Srbija potopila Hrvatsku, Savić zadovoljan! Kontrolisali smo igru i rezultat sve vreme!

08.08.2022

19:57

0

Sardinija kup igra se u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo

Sava Ranđelović - Copyright VSS/Slobodan Sandić

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je počela učešće na jakom turniru u Italiji. Sardinija kup igra se u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo (29. avgust - 10. septembar) u Splitu.

Prvi rival Srbije bila je Hrvatska, a izabranici Dejana Savića ostvarili su pobedu od 9:7 (3:0, 2:2, 2:4, 2:1).

Sve je počelo na najbolji mogući način po Delfine i već početkom druge četvrtine na semaforu je stajalo 4:0 za Srbiju. Gol nismo primili punih 12 minuta, a zahvaljujući kratkom padu u igri u trećem periodu Hrvati su uspeli da izjednače na 6:6. To je bilo sve što su uradili i naši vaterpolisti su sigurno priveli meč kraju.

- Vidi se da smo u pripremama i jedni i drugi. Tromi smo, teški, ali je to normalno. Sve vreme smo kontrolisali igru i rezultat, momci su pokazali veliku želju i to je dobro - kratko je rekao selektor Savić.

Srbija u utorak od 18.30 igra sa Grčkom. U drugom susretu se sastaju Hrvatska i Italija.