Valjak poražen ide na prvi derbi! Real preživeo Partizanovo rešetanje u Madridu!

21:42

0

Crno-beli se sa dva poraza vraćaju iz Španije

Dante Eksum - Copyright MN Press

Doživeo je Partizan dupli poraz na mini turneje po Španiji. Posle neuspeha protiv Barselone, crno-beli košarkaši nisu uspeli da naprave senzaciju ni kao gosti protiv Real Madrida - 105:97.

Nisu se izabranici Željka Obradovića obrukali protiv, u svakom smislu, favorizovanog rivala. Naprotiv, pogotovo u prvoj četvrtini, odvažno su se suprotstavili pulenima Ćusa Matea, koji u pojedinim momentima utakmice nisu znali iz koje pozicije van linije 6.75 im preti veća opasnost.

Dominacija Viktora Tavaresa u reketu, naterala je tim Željka Obradovića da pokuša Real da ugrozi šutem sa distance. I to je i te kako davalo rezultat (17/35 za tri), pogotovo u prvih deset minuta meča. Ubacili su crno-beli osam trojki iz 12 pokušaja, utrpali u koš Reala 40 poena i na prvi dvominutni odmor otišli sa plus osam.

I taman kada su se Grobari ponadali da je njihov tim na idealnom putu da napravi senzacionalni brejk, usledio je veliki pad u igru. Ljulj i Hezonja su iz sve snage pogurali Real ka ekspresnom preokretu i seriji 20:2 za nešto više od pet minuta igre u drugoj četvrtini, koja se ispostavila kao ključna za ostatak meča (52:42). Stao je u tim momentima šut Partizanovim košarkašima, kada su Madriđani krenuli u totalni juriš ruka se crno-belima toliko skratila da su počeli da promašuju i zicere, što su na drugoj strani domaći košarkaši surovo kažnjavali iz napada u napad.

Iako je delovalo da je meč već tada rešen, Panter i drugovi su serijom 9:2 u završnici poluvremena uspeli da vrate meč u rezultatsku neizvesnost (52:49), koja je trajala sve do završna dva minuta trećeg i otvaranja četvrtog kvartala, kada su košarkaši Reala napravili seriju 8:0 i posle trojke Hezone otišli na nedostižnih 89:74.

REAL MADRID: Vilijams-Gos 8, Kozer 2, Abalde 2, Hezonja 15, Rodrigez, Dek 15, Poarije 4, Korneli 6, Tavares 17, Ljulj 20, Endiaj 2, Musa 14.

PARTIZAN: Ledej 20, Panter 16, Papapetru, Egzum 17, Brodzijanski 8, Naneli 15, Glas, Lesor 8, Trifunović, Anđušić 13, Madar.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. MINUT - KRAJ! Real je pobedio Partizan - 105:97.

38. MINUT - Partizan je na minus sedam posle dva ubačena bacanja Lesora u 37. minutu - 99:92. Seriju Partizana 6:0 poenima iz prodora prekida Dek. U završna dva minuta ulazi se sa vođstvom Reala 101:92.

36. MINUT - Uspeo je Partizan da priđe na jednocifren minus pred završna četiri minuta meča - 99:90, posle mini serije 6:2.

34. MINUT - Zapretili su crno-beli u jednom momentu da se spuste na jednocifren minus, ali su Madriđani odbili taj nalet i na isteku 34. minuta vode 97:84.

32. MINUT - Završni kvartal otvoren je trojkom Hezonje i poenima Pantera (2+1). Musa pogađa trojku i vraća Real na najvećih plus 15 - 92:77. Još jednom crno-beli odgovaraju sa 2+1, ovoga puta je poentirao Eksum. Sada trojku pogađa i Vilijams-Gos. Na isteku 32. minuta Real vodi 95:82 posle zakucavanja Lesora.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Na kraju treće deonice Real vodi 86:74, zahvaljujući seriji 5:0 u samoj završnici trećeg kvartala.

28. MINUT - Brodzijanski pogađa trojku i vraća Partizan na minus tri u 27. minutu - 72:69. Imali su crno-beli napad na minus tri, ali je Ledej izgubio loptu. To je na drugoj strani kaznio Musa trojkom, a potom Dek poentira uz faul i pogađa dodatno bacanje. Real u poslednja dva minuta treće deonice ulazi sa plus devet - 78:69.

26. MINUT - Važne trojke pogađaju Ledej i Panter za crno-bele na polovini treće deonice. Tavares je nezaustavljiv sa četiri poena posle dva ofanzivna skoka - 72:66.

24. MINUT - Na trojku Nanelija, trojkom odgovara Ljulj. Na drugoj strani šut za tri pogađa Ledej - 62:58, 23. minut. Partizan je na minus dva posle poena Pantera sa poludistance. Čas posla Real je na plus osam posle poena Ljlulja i Deka - 68:60.

22. MINUT - Polovičnim učinkom Pantera sa linije penala (2/4 zasad) otvoreno je drugo poluvreme - 54:52. Prve poene za Real u nastavku meča postiže Dek posle ofanzivnog skoka. Na isteku 22. minuta Real vodi 59:52 posle trojke Ljulja (treća dosad).

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Dva napada su crno-beli propustil na minus pet, što kažnjava Korneli - 54:47. Na kraju prvog poluvremena Real vodi 54:51 posle nove trojke Anđušića uz zvuk sirene!

18. MINUT - Vraća se Partizan, mini serija 5:0, posle trojke Ledeja crno-beli su na minus pet - 52:47, 17. minut. Ćus Mateo zove minut odmora. U poslednja dva minuta ulazi se sa plus pet za Real.

16. MINUT - Za manje od četiri minuta Real je Partizanu ubacio 13 poena. Posle 12. poena Ljulja Madriđani beže na 45:42. Serija Reala se penje na 11:0, na polovini druge deonice domaćin vodi 47:42. Ide i trojka Hezonje, raspala se igra Partizana. Posle nešto više od pet minuta igre u drugoj četvrtini rezultat je 18:2 za Real, ukupno 50:42. Novi tajm aut Obradovića. Za tili čas Real je minus osam pretvorio u plus 10 - 52:42.

14. MINUT - Real je u seriji 9:2 i Željko Obradović mora da reaguje tajm autom. Ekspresno se istopila prednost Partizana, koja u 13. minutu iznosi samo jedan poen - 42:41. Poarije iz ofanzivnog skoka poentira i vraća prednost na stranu Madriđana - 43:42.

12. MINUT - Poenima Hezonje i Ljulja sa linije penala Madriđani prave 4:0 na startu druge deonice, prve poene za Partizan postiže Eksum iz prodora. Real prilazi na 42:39 trojkom Hezonje - 42:39.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Na kraju prve deonice Partizan vodi 40:32 posle trojke Anđušića uz zvuk sirene. Sjajna, pre svega ofanzivna deonica Valjka u Madridru. Ubacili su crno-beli čak osam trojki Realu (iz 12 pokušaja) i to je trenutno glavna prevaga na strani Valjka.

8. MINUT - U poslednja dva minuta prve četvrtine ulazi se sa plus pet crno-belih, koji su za osam minuta ubacili Realu 30 poena. Posle trojke Ljulja, Partizan je odgovorio serijom 7:0 poenima Ledeja i Nanelija za dva, između kojih je trojku ubacio Panter.

6. MINUT - Bez rešenja su crno-beli zasad za Tavaresa. Postigao je još tri poena visoki centar Reala za novo izjednačenje na polovini uvodne deonice - 16:16. Ide nova trojka za crno-bele, ovoga puta je precizan Brodzijanski. Tavares je postigao 10 od 18 poena Reala na otvaranju meča. Partizan posle poena Ledeja sa linije penala (2/2) vodi 21:18. Dek održava Madriđane na minus jedan, a potom u kontri zakucava za vođstvo Reala na isteku 6. minuta igre - 22:21.

4. MINUT - Naneli postiže treću uzastopnu trojku za crno-bele, između poena Deka i Muse - 11:8, 3. minut. Tavares sa 2+1 poravnava rezultat, ali potom Naneli ubacuje još jednu trojku - 16:13.

2. MINUT - Madriđani su na startu poveli 4:0 posle poena Tavaresa i Muse (dva bacanja). Prve poene za crno-bele sa linije penala postiže Anđušić. Posle 60 sekundi rezultat je 4:2. Prvo vođstvo na meču za Partizan posle trojke Ledeja. Nova trojka za Valjak, Anđušić podiže prednost na 8:4.

Partizan meč počinje u petorci Panter, Anđušić, Naneli, Ledej i Brodzijanski.

- Veliku neprijatnost doživela je nekolicina navijača Partizana prilikom nedavnog gostovanja u Evropi, zbog čega su morali da reaguju presednik i trener crno-belih.

- Rukovodstvo Partizana odlučilo je da već pusti u prodaju pojedinačne ulaznice za sve mečeve koji će Panter i drugovi igrati u beogradskoj Areni tokom decembra.

- Marketing tim crno-brlih osmislio je novi projekat, kako bi ojačao vezu navijača i ekipe.