Partizan lako do tri boda i prvog mesta: Urošević odličan (VIDEO)

13:59

0

Ostalo je samo još jedno kolo do kraja ligaškog dela

0MET6850 - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana u pretposlednjem kolu regularnog dela Superlige, savladali su ekipu TSC-a iz Bačke Topole sa 2:0 (2:0). Na stadion u Humskoj, danas je odlučan bio Slobodan Urošević, koji je prvi put u karijeri na jednoj utakmici bio strelac dva pogotka, te je tako doneo Partizanu tri boda.

Iznenadili su gosti u uvodnim minutima, te pokazali raskošan talenat koji poseduju, i pre svega na pogon Stanojeva, pripretili nekoliko puta.

A onda je jedan prekršaj na ivici kaznenog prostora promenio tok meča. Većali su Natho i Urošević, ko će uputiti šut, pa je Izraelac dodirnuo loptu, dovoljno da živi zid odreaguje, a šut je zatim uputio Urošević, tačno ispod rivalske odbrane, 1:0 za domaće.

Usledio je izjednačen deo igre, gde se pretežno čekalo na grešku rivala, što je Partizan dočekao u 38. minutu i kaznio. Ponovo je u akciji bio tandem Natho - Urošević, a defanzivac je stigao do drugog gola i to glavom.

Drugo poluvreme bilo je znatno mirnije. Domaćini nisu imali razloga da jure i troše se, te su iskusno čuvali loptu na sredini terena i vrebali na greške rivala. Mogao je Partizan u finišu i do trećeg pogotka, ali je akcija, koju je pokrenuo Jojić, okončana u gužvi kaznenog prostora.

Imao je Partizan inicijativu u finišu, ali se rezultat nije promenio, 2:0.

UŽIVO:

93. minut - Kraj. 2:0 za domaći Partizan

86. minut - Povukao je Marković kontru, ali je i sebi dao dug "for", pa je Filipović imao vremena da interveniše

83. minut - Velika prilika za Partizan! Jojić je uputio loptu ka Milovanoviću, a onda je nastala gužva i previše kontakata sa loptom, se rezultat nije promenio

74. minut - Samo što se vratio u igru, nakon medicinske intervencije zbog povrede arkade, Milovanović je bio blizu pogotka, ali je Filipović pravovremeno intervenisao. Na drugoj strani, povukao je Stanojev, ali je Banjac loše odreagovao

72. minut - Igralo se mirno u nastavku, gotovo na sredini terena

65. minut - Zbog povrede iz igre je izašao Antonić

58. minut - Ponovo dobar početak gostiju, ali je odbrana crno-belih bila bez greške

53. minut - Holender, Terzić i Natho su izašli iz igre, dok su na terenu Jojić, Milovanović i Marković

48. minut - Dobar napad gostiju, presekao je Saničanin

46. minut - Ekipe su ponovo na terenu

45. minut - Partizan odlazi na pauzu sa dva gola prednosti

38. minut - Slobodan udarac za Natha pravo u srce peterca,a  tamo je Urošević odlično reagovao i glavom poslao loptu u nebranjeni deo mreže, 2:0

32. minut - Šansa za crno-bele, ali je Menig otišao previše u stranu, a zatim i pokušaj Holendera, od svega korner

25. minut -Mirniji period igre, pretežno bez velikih prilika na obe strane

20. minuta -Mladi Ratkov se sjajno izborio za loptu pored Lutovca, ali je Popović još bolje pratio akciju, te upisao novu intervenciju

18. minut - Još jednom je TSC pokazao koliko je opasan, ali je Saničanin u poslednjem trenutku izblokirao šut

13. minut - Tek su krenuli sa centra, a partizan je mogao do novog pogotka, međutim, snažan šut Natha je izblokiran

11. minut - Slobodn udarac za Uroševića i 1:0. Najpre je Natho samo dodirnuo loptu, dovoljno da se poremeti živi zi, a defanzivac je "raspalio"

9. minut - Odlično je Zdjelar proigrao Natha, a ovaj poslao loptu u prazan prostor, međutim, nije se baš najbolje razumeo sa Holenderom, pa od svega, lopta za golmana

7. minut - Prva pretnja crno-belih, Menig je uputio šut, ali lak posao za Filipovića

4. minut - Brzonogi Stanojev pravi problem odbrani Partizana, ali ponovo intervencija Saničanina

3. minut - Ofanziva gostiju od starta, ali nakon pokušaja Vukića i Stojkovića, reagovao je Saničanin

1. minut - Počeo je meč, prvi napad imaju gosti

Igrači obe ekipe izašli su na teren u majicama "I ja volim nekoga sa autizmom" u znak podrše ljudima koji žive sa autizmom, s obzirom na to da se danas obeležava dan autizma.

U Humskoj je inače pre meča zabeležena mala poseta.

Superliga, 29. kolo:

Partizan – TSC

Sudija: M. Ivković
Stadion: "FK Partizan", Beograd

Sastavi

Partizan: Popović, Lutovac, Saničanin, Vujačić, Urošević, Zdjelar, Natho, Jevtović, Holender, Menig, Terzić

TSC: Filipović, Stojković, Antonić, Čalušić, Petrović, Tomanović, Banjac, Stanojev, Đakovac, Ratkov, Vukić

Pre meča, Aleksandar Stanojević je o rivalu kazao:

- Sposobni su da igraju u više sistema, izuzetno su organizovani sa dobim individualcima. TSC ima igrače kalibra za Partizan. Napravili su ozbiljan klub sa ozbiljnom infrastrukturom. Lazetić je odličan trener. Ne moraju da prodaju igrače u Partizan i Zvezdu nego mogu u inostranstvo. Biće teška utakmica, u vrhu su i tu im je mesto, po svemu, ovo je neki derbi našeg prvenstva.