20:09

0

Nekadašnji kapiten Partizana bio ubedljivo najefikasniji akter meča u dvorani „Leon Štukelj“

Dragan Milosavljević na meču sa Krkom - Copyright AdmiralBet ABA liga/Drago Perko/košarki.si

Igokea ne staje sa pobedama u AdmiralBet ligi. Trijumfalna serija koju je ekipa Vlade Jovanovića započela u Areni protiv Partizana nastavljena je u petak u Sloveniji, gde su Igosi u drugom poluvremenu uspeli da slomiju otpor Krke – 92:80 (27:27, 17:22, 22:10, 26:21).

Iako konačan rezultat to možda ne pokazuje, Krka je 25 minuta bila, u najmanju ruku ravnopravan protivnik. Sredinom treće deonice imala je i pet poena viška, ali su onda gosti sa tri trojke kreirali seriju 11:0 na kojoj su ubrzo napravili i dvocifrenu prednost (73:61, 32. minut) koju su rutinski održali do kraja meča za peti uzastopni regionalni trijumf.

Nekadašnji kapiten Partizana Dragan Milosavljević bio je cenrtalna figura meča koji je završio sa 25 poena. Atić ga je pratio sa 16, dok su kod domaćih najefikasniji bili Kozins i Radovanović sa po 14 poena, dok je jedan manje postigao Hamilton.