Tragedija: Radulović ispustio loptu i polufinale za Delfine na EP!

16:14

0

Baš šteta, naši momci posle petaraca izgubili od Mađarske u četvtfinalu šampionata u Hrvatskoj

Copyright FOTO TANJUG/ FOOT HINA/ DAMIR SENČAR/ nr

Baš šteta! Vaterpoilisti Srbije nisu uspeli da se plasiraju u polufinale EP u Hrvatskoj, jer su izgubili od Mađara posle izvođenja peteraca (5:4).

U regularnom delu meč je završen bez pobednika 10:10 (3:3, 2:2, 4:3, 1:2) u četvrtfinalu šampionata.

Tragičar je srpski vaterpolista Marko Radulović, kome je pri izvođenju petaraca ispala lopta, što automstski se smatra kao da je promašio.

Sa druge strane, mađarski vaterpolisti su bili sigurni sa pet metara, i na kraju zasluženo otišli među četiri najboljih na šampionatu u Hrvatskoj.

To znači, da naši momci još nisu izborili plasman na Olimpijske igre, a sledeće prilika je za nekih mesec dana kada se igra Svetsko prvenstvo u Kataru.

Delfini moraju da izbore plasman među četiri selekcije koje nisu ranije izborile učešće na OI u Parizu.

Što se tiče same utakmice, ceo meč je bio u rezutatskoj klackalici, jedna i druga ekipa su se stalno smenjivale u vođstvu, da bi posle 24 minuta na bazenu u Hrvatskoj na semaforu stajalo 10:10.

MAĐARSKA: Banjai, Tatrai 3, Varga, Pol, Vin. Vigvari 4, Nađi, Fekete 2, Burian, Kovač,  Ven. Vigvari 1, Vismeg, Molnar, Gapjaš.

SRBIJA: Filipović, Mandić 2, S. Rašović 2, Ranđelović, Milojević, Radulović, Drašović, N.Jakšić 2, Vico 1, Ubović 1, P. Jakšić, V. Rašović 2, Mitrović.

1:2 - Zoltan Pol pogađa za Mađare

1:1 - Ispala mu lopta, to znači da smo promašili peterac.

1:1 - Nađ za izjednačenje u penal seriji

1:0 - Drašović postiže gol

Penal serija

Kraj utakmice 10:10, peterci za plasman u polufinale

10:10 - Jao, u poslednjoj sekundi, Mađari dolaze do izjednačenja, baš šteta. Ostalo još nešto više od minut do kraja. Držimo fige za Delfine.

10:9 - Bravo za Vica, Srbija sve bliža plasmanu polufinalu EP. Idemo, još malo momci, pa do velikog trijumfa.

9:9 - Odlično za Srbiju, odbrana Filipovića nam je donela kontru, u kojoj se najbolje snašao i Strahinja Rašović je postigao treći gol zaredom za Delfine.

Kreće poslednja četvrtina:

8:9 - Mađarska prelazi u vođstvo na kraju treće četvrtine. Odluka pada u poslednjih osam minuta. Nema predaje, momci.

8:8 - Ponovo precuzan Tatrai, šteta što nismo uspeli da se odbranimo. Nastavlja se velika borba u svakom napadu.

8:7 - Idemo, majstori, Rašović postiže drugi gol zaredom i dovodi Delfine u vođstvo. Samo tako nastavite, važno je da je Srbija ponovo u vođstvu.

7:7 - To, majstori. Viktor Rašović postiže izjednačenje i tako ponovo ulazimo u egal utakmicu. Definitivno nas očekuje drama u Zagrebu, gde se pobednik neće znati do poslednjeg minuta.

6:7 - Vigmanir dovodi mađarske vateroliste u vođstvo preko peterca. Sada naši momci moraju da jure minus jedan gol. Delfini, nema predaje.

6:6 - Cela utakmica je izjednačena, nijedna ekipa ne može da se odlepi. Čeka nas velika borba u nastavku meča.

Počinje treća četvrtina:

Kraj druge četvrtine, egal - 5:5

5:5 - Uh, dobro je Delfini iz kontre dolaze do izjednačenja preko Ugovića. Mnogo bitan gol za naše momke.

4:5 - Period loše igre naših vaterpolista, što koriste mađarski igrači, iz kontre dolaze u vođstvo. Potreban je gol, kako bi se vratilo samopouzdanje. Idemo, Delfini....

4:4 - Stiže kazna, preko Feketea, Mađarska dolazi do izjednačenja, čime se ponovo ušlo u egal. Velika bitka za svaki napad.

Evo sada šansa, Srbija se odbranila, iako je imala dva igrača manje. Međutim, odmah u sledećem napadu smo izgubili loptu. Baš šteta.

4:3 - Delfini dolaze u vođstvo preko Mandića iz peterca, pre toga napravljen je faul nad Vicom. Da li je vreme da se naši momci napokon odlepe.

Kreće druga četvrtina:

Prvih osam minuta završen je bez pobednika 3:3.

Ovo je neverovatno, srpski vaterpolisti su imali dva igrača više, ali nisu iskoristili da ponovo dođemo u vođstvo.

3:3 - Preko Feketa, Mađari dolaze do izjednačenje. Imali su Delfini dva napada da odu na plus dva, ali to naši momci nisu iskoristili.

3:2, Ma, tako je Srbija ponovo vodi, sa igračem više, preko Mandića postižemo gol, i tako još jednom pokazali koliko su motivisani ušli u ovaj okršaj.

2:2 - Drugi pogodak Tatraija, sjajno je otvorio meč mađarski reprezentativa. Imali su igrača više, jer je isključen Drašković. Nema dileme da nas očekuje velika borba.

2:1 - Nikola Jakišć pogođa za prvo vođestvo naših momaka. Samo neka tako nastave, vidi se da su naši momci u ovaj meč krenuli sa mnogo samopouzdanja.

1:1 - Odlično za Delfine, sjajan pogodak Strahinje Rašovića, pogodio je mrežu sa nekih šest metara.

0:1 - Mađari dolaze prvi u vođstvo, iskoristili su igrača više.

Prvi napad ima Mađarska, i već imaju igraču više, jer je isključen Savo Ranđelović.

Kreće meč:

Kapiteni razmenjuju zastavice, a ostali igrači se pozdravljaju, sve je spremno za spektakl na EP u Hrvatskoj.

Intorniranje himni Srbije i Mađarske, igrači obe selekcije spremni za ovaj važan meč.

Strahinja Rašović ističe da se radi o izuzetno kvalitetnom protivniku, ali da veruje da Delfini mogu da polufinala šampionata.

- Pobedili su u jakoj grupi i sa ovim sastavom. Ponavljam da imaju kvalitet, igraju za Mađarsku i zna se šta ta zemlja predstavlja u istoriji vaterpola. Istakao bih centra Haraija, braću Vigvari, Nađija koji je vođa ekipe - istakao je Rašović.

Izvor: M. N.