0

Autor: G. F.

Veliki preokret u meču 5. kola AdiralBet ABA lige

Borac - Igokea - Copyright abaliga/borac/duško radišić

Imaju za čim da žale i o čemu da razmišljaju košarkaši čačanskog Borca posle večerašnjeg poraza od Igokee u 5. kolu AdmiralBet ABA lige.

Imali su domaći potpunu kontrolu utakmice od samog starta i iz minuta u minut povećavali prednost sve do maksimalnih 17 poena viška.

Čak su u poslednjih deset minuta utakmice ušli sa velikih 13 poena prednosti. Gazili su i gazili Igokeu, a onda odjednom stali. I nestali.

Poslednju četvrtinu su izgubili sa 28:9 i ispustili priliku da upišu treći trijumf u regionalnom takmičenju.

Najbolji akter susreta bio je Marko Jošilo sa dabl-dabl učinkom od 13 poena i 10 skokova, a u redovima Igokee po 10 su dodali Edin Atić i Nikola Tanasković

Kod Borca je sa 13 poena pšrednjačio Aleksa Uskoković, tri manje je ubacio Frenklin, ali su i oni, kao i ostatak ekipe potpuno podbacili u finišu.