19:15

0

Još jedna velika pobeda Jusupovog tima na regionalnom gostovanju

Detalj sa meča Igokee i Zadra - Copyright AdmiralBet ABA liga/Igokea/Nikola Vuruna

Pobede Zadra u regionalnoj ligi više ni za koga nisu iznenađenje. Posle Crvene zvezde u Beogradu, tim Danijela Jusupa šokirao je i Igokeu u Laktašima - 84:81 (16:16, 22:29, 25:13, 21:23).

Posle još jednog trijumfa na teškom regionalnom gostovanju Zadrani su istakli ozbiljnu kandidaturu za jedno od mesta koje na kraju ligaškog dela sezone vode u doigravanje, mada posle prvog poluvremena nije delovalo da će uvodni meč 10. kola AdmiralBet ABA lige imati srećan kraj za njih.

Ipak, u trećoj deonici košarkaši Zadra predvođeni Jordanom uspeli su da se vrate iz minusa od devet poena, da bi posle dve vezane trojke Dejvisa dva i po minuta pre kraja stigli i do velikih 79:72. Međutim drama je tek počinjala. Više su se gosti u tim momentima fokusirali na trošenje vremena što su Igosi kaznili i sa dve brzo osvojene lopte stigli do izjednačenja 48 sekudni pre poslednjeg zvuka sirene (79:79).

I onda se desio odlučujući momenat meča. Izgubljen napad gostiju Drežnjak je pretvorio u trojku s jedne noge u poslednjoj sekundi, da bi u penal završnici Jordano overio istorijski, prvi u Laktašima, trijumf Zadra.

Iskusni bek meč je završio sa 21 poenom, jedan manje ubacio je Drežnjak, dok je Žganec uz 14 poena imao i 10 skokova. Još jedan sjajan meč odigrao je i Luka Božić (7 p, 11 sk, 11 as), dok je nekadašnji đak Partizana Nikola Tanasković bio najbolji pojedinac u poraženom timu (20 p, 8 sk).