Partizan razbio Krku na najsitnije komade! Nova ubedljiva pobeda u AdmiralBet ABA ligi!

Sjajno izdanje šampiona Jadrana u Novom mestu

Aleksa Avramović - Copyright Photo/Krka/Robi Verbajs

Partizan je sprečio svako iznenađenje i zabeležio ubedljivu pobedu protiv Krke u Novom Mestu.

Posle 40 minuta igre, Krka-Partizan 56:96 (11:16, 11:29, 20:23, 14:28).

Posle slabije utakmice u Tel Avivu, Partizan je želeo da prikaže reakciju. Protivnik jeste bio "stara mušterija", ali se igra u hali sa tvrdim koševima, protiv rivala koji je u prvom kolu u gostima pobedio FMP, tako da je oprez bio razumljiv.

Ishod je bio najbolji mogući za crno-bele i njihove navijače, jer su utakmici pristupili odgovorno i ozbiljno, a rezultat je više nego ubedljiva pobeda nad Krkom.

Utakmica je počela u visokom tempu, a Krka se dobro držala u prvoj četvrtini. Bilo je mnogo promašaja i nekoliko izgubljenih lopti, ali je Partizan dobio sa pet razlike.

Aleksa Avramović je tada uneo živost u igri i počeo da pogađa i igra svoju prepoznatljivu odbranu, tako da se tim podigao i počeo da povećava prednost. Nije uspevala Krka nikako da poremeti razigrani Partizan, tako da je razlika na kraju samo rasla.

Crno-beli su već na poluvremenu vodili 23 razlike, a početkom treće deonice bilo je jasno da se tempo neće menjati i da gosti neće popustiti i dozvoliti rivalu iznenađenje. Na kraju je razlika otišla i na malo više od 40 razlike.

Željko Obradović je ravnomerno raspodelio minutažu, svi su igrali, a samo Alen Smailagić se nije upisao u strelce.

Krka: Hamilton 16, Stergar nije ulazio u igru, Edosomvan, Bačvić Cerkvenik 16, Jurković 4, Špan 8, 6as, Plut nije ulazio u igru, Škedelj 6, Smrekar, Radovanović 2, Macura 4.

Partizan: Vukčević 7, Ledej 8, Avramović 15, 6sk, Koprivica 12, Panter 6, Smailagić, Jaramaz 4, Naneli 9, Trifunović 7, 6sk, Anđušić 9, Doužer 11, 3sk, 3as, Kaminski 8.

Kraj meča, 56:96

37. minut: Jaramaz iz prodora polaže i razlika ode na preko 40 poena razlike. 49:90.

35. minut: Anđušić pas bez gledanja za Koprivicu koji pogađa pod faulom. 46:82. Ravnomerno je Obradović raspodelio minutažu.

33. minut: Doužer, pa Koprivica bez odgovora i ode Partizan na preko 30 razlike. 42:75

32. minut: Nastavljaju crno-beli tamo gde su stali. Doužer se posebno ističe svestranom igrom. 42:70.

Kraj treće četvrtine, 42:68

10. minut: Špan daje trojku, Koprivica promašuje zicer, pa Krka pravi faul u napad. Ovo je najefikasnija četvrtina domaćeg tima, koji je u ovoj deonici dao četiri trojke od svojih pet na utakmici. Koprivica je fauliran, sudije kažu nesportski, 15 sekundi pre kraja četvrtine. Koprivica ima dva bacanja zbog nesportske, pogađa samo jedno. Imaće crno-beli skoro ceo napad, ali je Jaramaz promašio sa poludistance. 42:68. Obradović je dao šansu svim igračima.

29. minut: Sjajan sada Doužer na oba kraja terena, a onda i u kontri daje lake poene. Sjajnu utakmicu igra letošnje pojačanje Partizana. 39:67

28. minut: Pogađa Krka trojku. 39:61. Bilo je malo straha kad je Jaramaz fauliran jer je ostao da leži. Srećom, brzo se pridigao i dao oba penala. 39:63

27. minut: Čuva Partizan prednost, radi sve što treba na utakmici. 36:61

25. minut: Čuva Partizan prednost, ali posle dva vezana koša bez odgovora Krke, Obradović traži tajm-aut. 29:54

22. minut: Krka nije iskoristila dva napada, a Panter je iz drugog poseda crno-belih u ovom poluvremenu pogodio. Posle još jedne odbrane, Avramović zakucava. Opet Okorn mora da traži rani tajm-aut. 22:49

21. minut: Počelo je drugo poluvreme!

Vrlo dobro je Partizan odigrao drugu četvrtinu. Imao je jednu malu, uslovno rečeno, krizu, ali je sjajno reagovao i počeo da pogađa još više. Nije lako igrati u ovoj dvorani, ali crno-beli se sigurno osećaju kao kod kuće, jer se non-stop čuje pesma navijača.

Krka: Hamilton 7, Stregar nije igrao, Edosomvan, Bačvić, Cerkvenik 3, Jurković 2, Špan 2, Smrekar, Radovanović, Macura 4.

Partizan: Vukčević 4, Ledej 2, Avramović 13, Koprivica nije ulazio u igru, Panter 2, Smailagić, Jaramaz nije ulazio u igru, Naneli 7, Trifunović 3, Anđušić 7, Doužer 2, Kaminski 5.

Kraj prvog poluvremena, 22:45

20. minut: Partizan je imao pretposlednji napad - Nanali daje za tri, Krka ne koristi svoj napad. Ovo je maksimalna prednost na utakmici. 22:45

20. minut: Radovanović pravi faul na Avramoviću u poslednjem minutu prvog poluvremena. Siguran je oba puta. To je njegovih 11 poena i on je prvi "dvocifreni" igrač na utakmici. Odmah posle toga seče napad Krke i daje lake poene. To je 13 poena za Aleksu i +20 za crno-bele. 22:42

19. minut: Kaminski pogađa oba bacanja. Utakmica jeste tvrda i puna prekida, ali Partizan sigurno čuva vođstvo. 22:38

18. minut: Partizan vezuje dve izgubljene lopte, Krka posle prve postiže lake poene, a drugu ne koristi. Vukčević je siguran sa penala. Čuvaju prednost crno-beli. 20:36.

17. minut: Avramović vraća trojkom! Na 5/15 je sada Partizan u tom segmentu. 18:34

15. minut: Cerkvenik pogađa, a Anđušić pogađa sa penala i povećava prednost. 15:31. 15:4 je vođstvo Partizana do sada. Hemilton posle toga daje prvu trojku za Krku na meču. Tajm-aut Obradovića. 18:31

13. minut: Posle tajm-auta Krke, Anđušić daje trojku i povećava prednost, a posle i Ledej. 11:26.

12. minut: Trifunović pogađa trojku, a Anđušić daje koš! Gašper Okorn traži tajm aut posle samo 72 sekunde igre u drugoj četvrtini. 11:21

Kraj prve četvtine, 11:16

10. minut: Panter je promašio, pa Smailagić sve. Krka je imala poslednji napad, ali ga nije iskoristila. 11:16.  Izuzetno tvrda utakmica u Novom Mestu, vrlo jako se igra, malo je poena. Partizan trojke šutira 1/10, Krka je na 0/4.

9. minut: Škedelj opet pogađa 11:14. Doužer pogađa jako važne poene za crno-bele, koji su se odbranili, ali kontra nije iskorišćena 11:16.

8. minut: Naneli pogađa oba bacanja. 8:14

7. minut: Naneli je pogodio jedno od dva bacanja, a na drugoj strani je precizan Miha Škedelj. 9:12. Gledali smo nešto duži prekid zbog čelendža Krke, koji je bio uspešan.

6. minut: U toku je TV tajm-aut. U dvorani Leona Štukelja" je mnogo "grobara":

Printscreen/TV Arena sport

4. minut: Posle penala Krke, precizan je bio Panter. 5:10

3. minut: Koš i faul Avramovića! Odličan početak meča za srebrnog reprezentativca Partizana. 3:8

2. minut: Krka na isti način uzvraća. Jedan penal je dao Miha Cerkvenik, posle čega Jan Špan pogađa, ali Aleksa Avramović pogađa prvu trojku na meču! 3:5

2. minut: Posle punog minuta bez poena, Tristan Vukčević sa penala donosi 0:2 Partizanu. Slobodna bacanja su uvek dobar način da se počne utakmica – neometani poeni donose samopouzdanje.

Počeo je meč!

- Partizan danas bez Matuša Ponjitke. Najavio je Željko Obradović da će odmarati igrače u AdmiralBet ABA ligi. Prvi meč je iz istog razloga propustio Zek Ledej.

- Predsednik Partizana Ostoja Mijailović pozvao je Makabi da bude domaćin u Srbiji ako ne bude mogao da igra kod kuće. Jako lep gest crno-belih.

- Partizan i Krka su igrali 15 puta u AdmiralBet ABA ligi, a tim iz Novog Mesta je samo jednom pobedio. Jednom, ali ubedljivo, decembra 2020. godine, kada je bilo 69:50.