Zvezda uništila Cedevita Olimpiju! Crveno-bela demonstracija sile protiv nedoraslog rivala!

21:24

0

Crveno-beli u derbiju kola AdmiralBet ABA lige razbili slovenački tim u deliće

Šabaz Nejpir - Copyright MN Press

Nadali su se ljubitelji košarke u regionu da će večeras imati priliku da gledaju prvi derbi ove sezone u AdmiralBet ABA ligi, ali da tako ne bude pobrinuli su se košarkaši Crvene zvezde. Posle sjajnog otvaranja sezone u Evroligi, crveno-beli su u Areni dočekali Cedevita Olimpiju i razbili je na najsitnije komadiće - 94:51.

Ne treba biti previše stručan i samo na prvi pogled videti da su, ove sezone pogotovo, Partizan i Crvena zvezda, napravili veliki otklon u odnosu na rivale iz regiona. Ipak, ni to ne može da bude opravdanje za izdanje koje je slovenački tim prikazao večeras pred oko 10.000 navijača u najvećoj dvorani na Balkanu.

Samo u prvih desetak minuta izabranici Simonea Pjaniđanija uspeli su da, koliko toliko ispariraju crveno-belima. Ali i to više zahvaljujući usporenom početku i velikom broju grešaka Ivanovićevih pulena, nego bog zna kako dobrom svojom igrom.

Bez Miloša Teodosića, Stefana Lazarevića i Ognjena Kuzmića, koji su odlukom iskusnog stručnjka večeras ostali van protokola, Zvezdinim košarkašima je trebalo nekoliko minuta da uhvate pravi ritam, a kada su to uspeli, krajem prve deonice, nisu stali sa "gaženjem" potpuno nedoraslog rivala gotovo do poslednje sekunde meča.

Slično meču protiv Asvela, Zvezdu je povukao Giedraitis sa dve trojke, priključio mu se potom Tobi sa osam od prvih 17 poena crveno-belih, a kada su radnu temperaturu podigli Šabaz Nejpir i Nemanja Nedović razlika je krenula da raste vrtoglavom brzinom.

Zaista se malo toga ima za reći o samom meču. Ni u jednom segmentu potpuno indisponirani Ljubljančani nisu uspeli da isprariraju crveno-belima. S druge strane, Zvezdini košarkaši su, pogotovo u drugom poluvremenu, "kao terijeri" grizli pogubljene goste i u finišu stigli i do maksimalnih, prilično neverovatnih, plus 50 - 94:44.

CRVENA ZVEZDA: Hanga 3, Davidovac 5, Mitrović 4, Lazić 3, Simonović 4, Nejpir 15, Tobi 13 (8sk), Bolomboj 9, Ilić 5, Nedović 17, Geidraitis 8, Dos Santos 8.

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart 2, Armand, Šou 19, Radičević 4, Kobs 8, Glas, Blažič 2, Matković 7, Džons 4, Šćuka 5, Klobučar, Šaškov.

Cibona - FMP (20.00)

40. MINUT - KRAJ! Crvena zvezda je savladala Cedevitu Olimpiju 94:51!

38. MINUT - Posle trojke Davidovca crveno-beli u 37. minutu stižu do novog maksimlnog vođstva - 92:44. Potom Simonović poentira posle ofanzivnog skoka za plus 50 - 94:44. U završna dva minuta meča ulazi se s vođstvom Zvezde - 94:47.

36. MINUT - Obe ekipe, vidljivo, jedva čekaju da se meč završi - 89:44.

34. MINUT - Seriju Zvezde 7:0 trojkom prekida Ščuka, ali potom trojku vraća Nedović - 87:40.

32. MINUT - Jago je promašio prvi šut u četvrtoj deonici, gosti na drugoj strani postižu četiri, relativno laka, vezana poena - 77:37. Posle 32 minuta košarke u Areni Zvezda vodi protiv Cedevite Olimpije - 82:37, nakon trojke i dva poena iz reketa Tobija.

30. MINUT - U 29. minutu, posle trojke Hange, Zvezda ide na plus 43 - 72:29. Za 30 minuta igre gosti iz Ljubljane postigli su samo 33 poena. Na kraju treće deonice crveno-beli vode 77:33.

28. MINUT - Posle nesportskog faula Blažiča Giedraitis je ubacio dva bacanja, ali su potom Jago pa Nedović promašili trojke - 65:29. Jago poenima iz prodora podiže vođstvo crveno-belih na novu najveću razliku - 67:29. U završna dva minuta treće deonice srpski šampion ulazi sa plus 40 posle ukradene lopte i poena u kontri Nedovića - 69:29.

26. MINUT - Na polovini treće deonice, posle trojke Lazića crveno-beli povećavaju prednost - 61:27. Pjaniđani traži minut odmora. Seriju Zvezde 9:0 poenima iz prodora prekida Sou - 63:29. Prethodno je Luka Mitrović doneo novi najveći plus crveno-belima (plus 36).

24. MINUT - Posle poena Matkovića sa poludistance, Bolomboj i Nejpir donose Zvezdi plus 31 - 58:27.

22. MINUT - O igri Cedevite Olimpije večeras u Areni večeras govori i procentat šuta za tri poena (1/11). Nejpir poenima u kontri otvara košgeterski drugo poluvreme - 52:25. Ubacuje Nejpir još dva penala (13 poena dosad), Zvezda u 22. minutu ima novi najveći plus - 54:25.

20. MINUT - Potpuno se raspala igra Cedevite Olimpije u drugoj deonici. Crvena zvezda je u drugih 10 minuta meča ubacila čak 31 poen i na veliki odmor ide sa ogromnih 50:25.

18. MINUT - Seriju Zvezde 11:0 sa dva ubačena penala prekida Stjuart - 36:19. Nova trojka Nejpira, crveno-beli u 17. minutu stižu do plus 20 - 39:19. Raste prednost Zvezde, posle trojke Bolomboja ide na 42:19. U završna dva minuta prvog poluvremena crveno-beli ulaze sa plus 24 - 44:20.

16. MINUT - Ušli su gosti u seriju promašaja, na drugoj strani na dve trojke Nejpira nadovezao se ubačeni šut Nedovića van linije 6.75. Crveno-beli su na polovini druge deonice na novom najvećem vođstvu - 34:17. Ni tajm aut Pjaniđanija nije pomogao gostima, pa Zvezda u kontri poentira zakucavnjem Bolomboja - 36:17.

14. MINUT - Dva napada su gosti prokockali na minus devet kako bi uhvatili rezultatski priključak, što sa dve vezane trojke kažnjava Nejpir - 31:17.

12. MINUT - Posle osvojene lopte i lakih poena Nedovića u kontri Zvezda na otvaranju druge deonice prvi put na meču dolazi do dvocifrene prednosti - 21:11. Novi poeni Nedovića, ovoga puta sa poludistance za novo najveće vođstvo domaćih - 23:12, 12. minut.

10. MINUT - Tobi je postigao osam od prvih 17 poena Zvezde, koja serijom 7:0 dolazi do najvećeg vođstva u dosadašnjem toku meča - 17:9. Seriju crveno-belih poenima iz prodora prekida Kobs. Na kraju prve četvrtine Zvezda vodi 19:11.

8. MINUT - Posle trojke Soua (8:7), obe ekipe su upisale po još jednu izgubljenu loptu. Tobi postiže poene sa poludistance i čuva Zvezdi posed prednosti - 10:7. Posle dva ubačena penala Blažiča, Zvezda pravi mini seriju 5:0 i u završna dva minuta prve deonice ulazi sa plus šest 15:9.

6. MINUT - Uz mnogo sreće gosti ostaju na minus četiri, pošto je Kobs poentirao posle nesporazuma Nejpira i Ilića. Prethodno je za crveno-bele poentirao Tobi - 8:4. Mnogo izgubljenih lopti u prvih pet minuta meča, devet ukupno (pet Zvezda, četiri Cedevita Olimpija.

4. MINUT - Skoro četiri minuta su gosti bez poena, a Zvezda posle druge trojke Giedraitisa vodi 6:0. Prve poene za goste postiže Ščuka posle zakucavanja.

2. MINUT - Oba tima prokockali su po dva napada na startu meča. Prve poene (trojku) ubacuje Giedraitis.

- Duško Ivanović odlučio je da večeras iz sastava izostavi Miloša Teodosića, kao i Stefana Lazarevića i Ognjena Kuzmića.