Suprotnosti se privlače: Minimalni maksimalizam za savršen balans u uređenju kuće
Sve što treba da znate o ovom hibridnom stilu dizajna enterijera
Pronalaženje vašeg stila dizajna enterijera može potrajati neko vreme. Morate da se upoznate s različitim epohama dizajna, odredite oblike, materijale i boje kojima težite – i, kao i uvek, napravite neke pokušaje i eventualne greške. Da ne spominjemo, postoji čitav rečnik dizajnerskih termina koje treba naučiti: da li ste više preferirate moderni stil iz sredine veka ili japandi? Shabby chic ili seosku kuću? Minimalistički ili maksimalistički?
A onda, kada se pojave pojmovi poput minimalnog maksimalizma, možda ćete se ponovo zbunjeno češati po glavi. Međutim, iako ovaj izraz zvuči kao oksimoron, to bi zaista mogao biti savršen način da opišete stil dizajna na koji niste mogli da dokučite. Nastavite da čitate za sve što treba da znate o minimalnom maksimalizmu.
Spoj dva stila
Minimalni maksimalizam je spoj ova dva stila dizajna. Minimalizam se svodi na mantru „manje je više“, dok maksimalizam praktikuje filozofiju „više je više“. Minimalni maksimalizam, međutim, spada između dva kraja spektra, koristeći manje na nekim mestima, a više na drugim.
Na primer, ako ste minimalni maksimalista, možda ćete više voleti da vaš nameštaj ima čiste linije i daje prednost funkcionalnosti, dok takođe koristite svoj tekstil da unesete smele boje i šare. Ili, možda ćete želeti da se odlučite za funky, stilizovani nameštaj, a da pritom svoju paletu boja zadržite jednostavnijom. Pošto je ova estetika dizajna kombinacija stilova, postoji nekoliko načina da je izvedete – samo morate pronaći formulu koja vam najviše odgovara.
Kako ukrasiti stan u minimalističko-maksimalističkom stilu
Ako počinjete od nule i želite da svoje mesto uredite u minimalističko-maksimalističkom stilu, onda imate čitav svet opcija pred sobom. Međutim, većina nas verovatno već ima određeni broj predmeta nameštaja ili dekora koji se naginju u jednom ili drugom pravcu – više minimalistički ili više maksimalistički. Dakle, to je dobro mesto za početak.
Ako vaši postojeći komadi imaju minimalističku preferencu – neutralne boje, čiste linije, jednostavni oblici – onda ćete imati mnogo prostora za izgradnju na toj osnovi. Možete dodati tepih sa šarama ili jarkim bojama, dodati zanimljive teksture svojim jastucima i zavesama i uneti više ličnosti u svoju zidnu umetnost i dekor.
Međutim, ako već imate mnogo delova sa kojima možete da radite, možda ćete, umesto toga, morati da smislite kako da usavršite i ujednačite svoj stil. Možda ovo znači da ćete izabrati monohromatskuu paletu boja koja odgovara vašim postojećim komadima ili pronaći neke pojednostavljene delove sa akcentima – poput bočnih stolova – koji mogu pomoći da se sve izbalansira.
Na kraju krajeva, minimalni maksimalizam se odnosi na ravnotežu, dodavanje i oduzimanje da biste došli do gotovog proizvoda koji se čini pravim.
BONUS VIDEO:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari