Vošin zaštitni znak postaje "1:1"! Čumić propustio šansu da bude junak! (VIDEO)

16:58

0

Golman Surduličana Ranđelović odbranio penal u 90. minutu i sačuvao bod

Ranđelović brani penal Čumiću - Copyright Printscreen/YouTube/TV Arena sport

Fudbaleri Vojvodine su upisali novi remi u prolećnom delu sezone Superlige. Ekipa Milana Rastavca već je odigrala nerešeno sa Crvenom zvezdom i ekipom Mladosti, a danas i sa Radnikom i to identičnim rezultatom - 1:1.

Danas je mogla i do pobede, ali nije iskoristila penal u 90. minutu, tačnije odbranio je golman Stefan Ranđelović. Tako su gosti osvojili bod (ukupno 13), ali su i dalje poslednji na tabeli. Na drugoj strani, Novosađani opet "prosipaju" bodove.

Poveo je Radnik već u trećem minutu. Posle greške Mamadua Traorea, Milan Makarić je asistirao Zoranu Danoskom koji je doneo rano i iznenađujuće vođstvo.

Ali na izjednačenje se nije dugo čekalo. Posle kornera, Filip Malbašić je glavom spustio loptu do Nikole Čumića koji se sa dva-tri metra samo ubacio u mrežu.

U drugom poluvremenu je i poništen gol gostima, zbog ofsajda. U 88. minutu, Ivan Vukčević je bio u odličnoj prilici, ali ga je na metar-dva od gola osujetio jedan od defanzivaca Radnika.

A onda, u narednom napadu Taras Bondarenko je oborio Jovana Miloševića. Penal je bio dosuđen odmah bez mnogo razmišljanja, lopti je prišao Čumić, šutirao po sredini, ali je Stefan Ranđelović uspeo da odbrani nogama. Tako da je on postao heroj, a Čumić ispustio šansu da to postane.

U narednom kolu čekaju nas dueli Radnički Niš - Vojvodina, odnosno Radnik - Voždovac.