20:41

0

Ubedljiva pobeda srpskog tima u derbiju kola

Jam Madar - Copyright abaliga/Mornar Media PRO

Krenuli su košarkaši Partizana put Bara sa idejom da nastave pobednički niz u AdmiralBet ABA ligi i u potpunosti uspeli u tome. Mornar - Partizan 62:83 (17:24, 10:22, 22:18, 13:19).

Bila je to još jedna veoma dobra partija izabranika trenera Željka Obradovića. Bilo je, naravno, i nekoliko stvari za popravljanje, ali je zaključak da su crno-beli lakše nego što su očekivali izašli na kraj sa domaćinom u, kako je na sajtu lige stajalo, derbiju 4. kola.

Partizan, koji je ubacio 14 trojki, su do četvrtog trijumfa iz četiri utakmice vodili Zek Ledej sa 18 i Danilo Anđušić sa 16 poena, ali su i svi ostali odradili važan posao. Pre svega u zaustavljanju ubojitog Derona Rasela, koji je zaustavljen na samo 9 poena! Najbolji u redovima domaćeg tima bili su Vladimir Mihailović i Marko Pecarski sa po 19 poena.

Crno-beli u narednom kolu igraju sa Megom u nedelju od 21.00, a duel Mornara i Studentskog centra počeće dva sata ranije.

MORNAR: Rasel 9, Mihailović 19, Pirs, Vranković 4, Kovačević, Marljukić, Pecarski 19, Miković 2, Vujačić 9, Diong, Vranješ, Kovačević.

PARTIZAN: Vukčević 2, Ledej 18p, 5sk, Koprivica 8p, 9sk, 4bl, Panter, Papapetru 7, Eksum 8, Jovanović, Naneli 11, Lesor 1, Trifunović 7, Anđušić 16, Madar 5.

Kraj utakmice, 62:83.

39. minut, 60:79 - Zakucava Koprvica, Pecarski 2+1. U igri je Luka Kovačević, momak od 15 godina. Najmlađi košarkaš u istoriji regionalnog takmičenja!

38. minut, 57:77 - U igri je i mladi Đorđije Jovanović, ovo su značajni minut za njega. Ledej pogađa trojku.

35. minut, 55:74 - Potpuno mirno na parketu, crno-beli već polako privode meč kraju.

34. minut, 51:69 - Posle nesportskog faula Koprivice Mihailović ubacuje dva penala.

33. minut, 49:69 - Trojka Anđušića.

31. minut, 49:66 - Ovaj deo igre pogotkom otvara Trifunović. Jednom rukom preko bloka.

Počela je poslednja četvrtina meča u Baru.

Kraj treće četvrtine, 49:64 - Papapetru pogađa trojku. Spora četvrtina crno-belih, ali je prednost i dalje velika.

30. minut, 47:61 - Papapetru sa penala.

28. minut, 47:59 - Mihailović u neverovatnoj seriji, već 15 poena je postigao. Sada trojku sa više od 10 metara. Faul u napadu Papapetru, njegova treća lična greška!

27. minut, 44:59 - Zakucava i Naneli, a Mihailović pogađa za tri.

26. minut, 39:57 - Eksum u solo prodoru zakucava, tajm-aut za Mornar. Posle trojke Anđušića na startu četvrtine ovo su prvi poeni Partizana iz igre.

25. minut, 39:55 - Strašna blokada Koprivice, Panter još jednom promašuje za tri, ali Balša hvata i ponovo izvodi slobodna bacanja. I ponovo je siguran. Isti učinak i Papapetrua.

24. minut, 37:51- Faul u napadu Eksuma, crno-beli su izašli iz bonusa posle nešto više od tri imunta igre u ovoj deonici. Pecarski polovičan sa penala. Panter i Papapetru promašuju za tri, Koprivica oba puta hvata loptu i posle faula Vrankovića ide na liniju za penale. Siguran je oba puta.

23. minut, 34:49 - Još jednom je Mihailović precizan. Lesor pravi treći faul, Koprivica ga menja.

21. minut, 32:49 - Anđušić je zatvorio drugu i otvorio treću četvrtinu pogotkom za tri poena. Mihailović vezao pet poena za Mornar.

Počela je treća četvrtina!

Imali su košarkaši Partizana nešto manje od pet minuta prazog hoda u prve dve četvrtine, ali je sve ostalo odrađeno na veoma visokom niovu. Odlična odbrana, posebno na najuboijitijim strelcem Mornara Raselom donela je i sugirnost u napadu, što je rezultovalo sa 9 pogođenih trojki iz 17 pokušaja. Po tri su ubacili Ledej i Naneli, dve Anđušić, a jednu Madar.

Kraj druge četvrtine, 27:46 - Ledej jednom rukom polaže, Anđušić novom trojkom zatvorio poluvreme.

20. minut, 27:41 - Odličan Ledej pod košem Mornara. Rasel pogodio jedno od tri slobodna bacanja posle faula Nanelija.

19. minut, 26:39 - Rasel siguran sa penala, još jedan tajm-aut Željka Obradovića. Ne želi iskusni stručnjak nikakvo opuštanje pred pauzu.

19. minut, 24:39 - Pogađa Rasel, Naneli ubacuje novu trojku.

18. minut, 22:36 - Crno-beli odlično brane Rasela, Eksum siguran u kontri.

17. minut, 22:34 - Lesor polovičan sa penala.

16. minut, 22:33 - Odličan Anđušić u odbrani, krade loptu, pa napad završava poenima.

15. minut, 22:31 - Posle jalova četiri i po minuta Ledej pogađa. Anđušić pogađa trojku! Domaći traže tajm-aut.

14. minut, 22:26 - Anđušić pogađa dva penala. Crno-beli nemaju koš iz igre u drugoj četvrtini. Eksum umesto Madara, Lesor umesto Koprivice.

13. mnut, 22:24 - I treći uzastopni promašaj kapitena Partizana u šutu za tri poena. Vranković lupa rampu Koprivici.

12. minut, 22:24 - Vujačić pogađa prvu trojku za domaće iz deset pokušaja. Panter s druge strane vetuje dva promašaja za tri poena. Tajm-aut za Željka Obradovića.

11. minut, 19:24 - Miković dodatno približava Mornar Partizanu. U igri su Vukčević i Anđušić kod crno-belih.

Kraj prve četvrtine - 17:24. Domaći smanjili prednost u poslednjem minutu. Šest trojki iz deset pokušaja Partizana, Mornar nije ubacio nijednu iz osam pokušaja.

9. minut, 13:24 - Panter je na parketu umesto Nanelija. Madar trojkom prekida dva minuta bez koša obe ekipe.

7. minut, 13:21 - Pecarski je u seriji, ali je Madar odradio sjajnu odbranu i završio napad košem. Lesor napravio 2. ličnu grešku, pa ga je zamenio Koprivica. Rasel siguran sa penala.

6. minut, 9:19 - Ledej za tri, pa onda još jednom. Moraju domaći da traže tajm-aut.

5. minut, 9:13 - Upisao se u strelece i Rasel kod Mornara, Madar je zamenio Eksuma.

4. minut, 7:13 - Eksum na polaganje, pa Pecarski 2+1, postigao je sve poene za domaće. Naneli još jednom pogađa trojku. Umesto Trifunovića igra Papapetru.

3. minut, 4:8 - I Ledej precizan za tri poena.

2. minut, 4:5 - Još jednom je zakucao Pecarski, a Naneli pogodio za tri poena i novo vođstvo crno-belih.

1. minut, 2:2 - Eksum s jedne i Pecarski s druge strane uspšeno otvaraju utakmicu.

Crno-beli počinju meč sa ovih pet igrača: Eksum, Naneli, Trifunović, Ledej, Lesor.

Košarkaši Partizana imali su prijatan doček po izlasku na parket.

Lepe reči u najavi utakmice o rivalu stigle su iz oba tabora. Očekuje se spektakl u dvorani Topolica u Baru. Ovaj meč AdmiralBet ABA liga najavljuje kao meč 4. kola.