0

Drugi dan 18. kola prilično miran

Nemanja Tomić - Copyright MN Press

Tokom današnjeg dana na terenima Superlige odigrana su tri meča, a pobedu je jedino upisao Radnički 1923 iz Kragujevca.

Oni su na svom terenu, minimialnim rezultatom savladali Radnik iz Surdulice, 1:0.

Domaćini su bili bolji rival u prvom poluvremenu meča 18. kola Superlige, što su krunisali pogotokom Nemanje Tomića u 32. minutu.

U nastavku su Surduličani, imali veći posed i nekoliko konkretnih prilika, ali nisu uspeli da promene rezultat.

Na ČairuKolubara je stigla do boda, nakon remija, 1:1. Nišlije su bolje otvorile duel, pretili preko oporavljenog Marjanovića i Štulića, ali se rezultat nije menjao.

Kolubara je do pogotka stigla u 23. minutu, kada se Stajić spotakao, a Vukušić je smestio u gol Rosića.

Nišlije su do izjednačenje stigle nakon samo osam minuta igre u drugom poluvremenu. Štulić je uposlio Marjanovića, čiji je pokušaj izblokiran, ali se na pravom mestu našao Petrov, koji je postavio, kako se ispostavilo konačnih 1:1.

A danas se igrao i vojvođanski derbi, u kome su fudbaleri Spartaka i Vojvodine odigrali nerešeno 1:1.

Spartak je u Subotici poveo u 50. minutu, golom Nikole Srećkovića, dok je Voša do izjednačenja stigla u 74. minutu, preko Nikole Čumića.