Moćna Vojvodina ponizila Radnički na Čairu! Batak ekspresno pokrenuo Novosađane!

17:02

0

Šok terapija je očigledno dala željeni efekat na Karađorđu

Fudbaleri Vojvodine - Copyright MN Press

Teško će se neko setiti kada je Radnički delovao nemoćno na „Čairu“, kao večeras u duelu sa Vojvodinom. U premijernom meču 24. kola Superlige, „lale“ su udarile žestok šamar ekipi Nenada Lalatovića, koja je sebi dodatno zakomplikovala borbu za plej-of – 4:1.

Šok terapija na „Karađorđu“ očigledno je dala željeni rezultat. Promena trenera ekspresno je razdrmala Novosađane koji su večeras, pored ove četiri, mogli još koju loptu da ubace u mrežu Radničkog.

Pored dobre igre gostiju, za rezultatski debakl donekle su krivi i sami fudbaleri niškog superligaša, koji su "lalama" praktično poklonili prva dva gola. Prvo je Savić napravio penal u 5. minutu neoprezno gazeći Traorea posle prekida, a Filip Malbašić je nadmudrio golmana Stevanovića.

Pošto je Mićin pet minuta kasnije propustio zicer za izjednačenje, kazna je usledila u 18. minutu. Zukić je primio loptu na šest-sedam metara od gola, ali uz gol aut liniju. Niko nije izašao na njega, a bilo ih je čak četvorica u belo-crvenim dresovima, pa je vezista Novosađana "probušio" Stevanovića sa pet metara. Neshvatljiva reakcija igrača Nišlija.

Dva brzo primljena gola naterali su Nišlije da se potpuno otvore, ostavivši tako previše prostora u poslednjoj liniji za opasne kontre Vojvodine. Jednu od njih iskoristio je u 58. minutu Zukić, da bi u 64. Uroš Nikolić najavio pravu katastrofu Lalatovićevog tima - 0:4.

Vojvodina je potom olako prokockala dve prilike za 0:5, pa je Belaković posle jedne dobre akcije postigao utešni pogodak za domaćina.