05.01.2023

23:09

0

Alžirac je ušao samo tri minuta ranije

Fudbaleri Sitija slave gol protiv Čelsija - Copyright Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Mančester sitija su pobedil u derbiju Premijer lige. Ekipa Pepa Gvardiole je sa 1:0 slavila u Londonu protiv Čelsija. Jedini gol u 63. minutu dao je Rijad Marez.

Siti se na ovaj način iskupio za nedavni i neočekivani remi na "Gudisonu" sa Evertonom.

Sada, posle 17 odigranih utakmica branilac titule ima pet bodova manje od vodećeg Arsenala koji te pre dva dana remizirao sa Njukaslom.

Kao što je rečeno, ključni trenutak je bio u drugom poluvremenu. Kevin de Brujne je proigrao Džeka Griliša, koji je posla loptu ka golu.

Alžirac koji je ušao samo tri minuta ranije, umesto Bernarda Silve. Samo je postavio nogu i ubacio loptu u mrežu.

U narednom kolu Mančester siti gostuje Mančester junajtedu u gradskom derbiju, dok Čelsi dočekuje Kristal Palas.