28.11.2022

21:24

0

Grupa u kojoj je Selesao se ukršta sa onom u kojoj je Srbija

Fudbaleri Portugala slave gol protiv Urugvaja - Copyright Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic

Fudbalska reprezentacija Portugala obezbedila je plasman u nokaut fazu Mundijala u Kataru. Zahvaljujući golovima Bruna Fernandeša pobedili su Urugvaj sa 2:0 i tako upisali i drugi trijumf. Sada su na prvom mestu na tabeli sa maksimalnih šest bodova, dok su Urugvajci samo sa jednim.

U prvom poluvremenu nije viđen nijedan gol, ali zato jeste u drugom. U 54. minutu, posle centaršuta Fernandeša delovalo je da je Kristijano Ronaldo strelac. Ipak, gol je naknadno pripisan Fernandešu, a ne CR7 koji je glavom išao na loptu.

U sudijskoj nadoknadi, dosuđen je i penal za Selesao, nakon intervencije iz VAR sobe. Odgovornost je preuzeo Fernandeš i bio precizan.