Zvezda nokautirala Čukarički za tri minuta, a onda samo overila pobedu! (FOTO, VIDEO)

18.02.2023

15:54

0

Dvostruki strelac je bio Osman Bukari, a goste je "načeo" Katai

Osman Bukari u duelu Crvena zvezda - Čukarički - Copyright MN Press

Na stadionu "Rajko Mitić" odigran je mali beogradski derbi, između Crvene zvezde i Čukaričkog, a slavio je domaćin sa 3:0. Dvostruki strelac bio je Osman Bukari, a pogodio je i Aleksandar Katai koji je bio efikasan već u 13. minutu. Kasnije je Bukari samo trasirao pobedu u 17. minutu, a onda i "overio" u 67.

Pobeda branioca titule bila je apsolutno zaslužena, pošto je ekipa Miloša Milojevića bila dominantna sve vreme. Posebno u prvom poluvremenu, kada su i data dva gola. Katai je u 13. minutu dao svoj 12. gol u sezoni, i tako izbio na čelo liste strelaca Superlige, a onda je u 17. Bukari kaznio grešku Brđana na sredini terena.

Tek u poslednjih desetak minuta, belo-crni su se malo trgli i koliko-toliko izašli iz "nokdauna". Najčešće je pokušavao Igor Miladinović, a može se spomenuti i pokušaj Samjuela Ovusua koji je Milan Borjan lako ukrotio.

Na početku drugog poluvremena, Dušan Kerkez napravio je trostruku izmenu, a šansu su dobili Marko Docić, Stefan Tomović i Muhamed Badamosi. I to je donelo izvesni boljitak, ali nedovoljno da se promeni nešto bitnije. A sve nade je definitvno uništio Bukari svojim drugim golom, koji se u obe sutuacije odlično snašao i savladao golmana Novaka Mićovića koji je danas bio na velikim iskušenjima.

Čuka je ostala tako na četvrtoj poziciji i upisala drugi poraz ove sezone od crveno-belih. Na Banovom Brdu je bilo 2:0.

Kada je reč o ekipi Miloša Milojevića, krenulo se bez kalkulacija. Izveo je najjači sastav (Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Rodić, Mijailović, Kanga, Bukari, Ivanić, Katai, Pešić), a među starterima je ponovo bio Milan Rodić, koji je u drugom poluvremenu ustupio mesto Irakliju Azarovu.

Kasnije su šansu dobijali i Kings Kangva, Marko Rakonjac, Stefan Mitrović i Jovan Mijatović. Promene rezultata nije bilo, ali je zadržana čelna pozicija. Sada branilac titule ima 14 bodova više od Partizana koji sutra igra u Subotici protiv Spartaka.

Zanimljivo je da je sudija Stanko Ostraćanin pokazao samo jedan žuti karton, i to pred kraj mladom rezervisti Urošu Miladinoviću.

Zvezdu u narednom kolu očekuje gostovanje Javoru, a onda i večiti derbi na "Marakani". Čukarički očekuju dueli sa Kolubarom i ekipom Mladosti.

Kraj utakmice!

88. minut - Žuti karton za Miladinovića. Zanimljivo. prvi na utakmici uopšte.

85. minut - Očekuje se samo da sudija Ostraćanin odsvira kraj.

77. minut - Katai izlazi, a ulazi Rakonjac koji je iz Čukaričkog otišao u Rusiju, a sada je na pozajmici u Zvezdi. I Mitrović ulazi umesto Kange.

Umesto Rogana Spasojević, prinudna izmena u Čukaričkom.

76. minut - Solo akcija Kangve i preko gola.

75. minut - Badamosi ulazi u kazneni, loptu dodaje Miladinoviću koji je neprecizan. Lopta odlazi pored stative.

71. minut - Mijatović umesto Pešića, a Azarov umesto Rodića. Iskusni napadač je malo ranije tražio izmenu.

70. minut - Na terenu u timu Čuke je i Uroš Miladinović.

67. minut - GOL! Ponovo Bukari i sada je 3:0 za Zvezdu. Posle akcije Kange i Rodića.

66. minut - Bukari odlaže do Kataija, koji sa 18 metara prebacuje gol.

64. minut - Korner za Zvezdu. Kanga, na kraju lopta dolazi do Bukarija koji loše zahvata loptu i ona odlazi u gol aut.

58. minut - Izmena i u Zvezdi. Kangva umesto Ivanića.

57. minut - Pešić po levoj strani, stvara sebi poziciju za šut, ali preko gola.

55. minut - Rogan centrira sa desne strane, a Docić pokušava glavom. Ipak, loše to čini jer mu je lopta išla iza leđa.

52. minut - Igor Miladinović sa leve strane, ali glavom prebacuje gol.

Prema zvaničnim podacima na stadionu je 15.382 navijača.

48. minut - Katai posle dodavanja Viga, ali sa 7-8 metara preko gola. Prilično neprecizno.

47. minut - Docić koji je preuzeo kapitensku traku centrira, ali igrači Zvezde otklanjaju opasnost.

Počelo je drugo poluvreme.

Višestruka izmena u Čukaričkom. Ulaze Tomović, Docić i Badamosi, a izlaze Kovač, Adžić i Ovusu. Dakle, Kerkez je menjao, a Milojević ne.

Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Ponovo Miladinović, ali pored gola. Borjan je loptu ispratio pogledom.

41. minut - Bukari vraća loptu na peterac, ali neuspešno. Lopta pogađa Pešića u stomak. Uz to bio je i ofsajd.

38. minut - Miladinović sa 20-ak metara, ali Borjan brani i lopta je u korneru.

36. minut - Ivanić ubacuje sa leve strane, na loptu natrčava Vigo, ali Tošić blokira. Lopta stiže do Kange koji sa 15-ak metara snažno, ali pored gola.

30. minut - Pešić sa 20-ak metara, ali Mićović odlično brani.

27. minut - Posle kornera, Eraković glavom, ali pored gola.

26. minut - Bukari iskosa sa desne strane, ali Mićović zatvara bliži ugao i brani.

22. minut - Kanga pokušao da lobuje Mićovića, ali ne uspeva. Uz to bio je i ofsajd.

Ekspresni golovi crveno-belih

19. minut - Bukari nije dobro zahvatio loptu, a Mićović lako hvata.

17. minut - GOL! Već je 2:0 za Zvezdu. Bukari strelac, Pešić asistent, a pre toga greška Sisokoa na stedini terena.

13. minut - GOL! Katai je strelac i Zvezda vodi sa 1:0!

Desetka crveno-belih sa leve strane pogađa dalju stativu gola Mićovića, a zatim se lopta odbija u gol!

12. minut - Miladinović bespotrebno faulira Kangu. Tačnije jače ulazi u duel. Sudija Ostraćanin ga usmeno opominje.

10. minut - Ovusu sa 20-ak metara, gađa donji ugao, ali Borjan hvata loptu.

9. minut - Adžić faulira Viga. Centaršut ka Erakoviću i Dragoviću, ali golman Mićović lako hvata.

5. minut - Korner za Zvezdu. Kanga izvodi, lopta stiže do Erakovića koji sa 7-8 metara glavom prebacuje gol. S obzirom da nije bio ometan morao je bolje Zvezdin štoper.

2. minut - Kanga gubi loptu od Miladinovića, ali ipak presečen napad gostiju.

Počelo je!

Podsetimo, uprava Zvezde je odlučila da će navijači sa ulaznicom sa današnjeg meča moći da uđu na 169. večiti derbi,

U meču koji je počeo u 13 časova, niški Radnički i Radnik su odigrali bez golova.

Poznati su i starteri

Kao što se vidi starter je ponovo Milan Rodić (Azarov ostao na klupi), a može se reći da crveno-beli počinju u najjačem sastavu. Podsećamo, šef struke Čukaričkog Dušan Kerkez u ovoj utakmici ne računa na fudbalere na pozajmici iz Zvezde, a to su Vladimir Lučić, Radovan Pankov i Zoran Popović.

Poznati su i sastavi.

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Rodić, Mijailović, Kanga, Bukari, Ivanić, Katai, Pešić.

Čukarički: Belić, Rogan, Gajić, Drezgić, Tošić, Sisoko, Kovač, Janković, Miladinović, Adžić, Ivanović.

Glavni sudija je Stanko Ostraćanin, a meč će početi u 15 časova uz prenos na Premium 2 TV Arena sport.

Duel je najavio i šef struke crveno-belih Miloš Milojević.

- Namestili smo glavu da idemo iz utakmice u utakmicu, sledeći je meč protiv Čukaričkog, a onda ćemo razmišljati o Javoru, pa tek o derbiju. Nemamo prava za kalkulacije i razmišljanje o derbiju, ima još dosta do toga - kazao je Milojević.

U ime belo-crnih je to učinio kapiten Marko Docić.

- U prvom meču protiv Crvene zvezde na Banovom brdu izgubili smo sa 2:0, bez ozbiljnije šanse. Bio je to možda i jedan od naših lošijih mečeva u sezoni. Moja želja je da u subotnji meč protiv šampiona uđemo drugačije.

Zvezda je, po mom mišljenju, ubedljivo najbolji tim u Super ligi, ali smo ih i previše respektovali u prvom meču. Treba i protiv Zvezde da budemo rasterećeni, ali i hrabri, sa dobrom energijom, sa željom da se nadigravamo sa njima. Što da ne, i da napravimo dobar rezultat - rekao je Docić.