Zvezda demolirala Radnički: Pukla petarda u Nišu, het-trik Kataija!

16:05

0

Crveno-beli u 29. kolu Suprelige razbili Nišlije sa 5:1

katai - Copyright MN Press

Fenomenalna partija Aleksandra Kataija u pobedi Crvene zvezde nad Radničkim iz Niša sa 5:1 u 29. kolu Suprelige.

Vezista crveno-belih je sa tri gola najzaslužniji za trijumf izabranika Dejana Stankovića, čime pred poslednje kolo imaju velike šanse da sa prve pozicije startuju u plej-ofu.

Pored Kataija, u listu strelaca su se još upisali Ben i Krstičić, dok je jedini pogodak za Nišlije postigao Mitrović.

Čini se da se odlučujući detalj na utakmici desio u samoj završnici prvog poluvremena kada je drugi žuti karton dobio igrač domaće ekipe Savić, što je umnogome uticalo na konačan rezultat.

Posle prvih 45 minuta rezultat je bio 1:1.

Izabranici Dejana Stankovića krenuli su silovito u nastavku i već posle dva minuta došli u novo vođstvo.

Posle toga domaćini nisu imali više snage da se suprostave crveno-belima, koji su nakon toga rutinski priveli meč kraju i zasluženo stigli do novih bodova, pred poslednje kolo Suprelige koje se igra sledećeg vikenda.

Kraj 5:1 za Zvezdu

85. minut - I Krstičić se upisao u listu strelaca, posle asistencije Pavkova.

81. minut - Najbolji igrač utakmice Katai napušta teren, umesto njega na teren ulazi Krstičić.

75. minut - Katai asistirao, Ben se upisao u listu strelaca se upisao Ben.

69. minut - Problemi sa Milanom Borjanom, izgleda da ima problema sa zadnjom ložom, ali na sreću čuvar mreže crveno-belih neće biti zamenjen.

61. minut - Najbolja utakmica sezone Kataija. Vezista crveno-belih ostvario je het-trik na Čairu, čime su crveno-beli tigli na korak od važnih bodova. Zanimljivo da je sva tri gola postigao glavom, što nije njegov kuriozitet.

47. minut - Katai ponovo strelac, Zvezda krenula furiozno i iz prve šanse stigla do novog vođstva.

46 minut - Zvezda od prvog sekunda drugog poluvremena krenulo silovito, nisu izašli iz šesnasterca Radničkog.

Kraj prvog poluvremena!

40. minut - Haos na terenu. Savić dobio crveni karton posle pogibeljnog starta defanzivca Radničkog. Trener Zvezde Stanković dobio žuti. Crveno-beli će celo drugo poluvreme imati igrača više.

32. minut - Radnički iz prve ozbiljnije šanse stigao do izjednačenja, čime je najavio da će u nastavku meča biti još dosta uzbuđenja.

25. minut - GOOOL - Zvezda povela preko Kataija. Odličan centaršut je izveo Rodić, lopta je došla na glavu iskusnom igraču i crveno-beli došli do vođstva!

22. minut - Katai ponovo u centru pažnje. Lako je prošao pored savića, ali nije bio precizan i lopta je otišla u gol-aut.

17. minut - Najzrelija šansa za Zvezdu, Katai šutirao, lopta stigla do Pavkova, ali napadač crveno-belih se nije dobro snašao u petercu Radničkog.

12. minut - Katai ponovo u šansi, ali lak plen za golmana domaće ekipe Dujmovića.

7. minut - Prva ozbiljniji napad Radničkog, ali nisu ozbiljnije ugrozili gol Milana Borjana, dobar meč, pun energije.

5. minut - Crveno-beli su agresivniji na početku utakmice, imaju veći posed lopte.

2. minut - Zvezda prva preti na meču preko Kataija, ali iskusni fudbaler je loše centrirao.

Meč je počeo sa minutom ćutanja zbog preminulih rudara u Aleksincu.

Igrači oba tima izašli sa majicama Marine iz Niša koja boluje od leukemije.

Niš: Stadion: Čair: Sudija: Milan Mitić

Sastav timova

RADNIČKI NIŠ (4-2-3-1): Dujmović - Aksentijević, Vujadinović, Savić, Jamkam - Pavlov, Kovačević - Mićibući, Mesarović, Mlađović - Mitrović.

CRVENA ZVEZDA (4-4-2): Borjan - Gajić, Eraković, Dragović, Rodić - Katai, Kanga, Sanogo, Ivanić - Ohi, Pavkov.