Mundijal, 9. dan: Tek sad ćemo žaliti zbog remija sa Kamerunom, Brazil i Portugal u nokaut fazi

22:26

0

Na programu su mečevi grupa G i H

Brazilci slave gol Kazemira - Copyright Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

Okončan je i deveti dan Mundijala u Kataru, a svakako ključni meč dana bio je onaj između Srbije i Kameruna. Nažalost, naš naconalni tim je "uspeo" da ispusti prednost od 3:1. Na kraju je bilo 3:3, pa sada "orlovi" Dragana Stojkovića Piksija moraju da pobede Švajcarsku u petak.

Tokom dana odigrana su još tri meča, u kojima su upisane i tri pobede. Brazil je u našoj grupi bio bolji od Švajcaraca, dok je Gana savladala Južnu Koreju.

Za kraj dana, Portugal je bio bolji od Urugvaja, rezultatom 2:0.

22.00 - Završen je i meč. Rezultat je bio 2:0, a sa bele tačke u trećem minutu nadoknade precizan je bio i Bruno Fernandeš.

Portugalcima je ovo druga pobeda, dok Urugvajci imaju samo bod.

21.12 - Poveli su Portugalci golom Kristijana Ronalda u 54. minutu. Ipak je strelac Bruno Fernandeš.

21.00 - Na poluvremenu utakmice grupe H između Portugalije i Urugvaja nema golova.

20.06 - O predstojećem meču sa Srbijom pričao je i selektor Švajcarske Murat Jakin.

18.55 - Kazemiro je dao gol u 83. minutu, ali je Brazil bio bolji sve vreme, a imao je i poništen gol. Karioke su jedna od selekcija koja je definitivno najviše pokazala do sada.

Konačan ishod duela u Dohi je bio 1:0.

Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

18.53 - Kraj meča, Brazil ide dalje, u osminu finala, a Švajcarima ostaje isto što i Srbima - da se u petak bore direktno za prolazak u osminu finala, s tim što njima odgovara i remi.

Remi s Kamerunom sada još više peče. Da je ostalo 3:1 za Srbiju, Orlovima bi u petak bio dovoljan i bod... Ali, šta je - tu je. Prvo pobeda u petak, pa onda sve ostalo.

18.40 - Kazemiiiirooooo! Rodrigo je pronašao Kazemira u šesnaestercu, a ovaj je odmah šutirao i pogodio malu mrežu Zomera. Neodbranjivo.

18.26 - Centimetri su bukvalno bili u pitanju. Nije Brazil uopšte imao sreće...

Printscreen/TV Arena sport

18.23 - Ne, ne, ne! VAR soba je rekla da je Rišarlison bio u ofsajdu. Idemo iz početka.

18.21 - Rišarlison je uradio sjajan posao, a Vinisijus je izašao sam pred golmana, imao je vremena da se namesti i savladao je Jana Zomera.

18.13 - Švajcarci su zapretili, a onda je Brazil preko Vinisijusa imao najbolju šansu na meču, za malo!

17.50 - Španci pišu da Benzema normalno trenira sa Realom i da će igrati za Francusku u nokaut fazi.

17.45 - Na kratko je nestala struja na stadionu u Dohi. Ipak, meč je veoma brzo nastavljen.

17.27 - Kakva prilika za Brazil! Vinisijus je u sjajnoj akciji loše zahvatio loptu, samo korner.

17.17 - Klackalica, Švajcarci udvajaju Ričarlisona

17.07 - Izjednačena igra u prvim minutima. Švajcarska odlično parira favoritu

17.01 - Švajcarci bez Šaćirija, od samog starta igraju čvrsto na brzim Brazilcima

16.52 - Uskoro će na teren fudbaleri Brazila i Švajcarske, utakmice koju sa velikom pažnjom gledaju i orlovi.

16.45 - Selektor Kameruna Rigobert Song pohvalio je svoje igrače i istakao da veruje u pobedu nad Brazilom!

16.14 - Slavni Dragiša Binić opleo po Srbiji, Piksiju i orlovima i istakao da ovo ne bi moglo da se dogodi Hrvatima.

15.56 - Gana je uspela da odoli napadima Južne Koreje i slavi sa 3:2.

15.41 - Strahinju Pavlovića snimanje očekuje u utorak, kada će se nešto više znati o njegovoj povredi.

15.35 - Andrija Živković smatra da je ekipa morala da reaguje bolje, svestan grešaka koje su načinjene.

15.29 - Mohamed Kuduz ponovo trese mrežu Južne Koreje! Vodi Gana 3:2! Kakav se ovo fudbal igra danas u Kataru!!!

15.20 - 2:2! Ponovo isti strelac. I u drugom meču dana potpuno ludilo na terenu.

15.19 - Čo Gue-Sung smanjuje na 2:1. Neće se lako predati ekipa Južne Koreje.

15.01 - Postoje tri scenarija po kojima Srbija može do nokaut faze. Kako god, orlovi navijaju za Brazil.

14.34 - Gana vodi 2:0! Mohamed Kuduz odlično reaguje na centaršut Ajua!

14.24 - Gana vodi! Južna Koreja igra bolje, ali tim iz Afrike stiže do prednosti golom Mohameda Salisua.

14.13 - Piksi kaže da "nismo bili pametni" i da "Srbi vole teži put do cilja".

14.00 - Počela je utakmica između Južne Koreje i Gane.

13.33 - Reč stručnjaka: Srbija nije dobro vođena na utakmici sa Kamerunom!

13.16 - Orlovi vidno razočarani posle utakmice, krive sebe i navijaju za Brazil!

13.00 - Utakmica je završena. Srbija je prosula veliku prednost i sada više ne drži u svojim rukama plasman u osminu finala.

Tanjug/AP Photo/Francisco Seco

12.30 - Auuuu! 3:3! Opet je bilo blizu ofsajda, Kamerunci iz kontre izjednačili u 66. minutu.

12.28 - Potpuno ludilo u Kataru. Kamerun je poveo, Srbija okrenula na 3:1, pa primila gol. Igrao se 65. minut. Deluje da je strelac Abubakar u ofsajdu i da je Srbija žestoko otštećena!

11.31 - Milan Borjan i njegova supruga Snežana, i dalje su na udaru navijača. Ovog puta, njihovi brojevi podeljeni su na društvenim mrežama, pa je gospođa Borjan dobila niz nepristojnih poruka.

11.29 - Iz gotovo prve prilike na meču, Kamerun je preko Kasteleta stigao do prednosti, šok za orlove, 0:1

11.13 - Srbija niže prilike, igra se pred golom Kameruna, ali se rezultat nije promenio

11.00 - Počinje meč Srbije i Kameruna

10.59 - Srbija ima veliku podršku sa tribina

10.47 - Uskoro će na terenu fudbaleri Srbije i Kameruna, u meču u kome se samo pobeda računa

10.42 - Nemačka je sinoć remizirala sa Španijom, 1:1, i tako ostala u igri za plasman u nokaut fazu.

- Bila je ovo veoma teška utakmica, protiv dobrog protivnika. Španija je bila kompaktna i u odbrani i u napadu, i bilo nam je teško da postignemo gol. Ali verovali smo u sebe do kraja. Najvažnije je da smo još u igri. Moramo da pobedimo Kostariku - rekao je kapiten pancera, Manuel Nojer.