17:48

0

Gosti iz Železnika upisali prvi poraz u sezoni

Nikola Ivanović - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde su u utakmici 4. kola AdmiralBet ABA lige u dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedili FMP. Rezultat je bio 83:77 (24:25, 27:15, 17:22, 15:15). Tako je Zvezda upisala treću pobedu u isto toliko utakmica u regionalnom takmičenju, pošto ima meč manje. Kada je reč o "panterima" iz Železnika doživeli su prvi ovosezonski poraz.

U najavi meča, trener domaćina Vladimir Jovanović je rekao da ih čeka duel sa veoma neugodnim protivnikom koji je to i pokazao. Bili su agresivni u odbrani tokom celog meča, a najviše poena u utakmici dao je Trent Frejzer. On je ujedno i najviše namučio rivala, sa 27 poena, od čega su pet bile trojke iz deset pokušaja.

Jedini dvocifren uz njega bio je Paulijus Valinskas sa 10 poena. Litvanac je u prvom poluvremenu pogađao za tri.

Ali je i branilac titule imao je svoje adute, pre svega u vidu Nikole Ivanovića koji je ubacio 22 poena. Od toga je sa linije slobodnih bio nepogrešiv - 11/11. A za tri poena imao je učinak 3/6. Jedan od najvažnijih "šrafova" bio je i novajlija Luka Vildoza. Argentinac je debitovao pred navijačima Zvezde, uz učinak od 14 poena (3/7 za tri). Drugi Luka, Mitrović je ubacio dva manje.

U uvodnoj deonici je FMP bio uspešniji, sa 25:24, a Zvezdu je tada održavao u životu Vildoza. Ipak, u nastavku, u novih deset minuta, domaćin je bio mnogo bolji. Tada je Ivanović bio ubitačan za goste, pa je na poluvremenu bilo 51:40.

Međutim, u nastavku meča, FMP se nije predavao, pa je na početku poslednje četvrtine bilo "samo" četiri razlike - 68:64. Ali gosti tada nisu uspeli da naprave novi korak. Doduše, Zvezda nije mogla da bude potpuno opuštena, ali je meč ipak uspešno privela kraju.

U nastavku, u drugom poluvremenu doprinos trijumfu su dali i Mitrović, Ben Bentil i Ognjen Dobrić. Na terenu, ali sada u dresu FMP-a bio je i Čarls Dženkins. Popularni Đenka, veliki ljubimac navijača Zvezde ubacio je pet poena.

U petak, Zvezdu očekuje duel Evrolige sa Bajernom. Podsetimo, crveno-beli u Evropi još ne znaju za trijumf.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Igokei, a FMP biti domaćin ekipi Budućnosti.

Crvena zvezda: Holand 5, Vildoza 14, Lazarević 2, Mitrović 12, Lazić, Martin 7, Dobrić 8, Raduljica, Ivanović 22, Marković 1, Petrušev 3, Bentil 9

FMP: Frejzer 27, Bič 5, Pavićević, Stepanović 6, Nerandžić 1, Šaranović 8, Simović 5, Izundu 4, Janković 6, Dženkins 5, Vujičić, Valinskas 10

Dešavanja iz Beograda mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

KRAJ!

4. četvrtina

10. minut - Stepanović promašio sva tri bacanja. Dobrić promašuje za tri. Izundu smanjuje na 83:77.

9. minut - Ivanović ne pogađa za tri, a lopta je u rukama FMP-a. Dženkims ne pogađa za tri, a Ivanović hvata loptu. Ubrzo je i fauliran. Pogađa oba penala - 83:75.

8. minut - Faul Lazarevića, a bacanja izvodi Stepanović. Pogađa oba - 81:73. Frejzer, Izundu zakucava - 81:75.

7. minut - Vildoza za tri i za prednost od 80:69. Uzvraća Frejzer, i sada je 80:71. Vildoza ulazi u reket, a ubrzo staje na liniju bacanja. Rezultat je 81:71.

6. minut - Marković na liniji slobodnih bacanja, ali prvo promašuje. Ne i drugo - 75:66. Frejzer pravi faul u napadu. Dobrić je "dobio" lakat u lice. Ali nije nesportska. Vildoza ne pogađa za tri, ali hvata Lazarević i nekako iz okreta pogađa - 77:66.

Dženkins za tri - 77:69.

5. minut - Šaranović pravi faul i FMP izlazi iz bonusa. Bentil pravi faul u napadu i to je kraj za njega. Ovo mu je bila peta lična.

I Lazarević pravi faul, to mu je čevrta.

4. minut - Vildoza preko Jankovića za tri - 74:64. Dobrić faulira Biča.

3. minut - Bentil pravi faul u napadu. Frejzer za tri, ali lopta izlazi iz obruča. U novom napadu, Janković pravi grešku u koracima. Dženkins faulira Vildozu.

Dobrić za tri - 71:64. Tajm-aut za FMP.

2. minut - Blokada Dobrića. Janković umalo strelac. Ivanović ponovo na terenu, ali faul Dženkinsa.

1. minut - Zvezda gubi loptu, a Dženkins poentira, za 68:64. Tajm-aut traži Jovanović.

3. četvrtina - 68:62

10. minut - Lazarević ne pogađa za tri poena. Vildoza na Jankovića, Stefanović izbija u aut. Čeoni aut za Zvezdu, ali Vildoza promašuje. Frejzer pogađa za tri uz zvuk sirene. Sada je 68:62.

9. minut - Ivanović napušta parket. U ovom trenutku ima 20 poena. Janković smanjuje na 68:87. Novi poeni za centra FMP-a-.

8. minut - Mitrović iz popravnog, za 65:53. Frejzer pogađa i smanjuje na 65:55. Pogađa i Ivanović, za 68:55.

6. minut - Frejzer uz zvuk sirene, ali ne pogađa za tri. Mitrović ipak pravi faul. Sudije gledaju snimak. Samo bacanja, bez dodatnog napada za FMP. Uspešno izvedena bacanja, za 63:51.

5. minut - Frejzer za tri - 59:49. Amerikanac drži u životu goste. Sada Bentil nosi Zvezdu - 61:49. Dobrić povećava na 63:49, i tajm-aut za FMP.

4. minut - Bentil za tri - 59:46. Na drugoj strani Nerandžić ne pogađa. Kao ni Martin.

3. minut - Bentil za Martina i sada je 56:46.

2. minut - Nerandžić pravi faul nad Bentilom. Uspešan je samo iz prvog pokušaja - 54:40. Šaranović smanjuje na 54:42. FMP seče napad, kontra i Frejzer sa 54:44. Nova kontra, i opet Frejzer - 54:46.

1. minut - Blokada Martina i napad za Zvezdu. Ivanović ponovo na liniji bacanja - 53:40. Nerandžić iz pivota promašuje, a Bentil hvata ispod koša.

2. četvrtina - 51:40

Posle 20 minuta najefikasniji je Ivanović sa 15 poena. Mitović je postigao deset, a Vildoza sedam. U FMP-u je najefikasniji Frejzer, sa 13.

10. minut - Simović pod faulom pogađa. Smanjuje na 49:38, a sa linije bacanja i na 49:39. Ne pogađa o tablu Mitrović.

Nerandžić je na liniji bacanja, smanjuje na 49:40. Mitrović za 51:40.

9. minut - Frejzer pogodio za tri - 49:36. Vildoza promašuje za tri. Mitrović ponovo bčokira Jankovića. Lazić pravi treći faul.

8. minut - Ivanović će dobiti tri bacanja, a Bič ličnu grešku. Sve je pogodio, a na terenu opet Petrušev. Sada je 46:33.

Ivanović pogađa i za tri. Prednost je povećana na 49:33.

7. minut - Mitrović zakucava, za 41:33. Ivanović siguran sa linije bacanja, za 43:33. Mitrović blokira Jankovića, posle promašaja Biča.

6. minut - Ivanović pogađa sa jedne noge, za 39:33. Šaranović ne pogađa novu trojku.

5. minut - Ivanović pogađa za tri poena - 35:30. Stefanović ne uzvraća, kao ni Frejzer posle. Bentil za Mitrovića, za 37:30. Stefanović traži tajm-aut.

Šaranović je pogodio za tri - 37:33.

4. minut - Ivanović na liniji slobodnih bacanja. Uspešan je, za 32:25. Šaranović je pogodio za tri - 32:28. Martin nije pogodio, ali jeste pre toga Frejzer - 32:30.

3. minut - Martin staje na liniju bacanja. Pogađa prvo, kao i drugo. Vodi Zvezda sa 30:25. Ivanović dobija šansu.

2. minut - Vildoza ide na klupu. Martin u reketu, ali gubi loptu.

1. minut - Vildoza krade loptu Frejzeru, ali ne uspeva da pogodi posle pokušaha polaganja. Novajlija pogađa prvo, a onda i drugo bacanje. Zvezda vodi sa 26:25.

Dženkins ne pogađa za tri. Na drugoj strani, za tri ne pogađa ni Dobrić. Faul Nerandžića i lopta za Zvezdu. Holand pogađa za 28:25 za Zvezdu.

1. četvrtina - 24:25

10. minut - Dobra odbrana Lazarevića. Vildoza finta i pogađa za tri poena. Sada je 24:24. Valinskas izvodi slobodna bacanja. Polovično. Vildoza uz zvuk sirene, ali ne pogađa za tri.

9. minut - Vildoza pogađa, i smanjuje na 24:19. Posle promašaja Holanda, Martin ubacuje loptu i smanjuje prednost gostiju. Sada je 24:21 za "pantere".

8. minut - Frejzer pogađa za tri i prednost gostiju od čak osam razlike. Sa 22:14 Holand trojkom smanjuje na 22:17. Valinskas opet precizan, za prednost FMP-a od 24:17.

7. minut - Valinskas istrčava kontru i polaže, za prednost od 19:14.

6. minut - Bič pogađa za prednost FMP-a od 14:12. Uzvraća Mitrović za egal - 14:14. Valinskas za tri i sada je 17:14 za goste.

5. minut - Janković ne uspeva ispod koša, a na drugoj strani Dobrić ne pogađa za tri. Ipak, tu je Petrušev. Poeni uz faul. Zvezda sada vodi 12:11.

Ulazi Dženkins, koji sada igra za FMP. Aplauzi za ljubimca navijača Zvezde.

4. minut - Vodi ponovo FMP sa 9:7. Bič je povećao na 11:7. Jovanović traži tajm-aut. Mitrović smanjuje na 9:11.

3. minut - Bentli pravi faul u napadu nad Bičom. Jovanović ga izvodi zbog dve rane lične greške. Trenutno je 4:4. Frejzer je pogodio za tri, sada je 4:7. Dobrić izjednačava na 7:7.

Danas su mrežice u roze boji.

A ovo je objašnjenje.

- Borba čiji je simbol i roze boja zbog kojih će mrežice na našim koševima u ponedeljak biti obojene u tu boju, nije samo u rukama žena, majki, supruga, sestara, baki, svih žena koje se bore protiv ove bolesti, već je to borba svih nas.

2. minut - Frejzer za izjednačenje na 2:2. Prodor i polaganje. Ispravlja Bentil, i ubacuje iz odbitka posle promašaja Mitrovića. Sada je 4:2.

1. minut - Zvezda ima prvi napad. Bentil zakucava za 2:0. Izgubljena lopta na drugoj strani. Nije uspeo Luka Mitrović, ostaje 2:0.

Videćemo ko će biti uspešniji, Vladimir Jovanović ili Nenad Stefanović.