aktuelno

Kakav nam je zaista agrar znaćemo 2023.

03.07.2021

12:37

0

Autor: Georgi Mitev Šantek

Vlada Srbije usvojila je predlog zakona o popisu poljoprivrede

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Kakav nam je zaista agrar znaćemo 2023.
Copyright RINA

Popisom poljoprivrede, koji će se sprovesti od 1. juna do 31. decembra 2023. godine, biće omogućen realan prikaz stanja u poljoprivredi Srbije, saopštila je Vlada.

Biće popisani, između ostalog, lokacija gazdinstva, zemljišni fond i kategorije poljoprivrednog zemljišta, površine pod usevima, voćnjaci i vinogradi, navodnjavanje i upotreba đubriva, broj i vrste stoke, košnice, poljoprivredni objekti, mehanizacija… prenosi Agronews.

Uz popis poljoporivrede, Vlada Srbije će Skupštini predložiti i zakon o utvrđivanju finansijske podrške privrednim subjektima za održavanje likvidnosti i obrtna sredstva u oteženim ekonomskim uslovima usled pandemije korona virusa.

Kada taj zakon bude donet, biće obezbeđena sredstva za privredne subjekte koji su podneli zahtev za kreditiranje kod Fonda za razvoj Srbije u skladu sa Uredbom o utvrđivanju Programa finansijske podrške privrednim subjektima za održavanje likvidnosti i obrtna sredstva u otežanim ekonomskim uslovima, a koji nisu razmatrani zbog nedostatka sredstava, navela je Vlada.

 

Utvrđen je Predlog zakona o potvrđivanju finansijskog ugovora Evropske investicione banke i Srbije vrednosti 200 miliona evra za podršku malim i srednjim preduzećima i preduzećima ”srednje tržišne kapitalizacije“. Taj novac biće preko Fonda za razvoj dat preduzećima koja još nisu dobila pomoć za ublažavanje posledica pandemije.

”Krediti će biti plasirani pod veoma povoljnim uslovima i to 110 miliona evra za obrtna sredstva, odnosno za pomoć za likvidnost, a 90 miliona evra za investicione aktivnosti, za kupovinu i nabavku opreme, rast i razvoj preduzeća kako bi se dodatno umanjile negativne posledice pandemije i dao doprinos rastu ekonomije“, navodi se u saopštenju.

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Agronews

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike