18:15

0

Jedini strelac za potvrdu prvog mesta bio je fudbaler Mančester junajteda

Kazemiro daje gol Švajcarcima - Copyright Tanjug/AP Photo/Natacha Pisarenko

Fudbalska reprezentacija Brazila obezbedila je plasman u nokaut fazu Mundijala u Kataru. Ekipa selektora Titea je pobedila Švajcarsku sa 1:0 i sada je na vrhu tabele grupe u kojoj se nalazi i Srbija.

U prvom poluvremenu na stadionu 974 u Dohi nije bilo golova, ali jeste u drugom. Ali je samo jedan priznat. U 64. minutu, pogodak Vinisijus Žunior je poništen zbog ofsajda, ali se južnoamerički tim radovao u 83.

Tada je Kazemiro fenomenalnim udarcem doveo Brazil u vođstvo. I to je bio i konačan rezultat.

Podsetimo, Brazilci su igrali bez povređenih Nejmara i Danila.

Posle ovog meča, Brazilci su i dalje na prvom mestu u grupi, a o drugom putniku u nokaut fazu odlučivaće Švajcarska i Srbija u direktnom okršaju u petak.

"Orlovi" Dragana Stojkovića Piksija imaju sudbinu u svojim rukama. Ukoliko pobede idu dalje.