Split bez šanse u Ljubljani! Cedevita Olimpija „izdominirala“ protiv bivšeg prvaka Evrope

06.11.2021

19:02

0

Slovenački tim demonstrirao silu protiv gostiju iz Hrvatske

AAFE9063 - Copyright ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Davno je prošlo vreme kada je Split značio nešto na košarkaškim prostorima bivše Jugoslavije. Nekadašnji šampion Evrope godinama već tavori u proseku, pa je tako u svoju bogatu istoriju upisao još jedan bolan poraz.

U 7. kolu AdmiralBet ABA lige Cedevita Olimpija je savladala Split 86:60 (22:13, 25:16, 19:10, 20:21).

Neizvesnost nijednog momenta nije viđena na meču u „Stožicama“, gde je domaći tim više od 38 minuta bio u vođstvu, koje je najviše išlo do 29 poena – 78:49, 36. minut.

Murić je postigao 16 poena u pobedničkom timu, Blažič je dodao 14, a Pulen poen manje. Kod gostiju najefikasniji su, sa po 14 poena, bili Ukić i Runjić.