Šteta! Partizan stao baš kad nije trebalo: Barselona u finišu ubedljivo slavila

0

Autor: P.K.

Crno-beli opet izgubili u meču u kome su greškama častili rivala

Frenk Kaminski - Copyright Facebook_KK Partizan

Partizan se držao sve do poslednje četvrtine, a onda je potpuno stao u napadu, samo da bi Barselona pogodila skoro sve i na kraju ubedljivo slavila.

Na kraju, Barselona - Partizan 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8).

Stiče se utisak da je Partizan ovde pao više psihološki nego fizički. Jer, kako drugačije objasniti da crno-beli gube šest razlike pred poslednju četvrtinu, iskoriste prvi napad u deonici, a onda potpuno, ali potpuno stanu

I ne samo to, po govoru tela i nastupu, delovalo je kao da su se igrači u crno-belom predali već posle dva-tri minuta poslednje četvrtine, na nekih oko 10 poena razlike, kada je Barselona bila nadohvat ruke.

A nije tako trebalo da bude, a nije ni delovalo da će biti tako, jer je Partizan nekoliko puta u toku meča izdržavao nalete i nije gubio glavu, a onda, bar sa strane gledano, potpuno neobjašnjivo se predao.

Ne treba zaboraviti ni da je Barselona fantastičan i moćan tim, koji koristi i najmanju grešku rivala da kazni rivala, a to je i radio. Barsa je večeras prosto i nedvosmisleno bila bolja i zasluženo pobedila.

A opet, nije tako trebalo da bude, jer je Partizan dobro igrao, a tokom meča je imao malo više problema sa organizacijom. Smanjio je neke svoje stare greške - kontrolisao je ofanzivni skok rivala, smanjio je izgubljene lopte, a onda se prosto samo ugasio.

Željko Obradović i stručni štab će morati da vide šta se dešava, jer je ovako i plej-in u opasnosti, a i čak da ga se domogne, sa ovakvom igrom neće moći da zapreti timovima sa vrha tabele.

Aleksa Avramović je večeras bio sjajan – završio je meč sa 27 poena, tri skoka i tri asistencije, uz šut za dva 6/8 i 4/8 za tri. Zek Ledej je dodao 16 poena, od čega je vezao šest krajem treće četvrtine, kada je delovalo da se Partizan vraća. Uz to je imao i šest skokova.

Njih dvojica su jedini bili dvocifreni večeras. Dobra stvar je da se vratio Naneli, dao je sedam poena, pokazao koliko je nedostajao timu, čak i ovako kad nije na 100 odsto, ali je to bilo nedovoljno. Kevin Panter je dao samo šest poena, koliko je imao i Frenk Kaminski. Pi-Džej Doužer i Alen Smailagić dodali su po četiri, Danilo Anđušić tri. Sve u svemu – premalo.

Barselonu su predvodili "dežurni krivci" Nikolas Laprovitola dao je 17, Vili Ernangomez 15 poena. Rokas Jokubaitis dodao je 13, a Džabari Parker 12 poena. Riki Rubio je odigrao 16 minuta, najviše od kad se vratio u Evroligu i meč je završio sa sedam poena, šest asistencija i šest skokova. Nikola Kalinić je dao devet poena, uz pet skokova, a Jan Veseli 8.

Sledi duplo kolo Evrolige, Partizan u utorak dočekuje Baskoniju, a u četvrtak Real Madrid.

Kraj meča: Barselona - Partizan 94:76

40. minut: Kraj meča, ipak je ovo težak poraz. 94:76

39. minut: Kaboklo sa penala daje svoje prve poene na meču, tek šest za Partizan u ovoj četvrtini. Kao da su se već predali crno-beli, neće ovde biti preokreta... 90:74

38. minut: Anđušić gubi loptu u napadu. Peta izgubljena za ovih sedam i po minuta. Šut iz igre 1/7 u ovoj četvrtini. Ne mogu se tako pobediti ni mnogo slabije ekipe, izgleda da su se predali. 90:72

37. minut: Izgubio je Doužer loptu, a Jokubaitis sad daje za dva. Tajm-aut Obradovića, Barsa ima novu najveću prednost. 88:72

37. minut: Jokubaitis se vratio i odmah pogodio. Na drugoj strani Ledej promašuje iz baš lošeg napada. Jako, jako loša ofanzivna četvrtina Partizana. Za skoro sedam minuta igre, samo četiri poena, a sada treba da se lomi meč. 86:72

36. minut: Ernangomez pravi petu ličnu i mora napolje. Jeste rizično, ali Barsa ima +14, tako da se rizik isplati. Avramović ide na liniju penala. Ceo napad Partizana sada zavisi od njega, a deluje i da ostali čekaju šta će on da uradi. Siguran je oba puta. 84:72. 4.31 do kraja.

36. minut: Satoranski promašuje, pa Trifunović. Deluje nemoćno Partizan u napadu, prošlo je više od pet minuta u deonici, crno-beli su dali samo dva poena. Laprovitola daje trojku! Kakva surova kazna za one promašaje. 84:70

35. minut: Bilo je sad malo zabune sa sudijama, završeno je posedom za Partizan, pa za Barsu. Kao da su sudije malo nadoknadile. A onda dobra odbrana Partizana. Mora napad da proradi. Avramović mora za tri iz očaja na isteku napada. Ne ide, pa ne ide u napadu.

34. minut: Gubi Partizan loptu i tone baš kad nije vreme. Očigledna je kriza. Srećom, Abrines promašuje za tri. Da li Partizan može da ostane u igri? Avramović je sve promašio, jako loš napad Partizana...

33. minut: Abrines ima prostora i daje trojku i eto Barselone na dvocifrenoj prednosti! 81:70

32. minut: Ernangomez rešava dva napada, a Ledej gubi loptu. Obradović traži tajm-aut. 78:70

31. minut: Ledej! Barsa je nadohvat sada 74:70

Kraj treće četvrtine: Barselona - Partizan 74:68

30. minut: Parker promašuje! Još 27 sekundi do kraja četvrtine, Partizan ima napad. Fauliran je Panter 6,3 sekunde pre kraja! Pogađa oba - 74:68. Avramović odmah pravi faul, nije Partizan u bonusu. 4. sekundi. Ništa!

30. minut: Partizan napada u poslednjem minutu. Laprovitola šalje Kaminskog na penale. 41,5 sekundi do kraja četvrtine. Dobar faul, Kaminski promašuje prvo bacanje. 74:66

29. minut: Kaminski pogađa. 74:65

28. minut: Laprovitola opet daje trojku, pa neverovatno. 72:60. Avramović vraća trojku. 72:63

28. minut: Avramović poentira, silazna putanja. 69:60

27. minut: Partizan sada ima šansu još da smanji, ali Panter promašuje za dva. Brz napad Barse, ali Naneli pravi dobar faul nad Veselim. Crno-beli imaju šansu sada da postave odbranu. Sam je opet ostao veseli. Previše je lakih poena večeras Partizan primio na obruču. 69:58

27. minut: Nastavljen je meč. Kaminski zaiustavlja napad Barselone, tek drugi timski Partizana. Grimau traži čelendž, traži bacanje jer tvrdi da je faul bio pri šutu. Sudije pregledaju snimak. Ništa od bacanja. Dobru odbranu igra Partizan, odbranio se!

26. minut: Panter osvaja mrtvu loptu protiv Veselija! Ledej rešava, a onda Partizan seče napad i opet Ledej! Njegovih šest poena u nizu, Grimau traži tajm-aut. 67:58

26. minut: Ledej se naljutio, krade loptu, pretrčava ceo teren i zakucava! 67:54

25. minut: Kaminski opet promašuje pod košem, ali bio je van ravnoteže. Na drugoj strani, Panter izbija Rubiju loptu. Traje napad Barse. Rubio je sam, polako se namešta i pogađa treću trojku Barse iz tog ćoška. Partizan je i dalje na 4 poena u ovoj četvrtini. 67:52

24. minut: Parker pogađa za tri i prvi put je dvocifrena razlika večeras. Tajm-aut za Obradovića. 64:52

24. minut: Kaminski promašuje zicer, a Ponjitka odbojku. Šteta! Sada Kalinić opet daje trojku, naivno sad Partizan prima poene! Barsa opet ide na +9 - 61:52

23. minut: Panter promašuje za tri, a Smailagić je "zalepio" Ernangomesa. Sudije kažu faul... Smailagić šepajući izlazi, izgleda da se nezgodno dočekao, fizio će to pogledati. U pitanju je skočni zglob leve noge. Ernangomez promašuje oba bacanja! Ostaje 58:52

23. minut: Smailagić rešava, ali Barsa opet lako rešava napad. Krenuo je silno domaćin, ne sme sada Partizan da gubi prisustvo duha i koncentraciju. 58:52

22. minut: Kalinić pogađa za tri. Ovo mu je najbolja sezona po procentima za tri. Doužer na drugoj strani završava, njegovi prvi poeni iz igre večeras. Posle toga Barsa ima dva ofanzivna skoka i koš. Ne treba ovako. 56:50.

21. minut: Počelo je drugo poluvreme! Ernangomez ima mismeč protiv Ponjitke, ali pravi faul u napadu! Čuju se "grobari" u Blaugrani sada. Doužer promašuje sa poludistance. 50 sekundi bez poena za sada.

Partizan se dosta popravio u ofanzivnom skoku, ali sada mora da smanji izgubljene lopte i treba da popravi rupe u odbrani. Maksimalna koncentracija je potrebna, jer Barselona ne prašta ni najmanje greške. Sve je ovde otvoreno.

Avramović je dao čak 19 poena za Partizan. Ledej 8, Naneli 7, Panter 4, Anđušić i Kaminski po 3.

U Barsi je to mnogo ujednačenije: Ernangomez i Laprovitola po 9, Parker i Jokubaitis po 7, Satoranski 5, Veseli i Rubio po 4.

Kraj prvog poluvremena: Barselona - Partizan 51:48

20. minut: Naneli seče napad Barse i kreće u kontru, ali nije gledao na sat i vreme je isteklo. Niko se ne ljuti, ali Naneli se izvinjava zbog greške. Tri razlike je na poluvremenu. 51:48

20. minut: Ledej i Kalinić skaču za mrtvu loptu - napad za Partizan. Naneli pogađa za triiiii! 51:48. Grimau traži tajm-aut.

20. minut: Laprovitola sada promašuje. Ledej ima mismeč, alije udvojen, i vraća. Nesporazum u napadu, ništa, ali dobra odbrana. Opet napad Partizana. Ništa, izgubljena lopta, a onda Parker rešava na drugoj strani. 51:45. Olako Partizan ispušta šanse, gubi loptu u dva napada i tako daje priliku Barsi da igra, a svi znaju koliko je ona opasna. Još 33 sekundi do kraja.

18. minut: Opet je Laprovitola ostao sam, a to ne sme da se radi - trojka! Odmah seče napad Partizana i Satoranski iz kontre lako poentira. Brzih pet poena Barse, koliko su samo opasni. Panter daje koš. 49:45

18. minut: Avramović odmah vraća trojku! Pa sjajno! Ovo mu je treća trojka večeras. 44:43

17. minut: Izuzetno jaku i čvrstu odbranu igra Barsa, ali je Avramović pronašao rupu i poentira. Na drugoj strani Laprovitola pogađa tri! Obradović traži tajm-aut, nezadovoljan je odbranom. 44:38

17. minut: Veseli nezaustavljivo prodire. Ledej je na drugoj strani našao sebi poziciju, ali promašuje. Anđušić je faulirao Kalinića, to mu je treći penal i mora napolje. Ulazi Panter. Penali za Nikolu. Siguran je prvi put puta srpski reprezentativac. 41:38

16. minut: Odbranio se Partizan, sada ima napad za izjednačenje ili vođstvo! Faul Abrinesa, sledi TV tajm-aut. Fudbaleri Barselone su na večerašnjoj utakmici. Avramović organizuje napad. Naneli promašuje isforsirani šut, ali je Smailagić uhvatio ofanzivni skok i pritom je fauliran! Ide na liniju za slobodna bacanja: Pogađa oba puta - nerešeno je! 38:38

15. minut: Jako je agresivna Barsa u odbrani, ali Naneli pogađa! 38:36

15. minut: Satoranski ima dva penala, ali promašuje prvo. 38:34

15. minut: Anđuuušiiiić! Treća sreća - treći pokušaj za tri i koš! 37:34

14. minut: Abrines sada ne promašuje trojku, a Barsa vrlo brzo rešava napad. Avramović vraća! 37:31! Ima već 14 poena.

13. minut: Majstorija Rubija i sjajan pas za Ernangomeza. Brzo je Barsa rešila napad. Avramović promašuje, ali lopta ostaje za Partizan. Vraćaju se Veseli i Laprovitola u igru. Anđušić promašuje ceo obruč, ali mu ostaje posed. Smailagić kreće u napad, ali je zaustavljen faulom - novi napad, još 14 sekundi. Dobar napad Partizana, ali Anđušić promašuje trojku.

12. minut: Razlika je očigledna, Smailagić je zaustavio Ernangomeza, Barsa gubi posed. Aleksaaaaa! Prolazi i polaže! 32:28

12. minut: Naneli je promašio težak šut. Abrines je ostao sam, ali je Partizan imao sreće. Rubio zaustavlja napad Partizana faulom. Ledej šutira na isteku napada, ali ga Jokubaitis faulira pri šutu, dobro je. Ledej ne promašuje. 35:26

11. minut: Ernangomez probija, daje koš i imaće bacanje. Prosto je mnogo jači od Kabokla, koji sada izlazi. Menja ga Smailagić. Pogađa Vili. 32:24

Kraj prve četvrtine: Barselone - Partizan 29:24

10. minut: Doužer organizuje napad, 8 sekundi razlika između dva napada. Težak šut Doužera - ništa. Jokubaitis pogađa za sam kraj. 29:24

10. minut: Ernangomez ide na liniju penala 37 sekundi pre kraja. Gledaćemo možda i još dva napada do kraja četvrtine. Pogodio je oba centar Barse. 27:24

10. minut: Rubio prolazi pored Doužera i podseća nas na to kakav je to majstor košarke. Na drugoj strani Naneli prodire i pokazuje koliko je nedostajao Partizanu! 25:24

9. minut: Doužer sada prenosi loptu, a u igri je prvi put Džejms Naneli. Ernangomez pravi faul, Doužer ima šansu da se upiše sa linije za slobodna bacanja. Siguran je oba puta Amerikanac. 23:22

9. minut: Kaboklo gubi loptu, a Ernangomez koristi lake poene. Najveća prednost Barse, a Obradović traži tajm-aut. 23:20

9. minut: Sada Rubio ide na liniju penala, iako ga je Doužer faulirao dok je bio u trku. Siguran je iskusni plejmejekr. 21:20

8. minut: Sad je Barsa odigrala dobru odbranu, Doužer je morao da šutira, ali promašuje. Ali, nije pao u odbrani, Ledej je siguran! 19:20.

8. minut: Jokubaitis opet daje prelake poene bez faula. Barsa seče loptu, a onda Parker daje koš uz faul Ledeja. Barselona ima šansu da povede. Ne treba ovo ovako... Promašio je bacanje, ali se ono ponavlja - sad je siguran. 19:18

7. minut: Rokas Jokubaitis je ostao sam na trojci i pogađa posle promašaja Pantera. Kaminski promašuje trojku, ali Ledej hvata ofanzivni skok i odmah poentira. 14:18

6. minut: Panter krade loptu, Kaminski daje pod košem svoje prve poene iz igre. To su prvi poeni na meču posle skoro dva minuta. Veseli pogađa iz skoka unauad. 11:16

6. minut: Dobra odbrana Partizana, Barsa ima aut pet sekundi pre isteka napada. Ne, sudija vraća vreme, neko je igrao nogom. Nema veze, opet se brani Partizan! Na drugoj strani, Laprovitola faulira Ledeja. Ispunila je Barsa bonus. Avramović promašuje ceo obruč. Ne menja se rezultat.

5. minut: Barselona je imala dobar napad posle tajm-auta, ali je Kalinić napravio faul u napadu. Treći timski za Barsu. Ledej je promašio, a onda Kaminski pravi faul u napadu. Ostaje 9:14

4. minut: Razmenili su poene Satoranski i Panter. Partizan je u svakom napadu do sada postizao poene, što je dobar znak. Kalinić se na drugoj strani snalazi. 9:12. Opet je Avramović istrčao i poentirao. 9:14. Grimau ne želi više ovo da gleda - tajm-aut.

4. minut: Laprovitola odmah puca za tri, ali Avramović vraća o tablu! 5:10

3. minut: Ledej je promašio ceo obruč iz teške pozicije, ali Kaminski hvata ofanzivni skok, a onda ga Veseli zaustavlja faulom. Siguran je Partizanov centar samo u prvom pokušaju. Dobar početak crno-belih, deluju jako sigurno. 2:7

3. minut: Barsa puna dva minuta bez koša, Avramović trči kontru  daje koš! Na drugoj strani, Džabari Parker daje prve poene za domaći tim večeras. 2:6

2. minut: Ledej je zagradio dobro Kalinića i osvojio loptu. Kaminski je pronašao Ledeja u sledećem napadu, a on je fauliran pri šutu: Daje oba. 0:4

2. minut: Partizan se odbranio, odnosno, Satoranski je promašio za tri. Na drugoj strani, Panter promašuje dugu dvojku, a Ponjitka pravi faul.

1. minut: Partizan ima prvi napad, Ponjitka pronalazi Avramovića, koji ne promašuje zicer pod košem. Dobar napad. 0:2

- I Veseli i Kalinić su došli da se posebno pozdrave sa Obradovićem i njegovim stručnim štabom, jer su sarađivali u Fenerbahčeu i vrlo dobro se poznaju. Meč je počeo!

- Dok je umetnica na sredini terena tiho izvodila himnu Barselone, zagrmeli su "grobari", a onda dobili zvižduke publike, pa je cela hala zapevala himnu. Navijači Partizana ne odustaju. Meč uskoro počinje.

- Ovo su startne petorke:

Barselona: Satoranski, Laprovitola, Kalinić, Parker, Veseli.
Partizan: Avramović, Ledej, Ponjitka, Panter, Kaminski.

- Van sastava Partizana večeras su Džejlin Smit i Balša Koprivica.

- Mnogo poznatih igrača je u Barseloni, ali niko nije prijatelj kao Jan Veseli, koji je proveo tri sezone u Partizanu, tu se proslavio i osvojio tri regionalne titule, tri domaće i tri domaća kupa.

- Partizan apsolutno ne želi da se bavi kalkulacijama, kaže Željko Obradović.

- Crno-beli su dan pre meča ostali bez Tristana Vukčevića. Dobiće obeštećenje, ali realno to neće uticati na igru, jer ovaj igrač nije imao skoro nikakvog uticaja u Evroligi do sada.

- Barselona je baš veliki favorit u svojoj dvorani, ali Alen Smailagićkaže da tim veruje da može da pobedi.