Prekinute dve serije, i crna i pobednička: Mega iznenadila Budućnost, briljirao Matković

13:01

0

Umesto u Hali sportova na Novom Beogradu igralo se u "Mega Faktoriju"

mega-buducnost-16 - Copyright MN Press

Matine utakmica 7. kola AdmiralBet ABA lige odigrana je u Beogradu, a u duelu Mege i Budućnosti bolji je bio domaćin. Rezultat je bio 87:81.

Mega je tako prekinula seriju od tri poraza. Na drugoj strani, Podgoričani su poraženi posle četiri vezana trijumfa. Sada Budućnost ima učinak 5-2, a Mega 3-4. Inače, ovaj meč je odigran na "rezervnoj" lokaciji. Umesto u Hali sportova "Ranko Žeravica" u "Mega Faktoriju".

Na poluvremenu je bilo čak 17 poena razlike za domaćina, a rezultat je bio 55:38. Dok su gosti iz Podgorice u prve dve deonice ubacile po 19 poena, ekipa Vlade Jovanovića je postigla 23, odnosno 32.

Međutim, u nastavku tim Aleksandra Džikića je postepeno smanjivao prednost, ali nije u potpunosti stigao protivnika. U poslednju deonicu se ušlo sa devet poena razlike. Bilo je 72:63. U poslednjih deset minuta, Budućnost je pokušavala da stigne protivnika, ali se on uvek branio. Razlika se kretala oko deset poena.

Ali je završnica bila veoma neizvesna.

Na dva i po minuta do kraja Nikola Đurišić je pogodio samo jedno bacanje, pa je rezultat bio 82:74. Zatim je Vladimir Micov ubacio trojku i smanjio na 82:77. Zatim je Popović dodatno smanjio na 83:80, ali je onda Skuči Smit povećao na 85:80. Pri rezultatu 85:81, usledile su velike greške na obe strane, prilikom dodavanja, a sve je rezultiralo slobodnim bacanjima za domaćina. Malkolm Kazalon je pogodio oba.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Karlo Matković sa 26 poena, uz 12 skokova, što je bilo dovoljno za indeks 40.

Nikola Jović je ubacio 18, a Kazalon 12. U redovima Budućnosti istakao se Džastin Kobs sa 19 poena, dok je Micov ubacio dva manje. Vili Rid je ubacio 11.