
Istovremeno jezivo i moćno: Florens Pju otvorila reviju na Nedelji mode u Londonu u providnoj haljini i sa paukolikim trepavicama
Glumica je otvorila reviju snažnim monologom

Nedelja mode u Londonu je zvanično počela, a otvorila ju je Florens Pju nastupom na reviji Harisa Rida 20. februara.
Video-snimci nominovane glumice za Oskara odmah su počeli da kruže internetom nakon što se neočekivano pojavila na predstavljanju kolekcije za jesen/zimu 2025. godine. Nosila je providnu haljinu s kapuljačom i skulpturalnim korsetom, dok joj je upečatljiv izgled upotpunjavao smeli mejkap sa dugačkim, paukolikim veštačkim trepavicama i zalizanom kratkom plavom kosom.
Pju (29) nije klasično prošetala pistom, već je prolazila kroz publiku, izvodeći snažan monolog uz pratnju uživo izvođenih melodija na violončelima, piše Vog.
Dok je emotivno izgovarala tekst, njene reči odjekivale su kroz visoke svodove galerije Tejt Britan u Londonu, stvarajući jezivu atmosferu – upravo onakvu kakvu je dizajner Haris Rid i želeo.
„Osećam da njen lik ima nešto jezivo i nelagodno u sebi“, rekao je kreativni direktor za Vog. „Želim da se svi osećaju nelagodno“, dodao je Rid, objašnjavajući da takav osećaj tera ljude da zavire dublje u sebe i preispitaju svoj pogled na svet oko sebe.
Florens Pju je prvi put sarađivala s Ridom u februaru 2023. godine, kada je nosila spektakularnu crno-srebrnu harlekin haljinu sa širokim šeširom.
Pju i Rid su bliski prijatelji i česti saradnici – zajedno su prisustvovali dodeli Elle Style Awards 2023, a glumica je nosila jednu od njegovih kreacija i na BAFTA 2024.
Iako se retko pojavljuje na Nedelji mode, kada to učini, ostavi snažan utisak.
Profimedia
Jedan od njenih najupečatljivijih trenutaka bio je kada je nosila smelu ružičastu haljinu kroz koju su joj se nazirale grudi na reviji Valentino Haute Couture jesen/zima 2022. Izazvala je veliku pažnju i burne reakcije, ali Pju nije ostala nema na komentare.
„Slušajte, znala sam da, kada obučem tu neverovatnu Valentino haljinu, neće biti moguće da je svi ignorišu. Bez obzira na to da li će komentari biti pozitivni ili negativni, svi smo znali šta radimo“, napisala je na Instagramu. Takođe, osudila je „vulgarne“ komentare koje je dobila nakon pojavljivanja u ovom izdanju.
Profimedia
U intervjuu za Elle, u avgustu 2023, dodatno je pojasnila svoj stav: „Nažalost, postali smo toliko zastrašeni ljudskim telom da više ne možemo ni da vidimo moje dve male, slatke bradavice kroz tkaninu, a da to ne bude viđeno kao nešto seksualno. Moramo neprestano da podsećamo ljude da žensko telo postoji iz mnogo razloga, ne samo jednog.“
Mesec dana pre toga, pojavila se na još jednoj Valentino reviji u Parizu, noseći još jednu providnu kreaciju, dok je u tom trenutku prvi put pokazala i svoju smelu ružičastu, kratko ošišanu frizuru, prenosi People.
BONUS VIDEO:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari