30.04.2023

18:55

0

Strelci su bili i Kangva, Rakonjac i Mitrović, a na terenu nije bilo Kataija, Dragovića, Pešića i Kange

Na stadionu "Rajko Mitić", Crvena zvezda koja je već obezbedila titulu dočekala je Čukarički i pobedila sa 4:0. U utakmici 3. kola plej-ofa Superlige golove su dali Kings Kangva, Marko Rakonjac i Stefan Mitrović, kao i na kraju povratnik Uroš Spajić.

U narednim danima, obe ekipe igraće i mečeve četvrtfinala Kupa Srbije, a onda i duele Superlige. I dok će crveno-beli moći opušteno da privedu sezonu kraju, ekipu Dušana Kerkeza očekuje nastavak borbe za drugo mesto na tabeli.

Meč je u potpunosti pripao crveno-belima koji su već u 19. minutu imali prednost od 2:0, a kasnije je usledilo i rutinsko privođenje meča kraju. Posle "nule" u 170. večitom derbiju, Milojević je na startu "promeša karte" i dao šansu od početka (između ostalih) i Rakonjcu. Mladi napadač je već na startu imao izglednu priliku, ali bio zamalo neprecizan.

Usledio je zatim gol Kangve, a put ka pobedi je trasirao Rakonjac u 19. minutu. Mogao je mladi napadač da postigne i evrogol u drugom poluvremenu, ali je pogodio prečku. Milojević je kasnije, kako je najavio dao šansu i igračima sa manjom minutažom, ali odnos snaga na terenu bio isti. Domaćin je bio i dalje dominantniji u svim segmentima igre.

Na drugoj strani, gosti (koji su imali kadrovskih problema) pokušavali su s vremena na vreme, a najbliži postizanju gola bio je Đorđe Ivanović, ali je loptu sa gol linije sklonio Stefan Leković koji je takođe šansu dobio u drugih 45 minuta.

Šefa struke Zvezde može da raduje i povratak na teren Nemanje Milunovića i Uroša Spajića, kao i što je ubedljiva pobeda izborena bez Aleksandara, Dragovića i Kataija, Gelora Kange i Aleksandra Pešića.

Kraj utakmice!

90. MINUT - Uroš Spajić za 4:0! Prelep gol za kraj meča. Idealan način za povratak, posle kornera.

85. MINUT - Leković blokira Miladinovića. Zatim i lagan posao za Borjana.

82. MINUT - Drezgiću se ukazuje pomoć.

79. MINUT - Sada je 3:0! Mitrović strelac uz malo i sreće.

Ostala mu je lopta u nogama posle dodavanja Pruceva sa leve strane. Uz to i loša reakcija odbrane gostiju, za 3:0 za domaćina.

74. MINUT - Posle duže pauze (zbog povrede i kasnijeg oporavka) na terenu Spajić. Izlazi Eraković.

73. MINUT - Ualzi Mitrović u kazneni prostor Čukaričkog. U poslednjem trenutku se kliza i prilika odlazi u nepovrat.

70. MINUT - Menja Milojević. U timu Zvezde Srnić umesto Rakonjca, a Prucev umesto Kangve.

Izmene i u Čukaričkom. Tomović umesto Ovusua. Spasojević umesto Badamosija. Koloni umesto Rogana.

68. MINUT - Rakonjcu se ukazuje pomoć, a ubrzo i napušta igru.

67. MINUT - Izmena u Zvezdi. Mituljikić umesto Bukarija.

66. MINUT - Bukari u solo akciji, ali je "utrojen". Gubi loptu na ivici kaznenog prostora. Imao je samo od saigrača Rakonjca.

Na stadionu "Rajko Mitić" je 8.294 navijača.

63. MINUT - Rakonjac sa više od 20 metara, ali pogađa prečku. Belić je već bio savladan, ali ostaje 2:0. Zatresla se prečka i to dobro.

61. MINUT - Korner za Zvezdu (trenutno 5:2 odnos u kornerima). Nema opasnosti po gol Belića.

59. MINUT - Umesto Adžića ulazi Lučić koji je na pozajmici upravo iz Zvezde.

58. MINUT - Bukari iz mrtvog ugla sa desne strane, ali brani Belić. U nastavku akcije neprecizan Adžić.

54. MINUT - Leković spasava Zvezdu. Ivanović posle odličnog pasa Miladinović šalje loptu iza leđa Borjana koji ipak kači loptu. Usporava je i omogućava Lekoviću da ne dozvoli da lopta uđe u gol. Ostaje 2:0 za domaćina.

52. MINUT - Badmosi ulazi u kazneni Zvezde po desnoj strani, ali u poslednjem trenutku interveniše Leković. Uklizava i korner za goste, ali se domaćin brani.

48. MINUT - Ivanić ne koristi izglednu priliku sa leve strane. Dobija loptu sa suprotne strane, posle ispadanja Ovusua. Postavlja nogu, ali lopta odlazi pored stative.

47. MINUT - Korner za Zvezdu sa leve strane. Rakonjac pokušava makazice, ali ne hvata loptu. U nastavku akcije, brani se Čukarički.

Izmena u Zvezdi. Leković umesto Milunovića. Kerkez nije menjao.

Počinje drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena u kojem su strelci bili Kangva i Rakonjac! Statistika na strani Zvezde. Posed lopte je 60:40. Ukupno šuteva 15 prema četiri.

45. MINUT+2 - Ivanović gubi loptu, usledila je kontra Zvezde. Bukari po desnoj strani, utrčava Ivanić koji šutira ka golu. Lopta odlazi pored stative.

Igra se još dva minuta.

45. MINUT - Kangva izvodi slobodan udarac. Daleko je, a i šut je veoma nepreizan. Preko gola odlazi lopta i to visoko.

43. MINUT - Ovusu fauliran. Ukazuje mu se pomoć.

39. MINUT - U nastavku napada, Ovusu trči ka golu Borjana. Azarov dobija žuti karton zbog povlačenja. Pre toga je izgubio duel sa Ovusuom koji ga je pretrčao.

Mada, "krivac" je Kangva koji je loše dodao Azarovu.

38. MINUT - Ivanić sa ivice kaznenog prostora, ali Drezgić blokira šut.

28. MINUT - Mitrović sa leve strane, vraća Rakonjcu koji sa 7-8 metara šutira. Ali je izblokiran i korner za crveno-bele.

27. MINUT - Badamosi pokušava, ali parada Borjana.

24. MINUT - Pokušava Ivanić, ali dobra intervencija Drezgića.

19. MINUT - Rakonjac je sada strelac! Zvezda vodi sa 2:0! Ne raduje se mladi napadač koji je na pozajmici iz Lokomotive, s obzirom da je u Rusiju otišao iz kluba sa Banovog brda.

U ovoj situaciji, posle "lažnjaka" centrira Azarov sa leve strane, Rakonjac je čeka na drugoj stativi. Rutinska završnica glavom. Samo "kao duh". Kao što je rečeno, nema radovanja.

17. MINUT - Na terenu je Miladinović umesto povređenog Kovača.

15. MINUT - Kovaču se ukazuje pomoć na sredini terena. Kerkez će morati da menja već na početku meča.

8. MINUT - Badamosi opet u šansi pred golom Borjana. Beži Milunoviću, a zatim pokušava da lobuje Borjana. Ipak je to prejako.

6. MINUT - Gol! Kings Kangva i Zvezda vodi sa 1:0! Asistencija se piše Lazaru Nikoliću.

Prvo su kombinovali Bukari i Nikolić koji odlično centrira sa desne strane. Kangva u trku, glavom šalje loptu uz bližu stativu gola Belića.

3. MINUT - Rakonjac ide ka golu Čukaričkog, ali traljavo zahvata loptu. Iz izgledne prilike šalje loptu pored stative.

Počelo je!

Pre početka duela na "Rajku Mitiću" Strahinja Eraković i Srđan Mijailović stigli su do 100 odigranih utakmica za klub, a simboličnu nagradu u vidu dresova, pred meč sa Čukaričkim, uručile su im legende - Jovan Kule Aćimović i Cvijetin Blagojević.

U pretodnim mečevima, Zvezda je u 170. večitom derbiju odigrala bez golova, dok je Čukarički izgubio od TSC-a.

Printscreen/Superliga

Kada je reč o Čukaričkom golman Zoran Popović i štoper Radovan Pankov nisu u protokolu, a Vladimir Lučić je na klupi.

Kao što se vidi, trener Zvezde Milojević je promešao "karte", pa su šansu od starta dobili Lazar Nikolić, Irakli Azarov i Marko Rakonjac.

Poznate su i startne postave:

CRVENA ZVEZDA: Borjan, L. Nikolić, Eraković, Milunović, Azarov, Mijailović, Kangva, Bukari, Ivanić, Mitrović, Rakonjac.

ČUKARIČKI: Belić, Rogan, Drezgić, Sarafimović, Gajić, Kovač, Sisoko, Ivanović, Ovusu, Adžić, Badamosi.

Glavni sudija će biti Andrija Stojanović.

Podsećamo vas i na izjave iz oba tabora.

- Imaju dobru igru, nastupaju kvalitetno, mislim da su posle nas prikupili najviše bodova ovog proleća. Ulazimo sa punim poštovanjem prema protivniku u utakmicu sutra, međutim verujemo u svoj radi i kvalitet, nadam se da pred dobro popunjenom Marakanom možemo da dobijemo i Čukarički - kazao je Miloš Milojević.

Uoči duela sa bivšim klubom, pričao je i Luka Adžić, sada fudbaler tima sa Banovog brda.

- Verujem da su se i oni malo fizički i emotivno istrošili posle perioda koji je iza njih. Ali, Zvezda je veliki tim, koji uvek ide na pobedu. Znamo da će biti teško, ali opet nemamo št da izgubimo, trudićemo se da napravimo iznenađenje. I bod bi bio dobar za našu ekipu. Kad sam u prvom delu sezone prvi put igrao protiv Crvene zvezde, osećaj je bio prilično čudan.

Ali, to je fudbal, profesionalizam, sada dajem sve od sebe da sa Čukaričkim napravim što bolji rezultat. Znamo protiv koga igramo, kakav sastav imaju crveno-beli. Napravili su veliku bodovnu razliku u odnosu na konkurente i to nije slučajno - rekao je Adžić koji je nakon odlaska iz Zvezde bio i u Belgiji.

Superliga Srbije, 33. kolo (3. kolo plej-ofa)

Novi Pazar - Radnički 0:1