E, ovo je derbi! Partizan u ludoj utakmici slavio, presudila Uroševićeva golčina! (FOTO, VIDEO)

06.11.2022

20:23

0

Poveo je domaćin u drugom minutu, ali je na kraju bilo 2:3

Bibars Natho - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu TSC-a na njihovom terenu, a rezultat je bio 3:2. U meču u Bačkoj Topoli viđen je preokret, a domaćinu je presudio Slobodan Urošević prelepim golom iz slobodnog udarca.

Poveo je tim Žarka Lazetića, golom Petra Ratkova već u drugom minutu, izjednačio je Bibars Natho, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 1:1. U 70. minutu Siniša Saničanin je doneo preokret, ali je Martin Mirčevski samo deset minuta kasnije vratio svoj tim u život. Ipak, u 86. minutu, Urošević je pogodio mrežu Veljka Ilića, za nova tri boda.

Tako da je publika na "TSC areni" imala šta da vidi, kao i svi u televizijskom prenosu. Meč je opravdao epitet derbija kola, a ovim duelom je "spuštena zavesa" na ovo kolo Superlige.

Crno-beli su na gostovanje rivalu koji im je "otkunuo bodove" na početku sezone došli umorni, posle utakmice Lige konferencija sa Slovackom. A bilo je i manjih kadrovskih problema. Nije bilo Kristijana Belića, a šansu od početka je dobio mladi Mihajlo Ilić.

Tako da je prvo poluvreme prošlo u znaku domaćina, koji je već u 75. sekundi imao prednost. U većem delu prvog poluvremena, sve je bilo u znaku domaćina. Gosti su imali znatno manji posed lopte, a cela ekipa je delovala umrtvljeno i bezidejno. Na drugoj strani, domaćin je bio agresivan i nije dozvoljavao protivniku da uradi nešto više. Ali to nije uspeo da materijalizuje još nekim golom.

Preokret je najavljen golom Natha koji je realizovao akciju Rikarda Gomeša i Danila Pantića. U nastavku, Gordan Petrić je šansu dao Samedu Baždaru i Kvinsiju Menigu, umesto Ilića i Danila Pantića. U drugih 45 minuta viđen je i mnogo bolji Partizan, znatno življi.

U 70. minutu, Saničanin se odlično snašao posle gužve u kaznenom, pa je Partizan "uzleteo". Ali brzo ga je "spustio" Mirčevski koji je ušao u 70. minutu. Pobegao je Saničaninu i doneo neizvesnost.

Ipak, sve je rešio Urošević. Doneo je tri boda, na kraju iscrpljujuće nedelje, a isto tako nije dozvolio vodećoj Crvenoj zvezdi da uveća prednost. Ona je i dalje sedam bodova.

Crno-bele u četvrtak očekuje zaostala utakmica Superlige, sa Spartakom.

Kraj!

90. minut+3 - Lutovac umesto Dijabetea.

90. minut+1 - Mirčevski do Vukića, ali veoma loš šut. Odlična prilika odlazi u nepovrat.

Igraće se još četiri minuta.

88. minut - Pavlović umesto Rikarda. Traore umesto Natha.

87. minut - I Antonić dobija karton.

86. minut - GOL! Fenomenalno izveden "slobodnjak" Uroševića. Uz stativu neodbranjivo.

85. minut - Žuti karton dobija i Stojić.

80. minut - GOL! Mirčevski za 2:2.

Cvetković centrira po zemlji sa desnog boka, uleće Mirčevski beži Saničaninu i daje gol.

79. minut - Natho burno reaguje jer smatra da Živković nije dosudio prekršaj na ivici kaznenog. Kartoni za Natha i Uroševića.

78. minut - Tomanović umesto Kuveljića. Ulazi i Milosavljević, umesto Stojkovića.

76. minut - Cvetković gubi loptu, Rikardo šutira, ali preko gola.

75. minut - Žuti za Mirčevskog.

74. minut - Luka Ilić traži penal posle duela u kaznenom Partizana. Sudija Živković ne smatra tako. Igra se dalje.

71. minut - Vukić i Mirčevski na terenu. Izlaze Ratkov i Jovanović.

70. minut - GOL! Sada je 1:2!

Novi korner za Partizan. Natho centrira. Saničanin pogađa posle gužve u kaznenom. Kumovala je i loša reakcija Đakovca. Defanzivcu je ovo prvi gol za Partizan u Superligi.

64. minut - Imao je Baždar udarac sa 18 metara, pa je Natho bio u situacijij. Nisu to neke šanse, ali Partizan sada opseda gol TSC-a.

56. minut - Dijabate centrira, ali hvata golman domaćina Veljko Ilić.

54. minut - Urošević blokira Cvetkovića.

47. minut - Korner za Partizan. Natho centrira, ali Vujačić u skoku pravi i faul u napadu.

46. minut - Ulaze Baždar i Menig umesto Ilića i Pantića. Lazetić nije menjao.

Kraj poluvremena!

45. minut - Đakovac visoko preko gola.

44. minut - Pantić dobija žuti karton.

42. minut - Dijabate ne nalazi Živkovića na desnoj strani, ali u nasstavku akcije promena rezultata.

GOL! Natho za 1:1. Pantić do Rikarda, napadač odlaže do Natha. Izrelac sa 16 metara.

Vraćaju se crno-beli u meč.

37. minut - Greši Stojić, Natho vuče loptu, na desnoj strani nalazi Dijabatea, ali lopta opet van okvira gola.

36. minut - Urošević na travi posle starta Cvetkovića, igrači TSC-a šalju loptu u aut. Vujačić vraća loptu domaćinu.

34. minut - Dijabate fauliran na 25 metara od gola. Natho centrira, ali Ratkov glavom šalje loptu u korner.

31. minut - Fejsa presekao napad TSC-a. Ali usporen napad Partizana. Sve iz početka. Na kraju Urošević sa leve strane, ali je šut veoma neprecizan. Daleko od okvira gola domaćina.

29. minut - Dijabate ne uspeva da prođe Stojkovića i Antonića. Crno-beli za sada u podređenom položaju.

23. minut - Ilić šutira, ali pogađa u leđa Saničanina.

22. minut - Za sada crno-beli ne uspevaju da odgovore na presing domaćina. Igra se uglavnom na njihovoj polovini.

20. minut - Opsada gola Partizana, ali se gosti ipak brane.

14. minut - Jovanović ipak nije mogao protiv Saničanina i Vujačić. Izblokiran na ivici kaznenog posle dodavanja Đakovca.

11. minut - Na drugoj strani, Pantić izblokiran na 18 metara od gola TSC-a.

10. minut - U Ofsajdu TSC. U nedozvoljenoj poziciji Jovanović.

2. minut - GOL! Vodi domaćin već na startu! Strelac je Petar Ratkov.

Đakovac u kaznenom Partizana, delovalo je da šansa propala. Ipak, vraća do Ratkova koji šalje loptu iza leđa Popovića.

Počelo je u Bačkoj Topoli!

Glavni sudija je Aleksandar Živković.

Rikardu je uručena novčana nagrada za najboljeg igrača kola.

Uoči ovog meča, pobedila je Crvena zvezda pa trenutno ima deset boda više od Partizana.

Možete i da pogledate kako izgleda protokol derbija kola. Ko su starteri, a koga još na klupama imaju Žarko Lazetić i Gordan Petrić.

FK Partizan

TSC: Ilić - Cvetković, Antonić, Stojić, Petrović - Kuveljić, Đakovac, Stojković - Jovanović- Ratkov, L. Ilić.

Partizan: Popović, Živković, Ilić, Vujačić, Saničanin, Urošević - Pantić, Fejsa - Menig, Natho, Dijabate - Rikardo.