj meč ulaze sa novim frizurama.

17.56 - Utakmica je završena! Francuska - Poljska 3:1.

17.55 - Penal za Poljsku! Posle gledanja snimka na asistenciju iz VAR sobe, sudija je pokazao na belu tačku zbog igranja Upambekana. Levandovski se ponovo obrukao, Loris mu je odbranio penal, ali je sudija odlučio da se izvođenje ponovi. Sada je kapiten Poljske pogodio za konačan rezultat.

17.47 - Ponovo Mbape i ponovo bomba sa gotovo istog mesta. Francuzi su baš, baš moćni!

17.31 - Francuska vodi 2:0, Mbape sa 15-ak metara šutira snažno i precizno. Trikolori su nadomak četvrtfinala SP.

17.29 - Ulazimo u završnicu susreta. Francuska kontroliše dešavanja na terenu.

17.15 - Sudije poništile Žiruovu majstoriju. Prelep gol francuskog napadača nije priznat zbog faula koji je ranije napravljen pred golom!

17.02 - Poćelo je drugo poluvreme.

16.47 - Završeno je prvo poluvreme. Francuska - Poljska 1:0 golom Olivijea Žirua.

16.43 - Brutalno su kažnjeni Poljaci za promašaje od pre nekoliko minuta! Strašan je igrač Olivije Žiru! Pobegao je odbrani, izbegao  ofsajd zamku i postao najbolji strelac u istoriji reprezentacije Francuske! Ovo je njegov 52. gol u dresu Trikolora!

16.42 - Prilično bizarna scena. Kounde igrao sa dva lančića oko vrata, sudije primetile tek u finišu prvog poluvremena i naredile da ih skine.

16.37 - Auuuu, Poljaci bez sreće i umeća! Tri šuta u gol Francuza u svega pet, šest sekundi. Nekako su se odbranili Trikolori. Ostaje 0:0.

16.22 - Fudbaleri i selektor Srbije stigli su u Beograd. Nije bilo mnogo navijača na aerodromu.

16.00 - Utakmica je počela. Antoan Grizman je rekorder Francuske - igra 71. utakmicu za redom u nacionalnom timu!

15.55 - Uskoro počinje i nova utakmica osmine finala Mundijala, između Francuske i Poljske.

14.50 - Mislite na fudbal, ne na politiku ili ćete da ispadnete. Tako bar misli legendarni Arsen Venger.

14.31 - Sestre Kristijana Ronalda, Katja Aveiro, odgovorila je voditelju portugalskog "CNN" Luisu Vilaru na uvredu koju je uputio doskora najboljem igraču Portugala i legendi njihovog fudbala.

13.55 - Portugalski list "A bola" sproveo je istraživanje među navijačima u zemlji, a krajni odgovor većine delovaće poražavajuće za njihovu fudbalsku legendu Kristijana Ronalda.

13.49 - Nemci su bili podeljeni oko protestnog gesta, dvojica igrača su ih naterala na to.

13.41 - Želja Kaspera Ruda za finale:

12.48 - Premijer Albanije Edi Rama oglasio se danas povodom utakmice u Kataru koju su odigrale reprezentacije Srbije i Švajcarske, a u kojoj je glavnu ulogu sebi dao Albanac sa Kosova Granit Džaka.

11.56 - Urednik švajcarskog tabloida Andreas Beni kandiduje sebe za "novinarskog Granita Džaku", budući da u komentaru utakmice provocira, vređa i sve što se dešavalo na terenu nazova srpskim pozorištem.

11.28 - Kada se završila utakmica osmine finala Australija - Argentina (1:2) Mesi uradio seriju slefija sa rivalima.

10.47 - Napadač Francuske Antoan Grizman istakao je važnost jake odbrane i govorio o doprinosu timu napadača Olivijea Žirua i Usmana Dembelea.

09.48 - Dvojica bivših nemačkih reprezentativaca, članovi tima svetskih šampiona iz 2014. Kristof Kramer (31) i Per Mertezaker (38) na TV ZDF komentarisal su utakmicu Srbija - Švajcarska i ponašanje Granita Džake kojeg poznaju kao saigrača iz Borusije Menhengladbah, odnosno Arsenala.

09.12 - Bivši golman Rostova i nekoliko srpskih klubova Dejan Radić istakao je lošu odbranu kao razlog eliminacije "orlova" sa Mundijala, iz čega je izuezeo svog kolegu golmana Vanju Milinković-Savića.

08.57 - Fudbalska reprezentacija Srbije napustila je danas pre podne Dohu i krenula za Beograd, nakon što je završila učešće na Mundijalu u Kataru.

08.39 - Igrači reprezentacije Brazila nisu godinama nosili 24 na leđima, a svet nikad nije postavljao pitanje, niti su se navodili razlozi sa ovakav stav igrača iz zemlje petostrukog šampiona sveta.