Dominacija Ljubljančana: Stotka Cedevite Olimpije protiv Igokee

17:19

0

Gosti slavili u Laktašima sa 101:83

kosarka - Copyright Admiral Bet ABA liga/Igokea

Košarkaši Cedevite Olimpije deklasirali su Igokeu u Laktašima rezultatom 101:83 u šestom kolu Admiral Bet ABA ligi.

Ljubljančani su prekinuli seriju od tri uzastopna poraza u regionalnoj ligi, i sada su na učinku od tri pobede i poraza. Isti učinak ima i ekipa Dragana Bajića.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, odlučujuća je bila treća četvrtina koju su gosti dobili 28:13 i napravili prednost koju domaća ekipa nije mogla da stigne.

Momentum iz treće četvrtine, gosti su preneli i na poslednji period utakmice, i tako slavili sa ubedljivih 101:83.

Najefikasniji košarkaš u pobedničkoj ekipi bio je Melvin Edžim koji je upisao 22 poena i skokova.

Još trojica igrača su pored njega imala dvocifren učinak.

Džejkob Pulen i Markus Kin postigli su po 19 poena, a Pulen je podelio i sedam asistencija. Zek Ogast postigao je 16 poena.

U redovima Igoekee istakao se Marko Jošilo sa 16 poena, Voler je dodao 15, Robinson 13, Stivens 12 poena i 10 skokova, a Starks je uz 10 poena upisao i pet asistencija.