16:24

0

Od 50. minuta gosti bili bez Ivana Miloševića koji je dobio crveni karton

Crvena zvezda - Mladost Lučani - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde su se posle poraza od Monaka u Ligi Evrope oprostili od takmičenja u Evropi, i nastavili takmičenje u Superligi Srbije. Golovima Aleksandra Kataija i Mirka Ivanića, prvak Srbije pobedio je Mladost sa 2:0 i tako nastavio sa pobedama.

Trijumf na stadionu "Rajko Mitić" bio je zaslužen, ali treba reći da je od 50. minuta ekipa Dragiše Žunića igrala bez Ivana Miloševića koji je zbog starta nad Gelorom Kangom dobio direktan crveni karton. Taj detalj je i definitivno odredio dalji tok meča.

Ovako je Zvezda potvrdila jesenju titulu, a sada ima i deset bodova više od Partizana koji večeras gostuje TSC-u.

Strateg Zvezde Miloš Milojević je počeo u malo drugačijem sastavu, pa je starter bio Irakli Azarov umesto Milana Rodića. Nije Gruzin ostavio loš utisak, ali je u drugom poluvremenu ipak zamenjen, pošto nije imao više snage. Zamenio ga je upravo Rodić.

U prvom poluvremenu je imala i Mladost šanse, nije ih koristila, ali zato jeste Crvena zvezda. Već u 13. minutu, poveo je domaćin golom Kataija. Nastavila je Zvezda sa napadima, ali nije bilo novih golova.

Kao što je rečeno, Zvezda je pokazala više od protivnika kojeg je pobedila drugi put ove sezone (bilo i 2:1), ali je posle isključenja Miloševića jasno bilo kako će se meč završiti. Ivanić je ušao sa klupe u 66. minutu, a onda 11 minuta kasnije bio i strelac.

Do kraja meča, mogla je i Mladost da ublaži poraz, ali Marko Mirić, nekada fudbaler Zvezde nije uspeo da posle istrčavanja savlada Milana Borjana u situaciji jedan na jedan.

Dešavanja iz Beograda mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

KRAJ!

90. minut - Mijatović sa 18 metara, lopta pogađa Lekovića i skreće, ali Samčović ipak brani.

88. minut - Mirić beži defanzivcima Zvezde, ali lopta odlazi pored gola Borjana koji je bio savladan.

84. minut - Dunđerski umesto Ćirkovića. Bojović izlazi, a ulazi Babić.

83. minut - Ivanić je "bocnuo" loptu, ali ipak preko gola.

80. minut - Katai glavom sa pet metara, ali nema novog gola.

77. minut - Katai ulazi po levoj strani i pogađa prečku. U nastavku akcije pogađa Ivanić. Zvezda vodi sa 2:0.

75. minut - Kontra gostiju, pas kroz sredinu, ali lopta na kraju dolazi do Borjana. Na drugoj strani, Katai nije proigrao Mijatovića na 11 metara.

74. minut - Novi korner za Zvezdu (osmi do sada, Mladost nijedan). Ipak faul u napadu. Na zemlji je nekadašnji igrač Zvezde Mirić, ali se igra nastavlja ubrzo.

73. minut - Brane se gosti i dalje, a domaćin pokušava da postigne novi gol.

69. minut - Ulazi Rodić i nema više pravo da menja Milojević, pošto je ovo bio treći termin. Zamenio Azarova koji nije mogao da nastavi. Očigledno je da više nema snage.

68. minut - Baha interveniše u poslednjem trenutku ispred Kange. Sprečena velika šansa za Mladosti.

66. minut - U Zvezdi ulaze Sanogo i Ivanić. Stameni Afrikanac se vratio posle pauze zbog povrede. Izašli Bukari i Kangva.

65. minut - Azarov kroz noge Ćirkovića koji ga ubrzo i faulira. Skraćeni korner sa leve strane. Kanga kod lopte. Azarov traži Milunovića, ali glavom prebacuje gol štoper Zvezde.

64. minut - Kanga, ali preko gola Samčovića.

63. minut - Prejako Kangva za Erakovića.

60. minut - Borjan hvata ispred Ćirkovića.

59. minut - Traži Azarov igranje rukom, ali se na snimku vidi da je lopta pogodila u glavu igrača Mladosti. U istom minutu ulazi i Mijatović umesto Srnića.

Kangva pokušava iskosa, ali neprecizan.

57. minut - Ulazi Udovičić umesto Radivojevića u timu Mladosti. Prva izmena u utakmici.

56. minut - Pokušava Srnić, ali Samčović hvata.

54. minut - Katai pogađa ponovo mrežu Lučanaca. Gol je poništen jer je pre toga Pešić napravio faul u napadu.

50. minut - Oštar start Miloševića nad Kangom. Sudija Marković pokazuje direktan crveni. Gosti ostaju sa desetoricom.

47. minut - Odužila se akcija crveno-belih pred golom gostiju. Na kraju loš udarac Kange, veoma neprecizno.

Nije bilo promena na poluvremenu.

Kraj poluvremena. Nije bilo sudijske nadoknade.

43. minut - Bojović iz drugog plana, sa 11 metara, ali samo preko gola.

41. minut - Kangva faulira Bahu i dobija prvi žuti karton na utakmici. Nepotreban start.

40. minut - Eraković centrira ka Pešiću, koji loše glavom zahvata loptu. Gol aut,

39. minut - Bukari pravi faul nad Samčovićem.

38. minut - Greška Jojića u napadu, koji je mogao bolje da reši situaciju, pošto je u napad istrčavao i Mirić. Ipak, na kraju je akcija propala. A moglo je da bude ozbiljnije.

33. minut - Prvo Mirić, pa onda Bojović, ali se Zvezda brani zahvaljujući intervencijama Milunovića.

27. minut - Baha, ali šut sa distance bez problema zaustavlja Borjan.

26. minut - Pešić izbacuje loptu van terena da bi se ukazala pomoć Ćirkoviću posle duela sa Kataijem. Nehotičan start, izvinjava se strelac za sada jedinog gola.

20. minut - Preteruje Pešić. Bio je sam ispred gola, ali je hteo da uposli nekog od saigrača. U nastavku akcije i lepi potezi Mirića, ali bez rezultata.

17. minut - Katai sa 20-ak metara, ali lako brani Samčović.

14. minut - Stativa Kangve i u nastavku akcije Katai za 1:0!

12. minut - Mirić do Jojića koji šutira, ali pored gola Borjana. Dobro ga je zatvorio Dragović.

11. minut - Bukari u kaznenom, ali mnogo komplikuje. Na kraju ni šut ni dodavanje.

6. minut - Bojović ispred gola Borjana, ali nema opasnosti po domaćina.

5. minut - Bukari pogađa mrežu, ali je gol poništen. U nedozvoljenoj poziciji bio i Kanga.

1. minut - Bukari pokušava u 46. sekundi, ali šut iz blizine iskosa zaustavlja golman Samčović.

Aleksandar Pešić dobio nagradu od 100.000 dinara za najboljeg igrača Superlige za mesec oktobar. Ovaj novac biće prosleđen u humanitarne svrhe.

Slavoljub Srnić dobija uramljeni dres sa brojem 200, a Milan Borjan 250. Srnić je inače tačno na današnji dan debitovao za Zvezdu pre 12 godina.

Nemanja Milunović dobija dres sa brojem 100, od sportskog direktora Mitra Mrkele.

Meč uskoro počinje, maglovito je, a poseta je veoma slaba.

Poznate su i startne postave:

Miloš Milojević od starta računa na sledeće igrače: Borjan, Eraković, Milunović, Dragović, Azarov, Kangva, Srnić, Bukari, Kanga, Katai i Pešić.

Kao što se vidi, šansu je od početka dobio Irakli Azarov, umesto standardnog levog beka, Milana Rodića. Na desnom beku će ponovo biti Strahinja Eraković, a ne Marko Gobeljić, dok će tandem štopera činiti Aleksandar Dragović i Nemanja Milunović.

Među starterima je i Slavoljub Srnić.

Na klupi su: Vasiljević, Ben, Ivanić, Leković, Mijatović, Motika, Mustafa, Pankov i Sanogo, kao i mladi Rus, Prucev koji je došao nedavno.

Mitrovića nema zbog stomačnog virusa.

Dragiša Žunić se opredelio za sledećih 11: Samčović, Ćirković, Milošević, Leković, Baha, Vesnić Ješić, Jojić, Mirić, Radivojević i Bojović.

Rezerve su osim golmana Bjelice i Đorđe i Filip Babić, Dunđerski, Mitrović, Radovanović, Stojanović, Udovičić, Veličković, Žunić i Đerković.

Utakmica će početi u 15.30, a glavni sudija biće Momčilo Marković.