Nestvaran raspad Splita! Za 15 minuta prokockao plus 19 i izgubio od Studentskog centra!

28.11.2022

22:35

0

Ogroman preokret podgoričkog tima u Hrvatskoj

Detalj sa meča Splita i Studentskog centra - Copyright ADmiralBet ABA liga/Split/ivica Cavka

Dugo će se u Splitu pitati šta im se to dogodilo u završnih 15 minuta utakmice sa Studentskim centrom na „Gripama“ u kojima su ispustili ogromnu prednost i već upisanu pobedu 85:82 (14:22, 20:29, 22:14, 29:17).

Teško je objasniti na koji način su Splićani uspeli da izgube večerašnji meč. Od starta meča su imali apsolutnu kontrolu igre i rezultata. Ekspresno su domaći stekli dvocifreni plus, sredinom druge deonice imali plus 18, u 25. minutu i maksimalnih (58:39)…

Međutim, gosti su u finišu treće i početkom četvrte četvrtine vezali tri trojke, brzo prepolovili zaostatak i pripremili teren za seriju 11:1 kojom su tri minuta pre poslednjeg zvuka sirene stigli do vođstva (78:75) na kojem su izgradili konačan trijumf.

Džekson je sa 22 poena bio najefikasniji pojedinac u pobedničkom timu, Megi je dodao 18, dok je Hadžibegović duel završio sa 14 poena. Splićanima na drugoj strani nije pomogli ni to što su dva igrača završila meč sa dabl-dabl učinkom (Saliven 26 p, 10 sk i Mavra 20 p, 11 as).

Borac - Mornar 90:87
Budućnost - Cibona 97:76
Cedevita Olimpija - Zadar 97:79

FMP - Igokea 89:77
MZT - Mega 94:82