Uspešno gostovanje crveno-belih u Zadru: Zvezda sa pola snage do nove pobede u Admiral Bet ABA ligi

07.11.2021

19:29

0

Crveno-beli slavili protiv nezgodnog domaćina 83:73

zvezda - Copyright Admiral Bet ABA liga/KK Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su i šestu pobedu u Admiral Bet ABA ligi.

Crveno-beli su čini se rutinski stigli do trijumfa nad Zadrom 83:73 (18.18, 25:19, 25:15, 21:15) u sedmom kolu ragionalnog takmičenja.

Egal je bio samo na startu meča, dok je ostatak utakmice pripao izabarnicima Dejana Radonjića, koji su očekivano stigli do novih bodova.

Košarkaši Crvene zvezde odlično su krenuli meč, imali čak prednost i od 10 poena razlike, ali taj ritam nisu zadržali do kraja prve četvrtine.

Zadar preko Vukovića i Kartera uspeva da izjednači, igrali su bolje u tom delu utakmice i posle 10 minuta rezultat je bio 18:18.

Početak druge deonice pripada domaćinima koji su čak i poveli (23:20), ali ubrzo izabranici Dejana Radonjića pojačavaju ritam, i bez većih problema ponovo prelaze u vođstvo koje su zadržali do kraja prvog poluvremena.

Mnogo bolje izdanje crveno-belih u nastavku. Veoma brzo prave dvocifrenu razliku, ali Zadar serijom od 7:0 uspeva da se vrati u igru.

Ipak, košarkaši Zvezde postižu četiri trojke zasredom i tako prave najveću razliku od početka meča od 16 poena.

U tom delu meča dobrom igrom su se istakli Holins i Volters, koji su sve vreme održavali prednost crveno-belih.

Čini se da je poslednja četvrtina bila rutinska za Zvezdu, dvocifrena prednost je održavana, a trener Radonjić je iskoristio da većina igrača dobije odrđenu minutažu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Volters i Kuzmić sa 14 koševa, poen manje je postigao Kalinić.

U poraženom timu istakli su se Karter i Vuković sa 14 poena, dok je Marva postigao 10 poena.