18:36

0

Subotičani ostali na samo četiri osvojena ovog proleća

20220314dtMetalac1 - Copyright MN Press

Fudbaleri Metalca osvojili su važne bodove u borbi za opstanak, u duelu sa Spartakom slavili su rezultatom 2:0.

Do vođstva domaćin je stigao u 30. minutu, Mbongo Prestiž je iskoristio poklon Aleskse Đurasovića koji je neoprezno vratio loptu ka svom šesnaestercu, do koje je prvi stigao Prestiž i pored golmana Dubljanića poslao je u mrežu.

U nadoknadi vremena Staniša Mandić je postavio konačnih 2:0 posle kontre i asitencije Prestiža.

Fudbaleri Spartaka imale su prilike da izjednače. Andrej Todoroski je propustio idealnu priliku, a malo kasnije Nikole Srećkovića je majstorski izveo slobodan udarac. Lopta se od golmana Markovića odbila u prečku, završila u polju i bodovi su ostali u Gornjem Milanovcu.

Subotičani su nastavili rasporodaju bodova u nastavku sezone, uz Proleter najneuspešnija su ekipa u prolećnom delu sa svega četiri osvojena boda.