U samo 2 utakmice dali im čak 7 golova! Voždovac opet ubedljiv protiv Radnika!

16:20

0

Dvostruki strelac Aleksandar Ćirković

vozd-radnik-016 - Copyright MN Press

Fudbaleri Voždovca deklasirali su Radnik u pretposlednjoj utakmici 29. kola Superlige Srbije. Rezultat je bio 4:0, u korist "zmajeva" Aleksandra Linte koji su sada na četvrtom mestu na tabeli, a moglo je da bude i ubedljivije.

Ispostavilo se da je ove sezone tim iz Beograda bio više nego koban za Surduličane. U prvom meču je bilo 3:1.

Poveo je domaćin u 27. minutu, a strelac je bio Stefan Hajdin. Bivši igrač Crvene zvezde se odlično snašao u kaznenom prostoru posle kornera. U gužvi je plasirao loptu u gornji ugao. U prvih 45 minuta, domaćin je pogađao i okvir gola.

U nastavku meča, u samo 15 minuta, Voždovac je munjevito potvrdio pobedu. Aleksandar Ćirković je u 73. i 79. minutu bio strelac i nastavio sa golgeterskim nizom. Sada mu je učinak četiri gola u poslednja četiri meča, a treba reći da je danas mogao i tri gola da da. Ali, kao što je rečeno, u prvom poluvremenu je pogodio prečku.

Ubedljivu pobedu je potvrdio 21-godišnji Martin Novaković, u 88. minutu. Linta mu je šansu dao u 69. minutu, a on je iskoristio na najbolji mogući način.

U sledećem kolu, Radnik će biti domaćin Novom Pazaru, dok će Voždovac gostovati TSC-u.

I dok će se Voždovac u nastavku sezone boriti za mesto u Evropi, Radnik je u plej-aut delu tabele.