Ludnica u Splitu! Igokea posle mnogo preokreta, u poslednjem minutu slomila domaćina!

06.10.2023

19:58

0

Autor: P.K.

Prva pobeda za tim Vladimira Jovanovića u sezoni

Nemanja Gordić (sa loptom) - Copyright AdmiralBet ABA liga/Split/ivica Cavka

ošarkaši Igokee ostvarili su prvu pobedu u AdmiralBet ABA ligi ove sezone, pošto su u gostima, u ludoj utakmici pobedili Split!

Nakon 40 minuta punih preokreta i drame u finišu, Split – Igokea 90:95 (18:20, 31:21, 19:25, 22:29).

Ovo je stvarno bila prava drama, puna preokreta i uzbudljivih trenutaka, ali je na kraju Igokea došla do pobede, a Split je ostao na dva poraza.

Gosti su bolje krenuli, vodili su 10 razlike u prvoj četvrtini, da bi Split preokrenuo i od sredine druge četvrtine je vodio. U trećoj četvrtini je ta prednost iznosila 10 poena, ali je Igokea sredinom poslednje četvrtine preokrenula.

Čuvali su "Igosi" prednost od jednog do pet razlike, ali se Split nije predavao. Meč je prelomljen tek u samom finišu.

Mate Kalajžić je 78 sekundi pre kraja postigao trojku i priveo Split na -1, 88:89. Posle je krenuo jedan loš napad Igokee, tako da je Edin Atić morao da šutira iz velike daljine na isteku napada. Na iznenađenje svih, verovatno i njega, pogodio je trojku i odveo goste na +4, 55 sekundi pre kraja.

Nije se Split predavao, uzimao je Slaven Rimac sve tajm-aute, ali je na kraju tim Vladimira Jovanovića odneo pobedu.

Pobednike je predvodio Stefan Mudi sa 19 poena i sedam asistencija. Atić je dodao 14, Marko Jeremić 12, a Nikola Tanasković 11 poena i sedam skokova.

Najefikasniji u Splitu bio je Šamijel Stivenson sa 19 poena.