25.07.2021

09:09

0

CDA_2003-w1024 - Copyright Opština Kikinda

U II kolu Druge lige Srbije u vaterpolu, u okviru grupe JUG, ekipa VK „Požarevac“ savladala je na svom terenu ekipu VK „Banjčani“ iz Vrnjačke Banje rezultator 17:13 (po četvrtinama: 5:2; 6:1; 3:3; 3:7). Domaćini su sjajno otvorili utakmicu i već u prva dva napada postigli dva gola, a do poluvremena prednost je uvećana na 11:3. U drugom poluvremenu gosti su znatno pojačali tempo, postigli 10 golova, ali su uspeli samo da ublaže poraz. Na kraju 17:13 za ekipu Požarevca, koja je nakon poraza u I kolu, sada ubeležila prvu pobedu. U narednom kolu, ekipa Požarevca gostuje u Kraljevu, dok će Banjčani ugostiti Košutnjak.

Sastavi:

VK „Požarevac“: N.Vasić, N.Nešić, N. Đurović, V. Đurović, M.Pajić, J. Milovanović, L. Ilić, M.Stoimirović, M. Vuković (4g), A. Stefanović (3g), Đ. Manojlović (3g), V. Vitorović (7g), N. Petrović. Trener: Đ. Stojićević

VK „Banjčani“: I. Lazić, K. Kuzmanović, M. Jevremović, F. Živković, K. Lilić (3g), M. Vujanac (1g), V. Ljubenović (6g), Lj. Kaluđerović, M. Miogradović, F. Župović (1g), V. Češerković (2g), P. Stanojević, Đ. Muškatirović, F. Tašić

Sudije: B. Beljin, Đ. Velkić; Delegat: M. Petroski

Inače, u tzv. letnjoj ligi učestvuje 8 ekipa koje su podeljene u grupe Sever i Jug. Grupu Sever čine Senta, dve ekipe iz Subotice i „Borac“ iz Banjaluke. U grupi Jug su Požarevac, Košutnjak, Kraljevo i Vrnjačka Banja.

U prvom kolu VK“Požarevac“ izgubio je od Košutnjaka na njihovom terenu rezultatom 16:12, pored dobre igre Požarevljana.

Predsednik vaterpolo kluba „Požarevac“, Dren Kučuku, kaže da tim čine vaterpolisti koji dolaze sa strane i igraju na dvojnu registraciju, a sa Novog Beograda su. Ostatak tima, dve trećine, čine domaći vaterpolisti koji već osam godina treniraju u Požarevcu:

„Taman kad se „uplivaju“, Letnja liga će biti završena. Nemamo uslova da treniramo preko zime, moramo da igramo samo Letnju ligu. Kad bi imali zatvoreni bazen, imali bi verovatno i više uspeha i igrača koji bi mogli kvalitetom da zadovolje igranje u većoj ligi.“

Odobreni projekat sufinansiran je iz budžeta Grada Požarevca. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.