Zvezda protiv Partizana, Milojević protiv Duljaja! Evo sa kojim učinkom u večitim derbijima treneri ulaze u 172. izdanje!

04.03.2024

19:27

0

Trenutno je plus jedan u korist crno-belih, pa ćemo da vidimo da li će se poredak na tabeli promeniti

Pred nama je novi fudbalski derbi između Crvene zvezde i Partizana. U subotu od 17 časova na stadionu "Rajko Mitić" biće odigran 172. po redu prvenstveni susret dva najtrofejnija i najpopularnija srpska kluba, a interesovanje je veliko. To pokazuju i podaci vezani za prodaju ulaznica, kako kod navijača Zvezde, tako i kod Partizanovih.

Trenutno, crno-beli su na prvom mestu na tabeli sa bodom više od crveno-belih koji brane titulu. Ostaje da se vidi koji će od trenera biti uspešniji, da li povratnik Vladan Milojević ili Igor Duljaj. Ili možda bude i nerešeno.

Milojević je devet godina stariji i ima više trenerskog iskustva od Duljaja, pa samim tim ima i više "večitih derbija" na klupi. U narednim redovima ćemo vas podsetiti na učinak dvojice stratega.

Milojević ima osam derbija iza sebe

Prvi "večiti derbi" na klupi za Milojevića bio je 155. po redu. Bilo je to krajem avgusta 2017. godine, igralo se na stadionu Crvene zvezde, ali pobednika nije bilo, kao ni golova. U narednom, 156. izdanju domaćin je bio Partizan, a rezultat 1:1. "Parni valjak" je poveo u 62. minutu golom Sejdube Sume iz jedanaesterca, dok je izjednačenje doneo Ričmond Boaći u 84. minutu.

U 157. derbiju Milojević je konačno osetio slast pobede nad najvećim rivalom. U aprilu 2018. godine na stadionu "Rajko Mitić" bilo je 2:1, čime je Zvezda u prvom kolu plej-ofa pobegla na neostižnih plus devet.

Strelci za domaćina bili su Nemanja Radonjić u 18. i Aleksandar Pešić u 21. minutu. Partizan je tek u poslednjem minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena postigao gol iz penala preko Ognjena Ožegovića.

Zatim u naredna dva derbija, identični remiji od po 1:1. U 158. "večitom derbiju" je za Partizan vodeći gol dao Rikardo Gomeš u 33. minutu, da bi bod crveno-belima doneo Boaći u 73. minutu. Tim bodom, Zvezda je ostala na prvom mestu sa 22 boda i utakmicom manje.

U 159. derbiju, crno-beli su poveli u 37. minutu preko Nemanje Nikolića, a konačan rezultat postavio je Milan Pavkov u 74. minutu.

U ovu statistiku ćemo da uvrstimo i meč odigran u Kupu Srbije. To je bilo finale nacionalnog kupa, a jedini gol na stadionu "Rajko Mitić" dao je Bojan Ostojić u 14. minutu.

Do odlaska iz Ljutice Bogdana, u decembru 2019. godine još dva puta je vodio crveno-bele i upisao pobedu i poraz. U 160. derbiju, u aprilu Rikardo je samo ublažio golove El Fardu Bena u 60. i Alekse Vukanovića u 80. minutu. Napadač crno-belih je pogodio sa bele tačke.

U prvom mandatu, poslednji derbi za Milojevića je bio na stadionu u Humskoj. Bio je to 161. "večiti derbi" i slavio je domaćin sa 2:0. Strelac je prvo bio Suma, koji je u drugom poluvremenu ušao u igru umesto Umara Sadika, a konačan rezultat je postavio još jedan rezervista na ovom meču, Zoran Tošić.

Superliga - 22. 9. 2019. - Partizan - Crvena zvezda 2:0

Duljaj počeo porazom, ali se onda "popravio"

Sadašnji šef struke crno-belih ima mnogo više derbija kao igrač nego kao trener. Posle odlaska Gordana Petrića u februaru prošle godine imenovan je za šefa struke. I nije dugo čekao na trenerski debi u derbiju. Bilo je to u 169. "večitom derbiju".

Igralo se 3. marta na stadionu u Ljutice Bogdana, a meč je već u petom minutu rešio Aleks Vigo. Bio je to ujedno i jedini gol na ovom meču.

Samo mesec i po dana kasnije, odigran je i 170. derbi i to na stadionu u Humskoj. Igralo se bez publike, a nije bilo ni golova.

Poslednji derbi (171.) koji smo gledali bio je onaj za kraj kalendarske godine. Podsetimo, nije odigran u prvobitno određenom terminu, pa je trijumf Partizana na svom stadionu viđen 20. decembra.

Rezultat je bio 2:1, a golove su dali Bibars Natho sa penala, kao i Saldanja, dok je poraz samo ublažio Šerif Ndiaje koji je ušao sa klupe. Zvezda je u ovaj duel ušla kao favorit, ali je Partizan pobedio i preuzeo tron, pa i osvojio jesenju titulu. To je ujedno značilo i rastanak sa Barakom Baharom, a ubrzo je ozvaničen i povratak Milojevića.