Skače Pokuševski, al skače i Bjelica: Golden Stejt ubedljivo bolji od Oklahome, Kari najefikasniji (VIDEO)

06:48

0

Mlađi Srbin imao za nijansu bolju statistiku od starijeg zemljaka, ali njegov tim nije bio ni blizu trijumfa

Tan2021-10-31_47657_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Jeff Chiu

Košarkaši Golden Stejta lako su savladali Oklahomu - 103:82 (28:20, 27:24, 27:!4, 21:24), a kuriozitet je da gosti nijednom nisu uspeli ni da izjednače na utakmici.

Bio je to okršaj srpskih košarkaša, koji je rezultatski pripao Nemanji Bjelici, ali je statistički Aleksej Pokuševski bio za nijansu bolji.

Naš mladi internacionalac igrao je nešto više od 19 minuta i meč završio sa sedam poena i devet skokova (svi u odbrani), dok je njegov stariji zemljak igrao minut više, ubacio šest poena i imao osam uhvaćenih lopti.

Voriorse je do lagane pobede predvodio Stef Kari sa 20 poena, pest skokova i pet asistencija, a izdvojio je i Drejmond Grin sa 14 poena, 11 skokova i osam uspešnih dodavanja.