Snovi kao muzejski esksponati u Londonu

29.11.2020

13:30 >> 12:46

0

Pandemija ne utiče samo na naš svesni život, već i na našu podsvest

Snovi kao muzejski esksponati u Londonu
Copyright Profimedia

Koliko nam se život promenio sa pojavom koronavirusa i kako će izgledati kada bura prođe? Dok se izolujemo od porodice i prijatelja kako bismo zaustavili širenje virusa, u isto vreme proživljavamo svu surovost distance i usamljenosti. Ovo nije život kakav poznajemo. Nisu ni snovi.

Od njih su pošli kustosi muzeja Londona kada su odlučili da prikupe najčudnije snove građana i uvrste ih u kolekciju koja govori o tome kako je koronavirus uticao na snove ljudi.

Profimedia

Snovi će biti prikupljani na snimcima razgovora između volontera i psihoanalitičara koji će o njima raspravljati i analizirati ih. Foteini Aravani, kustos u londonskom muzeju, rekao je da je želja muzeja da kroz pandemiju i snove koji je dodatno oslikavaju, ispriča priču o Londonu.

– Spavanje – i naš obrazac spavanja – bila je jedna od prvih stvari koje su se promenile, gotovo odmah nakon zaključavanja, rekao je Guardianu.

Profimedia

– Ono što sam želeo da uhvatim je iskustvo da možda pandemija ne utiče samo na naš svesni život, već i na našu podsvest, naš život iz snova.

Projekat “Čuvari snova (Guardians of Sleep)” traži od građana da ispričaju najbizarnije snove koje su sanjali od marta 2020. godine.

Bilo kako bilo naši snovi mogu biti neprijatni, ali mogu imati i svrhu: smirivanje naših nategnutih živaca. Metju Volker, autor knjige Zašto spavamo i profesor psihologije na Univerzitetu u Kaliforniji, opisao je sanjarenje kao „terapiju preko noći“ – način na koji obrađujemo teška i traumatična emocionalna iskustva od prethodnog dan.

Pročitajte još:

Tumačenje snova: Zaljubićete se ako sanjate…

Noćne more mogu biti korisne

 

 

 

 

 

Pratite sve vesti iz Srbije i sveta na našem Telegram kanalu.

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike