10.12.2022

17:08

0

Najefikasniji je bio Hanter Hejl sa 22 poena, dok je Sava Lešić ubacio 13

Detalj sa utakmice MZT - Borac - Copyright AdmiralBet ABA liga/MZT Skopje Aerodrom/Danail Petrovic

Košarkaši Borca su upisali novu, tek drugu ovosezonsku pobedu u AdmiralBet ABA ligi. Čačani su na gostovanju MZT-u slavili sa 81:73 i tako pobegli sa pretposlednjeg mesta na tabeli regionalnog takmičenja.

Takođe, bio je to prvi trijumf Čačana od dolaska novog trenera Dejana Mijatovića

Srpski predstavnik je na poluvremenu vodio sa čak 15 poena razlike (50:35), ali se ta prednost u poslednjoj četvrtini istopila. Bilo je "samo" 64:62 za Čačane, koji su zatim "dali gas" i uvećavali prednost koja je nešto kasnije iznosila i 11 poena (79:68).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Hanter Hejl sa 22 poena, dok je Sava Lešić ubacio 13. Marko Radonjić je ubacio 12, a Aleksa Novaković deset, uz 11 skokova.

Za MZT, Strahinja Mićović je ubacio 14, a Damjan Stojanovski jedan manje.

U narednom kolu, Borac će biti domaćin Splitu, a zatim gostovati Crvenoj zvezdi. Skopljanci gostovati Zadru.