Istorija Harija Kejna! Samo je još jedan igrač uspeo ovo da postigne u Premijer ligi!

22:27

0

Totenhem surov protiv Kristal Palasa, prvi trijumf na strani ove sezone zabeležio je Notingem Forest

Hari Kejn - Copyright Profimedia

Fudbaleri Notingem Foresta slavili su protiv Sautemptona u derbiju začelja rezultatom 1:0 (1:0).  Zabeležili su prvu pobedu na strani ove sezone u Premijer ligi. Posle greške Lijanka u 27. minutu usledila je brza kontra, Brenan Džonson je asistirao, a  Taivo Avoniji doneo "šumarima" bodove.

Bio je to tek drugi pogodak fudbalera Notingema ove sezone u gostima, poslednji put su se na strani radovali golu protiv Evertona u remiju od 1:1 u 3. kolu.

Kristal Palas je na svom terenu drugi put za redom poražen bez postignutog gola. Posle Fulama u 17. kolu (0:3), bodove je odneo i Totenhem trijumfom od 4:0. Dvostruki strelac bio je Hari Kejn, koji se večeras upisao u istoriju Premijer lige kao tek drugi fudbaler, posle legendarnog Tedija Šeringema, koji je uspeo da postigne gol na svom 100, 200, i 300. meču u elitnom rangu engleskog fudbala.

Kapiten gostiju sjajno je reagovao i asistencije Ivana Perišića u 48. i Brajana Hila u 53. minutu krunisao golovima, sudbinu domaćih zapečatio je Met Doerti, za najubedljiviju pobedu ove sezone pobrinuo se Hjung Min Son, asistent je još jednom bio Hil.

Vest Hem je posle pet poraza za redom u Premijer ligi, osvoji bod na gostovanju Lidsu, uz mnogo preokreta. U poslednjem minutu prvog dela i prvom minutu nastavka tim iz Londona je poveo sa 2:1, ali je na kraju kući odneo bod.

Lids je poveo u 28. minutu Gnoto je odigrao dupli pas sa Samervilom izašao pred Fabijanskog i bio precizan. U 45. minutu Paskal Struik je neoprezno startovao u kaznenom prostoru, oborio je Džeroda Bouena, nakob VAR provere dosuđen je penal, a Lukas Paketa matirao Menslijea za 1:1.

Greška Lidsa na svojoj polovini u prvom minutu nastavka skupo ih je koštala. Loptu je izgubio Brenden Aronson, a Đanluka Skamaka doneo preokret preciznim udarcem sa 20 metara po zemlji. U 70. minutu Rodrigo je udarcem sa 16 metara doneo poravnanje, idealno ga je poslužio rezervista Džek Harison. Bod Vest Hemu sačuvao je bravuroznim intervencijama Lukaš Fabijanski.