Ovo se Nadalu gotovo nikada ne događa: Cicipas od 0:2 do 3:2

Autor: D. B.

Rafa neće postati najtrofejniji teniser u istoriji grend slemova

Copyright Tanjug/AP Photo/Hamish Blair

Ništa od rekorda, ništa od finala za Rafaela Nadala na Australijan openu.

Stefanos Cicipas pobedio je drugog igrača sveta pošto je nadoknadio dva seta minusa u četvrtfinalu prvog grend slema u sezoni. Na kraju, bilo je 3:2 – 3:6, 2:6, 7:6 (4), 6:4, 7:5. Posle četiri časa i osam minuta velike borbe.

Cicipasu će ovo biti treći put u karijeri da igra u polufinalu grend slema, a u Melburnu je do ovog dela turnira stigao i 2019, kada ga je upravo Nadal nadigrao u tri seta. Špancu je ovo tek drugi put u karijeri da prokocka prednost od dva seta na grend slemu, pošto ga je prethodni put porazio Fabio Fonjini u trećem kolu US opena 2015. godine.

Rafa je na ovaj način propustio i priliku da sebi omogući šansu da se bori za 21. titulu na grend slemovima, čime bi uspeo da se osamostali na prvom mestu najuspešnijih tenisera na četiri najveća turnira koje sada deli sa Rodžerom Federerom, osvajačem 20 trofeja.

Prepreka za Grka na putu ka finalu biće zahuktali Danil Medvedev.