Borac još ne zna za pobedu! Bili su blizu, ali su Hrvati ipak bili bolji za 2 poena!

21:18

0

Meč je rešen posle produžetka

KK Borac - Copyright Admiral Bet ABA liga/KK Borac/Duško Radišić

Tokom dana odigrane su tri utakmice 4. kola AdmiralBet ABA lige, a poslednja je bila u Čačku. Na kraju posle produžetka protiv domaćina Borca slavio je Zadar. Rezultat je bio 93:91, pa tako Čačani još ne znaju za trijumf.

Posle četiri četvrtine bilo je 83:83, a u poslednjim minutima bilo je veoma neizvesno, pošto su se timovi smenjivali u vođstvu. Ipak, pitanje pobednika je bilo rešeno posle dodatnih pet minuta.

Luka Božić je bio najefikasniji sa 27 poena, dok je drugi po učinku u pobedničkom timu bio Dario Drežnjak. Sani Čampara je ubacio 12. Na drugoj stani, Aleksa Novaković je ubacio 17, a po 15 Nemanja Todorović i Bojan Tomašević.

Nešto ranije, Igokea je u Splitu upisala treću ovosezonsku pobedu, uz jedan poraz. Ubedljivo najefkasniji u redovima "Igosa" bio je Kendrik Rej sa čak 27 poena (4/10 za tri i 7/9 za dva), a koliko-toliko su ga pratili Dešon Stivens sa 14 (10 skokova) i Brajan Kraford sa deset poena.

Na drugoj strani, Split ni posle četiri meča ne zna za pobedu, a u poraženom timu je Šenon Šorter ubacio 18 poena.

I za sutra su zakazani dueli Crvene zvezde i Partizana. Branilac titule će biti domaćin FMP-u, dok će Partizan gostovati Mornaru.